Notifications
Clear all

Sultangazi Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir?

2 Posts
1 Users
0 Likes
48 Views
(@guvensez)
Posts: 418
Member
Topic starter
 

Sultangazi Kent Ormanı, İstanbul'un ortasında bir yeşil alandır. Avrupa yakasında, Sultangazi ilçesi yakınında yer almaktadır.

Orman, şehir hayatından doğal bir sığınak sağlamak ve tüm İstanbullulara biraz yeşil alan sunmak için yaratılmıştır. Bu ormanda memeliler, sürüngenler ve kuşlar da dahil olmak üzere birçok farklı tür yaşıyor. Orman ayrıca Türkiye'ye özgü birçok bitki ve ağaca da ev sahipliği yapmaktadır.

Sultangazi Kent Ormanı'na İstanbul'un merkezinden otobüs veya taksiye binerek ya da sizi doğrudan oraya götürecek toplu taşıma (metro) M7A hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

 

 
Posted : 26/11/2022 4:36 am
(@guvensez)
Posts: 418
Member
Topic starter
 

Sultangazi Kent Ormanı, İstanbul'un Sultangazi semtinde geniş bir ormanlık alandır. Orman, Sultangazi'nin kuzeybatı kesiminde yer alır ve birçok farklı bitki ve hayvan türüne yaşam alanı sağlar.

Ormana en yakın otobüs durağı İsmetpaşa Caddesi ile Dr. Semih Yılmaz Caddesi'nin kesiştiği noktadadır. Kadıköy'den İnönü Caddesi'ne, Taksim Meydanı'ndan Tarlabaşı Caddesi'ne, Bahçelievler'den Ankara Caddesi'ne ve Bağcılar'dan Bağcılar Caddesi'ne giden otobüsler de İsmetpaşa Caddesi'nde durmaktadır.

 
Posted : 26/11/2022 4:36 am