Notifications
Clear all

Bolu Kamp Alanları

1 Posts
1 Users
0 Likes
128 Views
Selina
(@selinamelez)
Member Admin
Joined: 8 months ago
Posts: 25
Topic starter  

“Tabiatın kalbi Bolu” sloganıyla yıl boyu birçok doğa severi ağırlayan Bolu kamp severlerin de kamp için ilk olarak tercih ettiği noktalardan. Hem kamp için hem de gezip görmek için o kadar fazla doğa güzelliğe sahip ki biz burada sadece kamp için tercih edilen noktaları belirteceğiz.

Haccağız Kamp Alanı

Bolu’da kamp alanları arasında yaylaların önemli bir yeri var. Hem doğa olarak hem de ulaşılabilirlik konusunda birçok muhteşem yaylaya sahip olan Bolu’da bu yaylaların hemen hepsinde rahatlıkla kamp yapılabiliyor. Haccağız yaylası da bunlardan biri. Zengin orman örtüsü içerisinde kalan yaylaya ulaşım özel araçlarla sağlanıyor. Hem çadır kampı hem de karavan kampı bölgede rahatlıkla yapılabiliyor.

Yayla olduğu için kampçılardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ancak kamp severlerin ihtiyaçlarını karşılayacağı herhangi bir tesis de bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye kamp için gitmeden önce bütün hazırlıkları tamamlayıp ihtiyaçları temin etmek gerekiyor.

Aladağ Kamp Alanı

Bolu’nun ormanlarla kaplı bir diğer kamp alanı da Aladağ kamp alanı. Aynı ismi taşıyan göletin etrafında yer alan kamp alanı yeşil ve maviyi bir arada barındırıyor. Bu sebeple kamp severler tarafından sıkça tercih ediliyor. Özel araçlarla ulaşım sağlanan bölgede hem çadır kampı hem de karavan kampı rahatlıkla kurulabiliyor.

Bolu merkeze 25 km mesafede yer alan kamp alanında kamp kurmanın yanı sıra doğa yürüyüşü, bisiklet sürme, balıkçılık, doğa fotoğrafçılığı vb. aktiviteler yapılabiliyor. Ücretsiz olan kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye kamp için hazırlıklı gitmek gerekiyor.

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Bolu’da Abant’a en yakın kamp alanlarından biri Sinekli yaylası Kamp alanı. Düzce sınırına yakın bir bölgede yer alan kamp alanı yemyeşil orman örtüsüyle çevrili. Özellikle bahar aylarında yeşil otlarla ve rengarenk çiçeklerle bezenen yaylada kamp yapmak oldukça keyifli oluyor. Bu yüzden yıl boyu birçok kamp sever hem çadır kampı için hem de karavan kampı için sinekli yaylası kamp alanını tercih ediyor.

Sakin doğası ve etkileyici atmosferiyle hem kamp severlerin hem de doğa severlerin ruhunu dinlendirdiği adres olarak bilinen Sinekli yaylasına ulaşım bir noktaya kadar özel araçlarla sağlanıyor. Ücretsiz olan kamp alanında diğer kamp alanları gibi herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden kamp için gitmeden önce bütün hazırlıkları tamamlamak, ihtiyaçları temin etmek gerekiyor.

Örencik Yaylası Kamp Alanı

Bolu’da bilinen yaylalardan olan Örencik yaylası kamp severlerin de uğrak noktası. Bolu şehir merkezine 30 km mesafede yer alan tabelaları takip ederek özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Bolu’nun eşsiz güzellikteki yaylalarından olan Örencik yaylası hem çadır kampı için hem de karavan kampı için oldukça uygun. Yaylaya ulaşan yol da her ne kadar tek olsa da gayet bakımlı.

Örencik yaylasında kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Bu yüzden rahatlıkla kurulabilir. Ancak kamp severlerin ihtiyaçlarını karşılayacağı herhangi bir tesis de bulunmuyor. Bu yüzden yaylaya kamp için gitmeden önce bütün ihtiyaçları önceden temin etmek gerekiyor.

Pelitözü Yaylası Kamp Alanı

Bolu’nun hemen hemen bütün yaylalarında rahatlıkla kamp kurulabiliyor. Pelitözü yaylası da bunlardan biri. Bolu2nun en meşhur noktası Abant’a yakın olması sebebiyle özellikle yaz aylarında günübirlik piknikler için de tercih edilen yayla da kamp severler rahatlıkla hem çadır hem de karavan kampı kurarak konaklama yapabiliyorlar. Etrafı ormanla kaplı yayla temiz havası ve bol oksijeniyle dikkat çekiyor.

Kamp alanı ücretsiz. Ayrıca mangal gibi etkinlikler de dikkatli olmak kaydıyla yapılabiliyor. Ancak kamp için gerekli olan ihtiyaçları karşılayacak herhangi bir tesis yaylada bulunmuyor. Bu yüzden buraya kamp için gitmeden önce bütün ihtiyaçları temin etmek gerekiyor.

Seben Taşlıyayla Kamp Alanı

Çoğu zaman Seben gölü ile karıştırılan Seben Taşlıyayla kamp alanı aynı isimli göletin etrafında yer alıyor. Bolu Gölcük tabiat parkı güzergahından sonra özel araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Göl kenarı olması sebebiyle kamp severler tarafından sıkça tercih ediliyor. Hem çadır kampı hem de karavan kampı için elverişli olan bölge doğanın bin bir türlü manzarasını kamp severlere sunuyor.

El değmemiş doğası ve temiz havasıyla yıl boyu rahatlıkla kamp yapılan bölgede kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Bunun yanında kampçıların ihtiyaçları için herhangi bir tesis de bulunmuyor. Bu yüzden kamp için gitmeden önce bütün ihtiyaçları temin etmek gerekiyor.

Mudurnu Kamp Alanı

Bolu’da tarihi Mudurnu ilçesinde yer alan kamp alanı hem ilçeye yakınlığı hem de doğasıyla ziyaretçi akınına uğruyor. Mudurnu’nun tarihi ve kültürel dokusuyla birlikte doğasının da birleştiği noktada kamp yapmak kamp severlere büyük keyif veriyor. Bu sebeple Mudurnu kamp alanı hem çadır kampı hem de karavan kampı için tercih ediliyor.

Mudurnu göletinin etrafında yer alan kamp alanında gölden alabalık ve sazan avlayarak kamp süresince enfes lezzetler tadabilirsiniz. Ücretsiz olan kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak Mudurnu ilçe merkezinden hemen her ihtiyaç kolaylıkla karşılanabilir. Kamp alanına gitmeden önce hazırlık yapılması gerekiyor.

Göksu Kamp Alanı

Bolu şehir merkezine 20 km mesafede yer alan Göksu kamp alanı aynı ismi taşıyan tabiat parkının içerisinde yer alıyor. Tabiat parkına girişler ücretli. Ancak kamp için ayrı bir ücret talep edilmiyor. Göl çevresi olması ve orman örtüsüyle kaplı olması sebebiyle kamp severlerin en çok tercih ettiği noktaların başında geliyor. Burada hem çadır kampı hem de karavan kampı rahatlıkla yapılabiliyor.

Göksu kamp alanı tabiat parkı içerisinde olmasından dolayı birçok ihtiyacı buradan karşılamak mümkün oluyor. Tabiat parkı içerisinde büfe, WC, havuz, yürüyüş parkurları, bungalov gibi tesisleşmeler mevcut. Kamp severler çoğu ihtiyaçlarını buradan karşılayabilir. Tabiat parkına araçla giriş 15 TL, şahıs girişi ise 5 TL olarak ücretlendiriliyor.

Abant Gölü Kamp Alanı

Bolu denince ilk akla gelen doğal güzellik olan Abant gölü ve çevresi kamp severlerin de en çok tercih ettiği noktalardan. Abant tabiat parkı içerisinde yer alan kamp alanı ücretli olarak hizmet veriyor. Özel araçlarla ve toplu taşımayla rahatlıkla ulaşılabilen kamp alanında çadır ve karavan kampı için ayrı noktalar yer alıyor. Kamp severler de bu eşsiz doğa da kamp yapmanın keyfini çıkarıyor.

Tabiat parkı içerisinde yer alması sebebiyle kamp severler birçok ihtiyacını buradaki tesislerden karşılayabiliyor. Elektrik, WC, market vb. ihtiyaçların tamamı buradan veya oldukça yakın alanlardan karşılanabiliyor. Kamp severler burada unutulmaz bir kamp süreci geçiriyor.

Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

Bolu’nun Abant gölü ile yıl boyu tartışmasız en çok ziyaretçi çeken noktası Gölcük tabiat parkı. Muhteşem doğası ve unutulmaz atmosferiyle yerli ve yabancı doğa severlerin Bolu’da uğradığı ilk noktalardan biri oluyor. Bu yüzden her mevsim kalabalık olabiliyor. Kamp severler de burayı sıkça tercih ediyorlar. Kamp alanı ücretli olmasına rağmen yılın her döneminde hem çadır kampı hem de karavan kampı için tercih ediliyor.

Kamp alanı tabiat parkı içerisinde yer aldığı için kamp severlerin birçok ihtiyacı tabiat parkı içerisindeki tesislerden karşılanabiliyor. Bu yüzden sadece kamp için gerekli olan malzemelerle oldukça rahat bir kamp dönemi geçirilebilir.

This topic was modified 8 months ago by Selina

   
Quote