Notifications
Clear all

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

1 Posts
1 Users
0 Likes
199 Views
(@turistcocuk)
Posts: 535
Member
Topic starter
 

İstanbul’un farklı bölgelerinde gezmek ve vakit geçirmek için pek çok farklı mekan yer almaktadır. Bu mekanların kimisi eşsiz yemekleri, tatlıları ya da eğlenceli olanakları ile sizi keyifli bir geziye çıkarırken kimisi de sanat dolu bir gezi geçirmenize yardımcı olabilir.

Avrupa Bölgesi

Parklar

Gülhane Parkı, Eminönü’nde yer alan bir parktır ve bu alanda birbirinden farklı çiçek türleri ile farklı bitkileri görmek mümkündür. Ayrıca farklı pek çok hayvan türüne de ev sahipliği yapan Gülhane Parkı, özellikle de ailecek temiz havada yürüyüş yapmak ve hafta sonunu keyifli şekilde geçirmek için eşsiz bir olanak sunar. Farklı türden hayvanlar ile karşılaşabileceğiniz, denize nazır manzarası ile büyüleyici bir havaya sahip olan Gülhane Parkı, Avrupa bölgesinde gezilebilecek olan pek çok mekana da son derece yakın olduğu için bir yürüyüş ve spor mekanı olarak tercih edilebilir.

Tarihi Yerler

İstanbul Fatih’te yer alan Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’daki tarihi mekanlardan biridir ve 532 yılından kalma olan bu su deposu, ilk inşa edildiğinde kentin suyunu depo etmek amacı ile kullanılmıştır. Gezmesi son derece keyifli olan Yerebatan Sarnıcı ile tarihin derin sularında kaybolmaya ne dersiniz?

Beyoğlu’nda bulunan Galata Kulesi, ziyaretçiler tarafından en sık tercih edilen ve artık İstanbul’un simgelerinden biri haline gelmiş olan bir tarihi mekandır. 1348 yılında açılışı yapılmış olan bu kulenin tarih içerisinde pek çok farklı amaç ile kullanıldığı ve sonun tarihi bir alan olarak korumaya alındığı söylenebilir.

Müzeler

Fatih ilçesinde yer alan İstanbul Arkeoloji Müzesi, farklı pek çok arkeolojik kalıntının sergilendiği son derece ilgi çekici bir alandır ve farklı medeniyetlere ait onlarca arkeolojik eseri bu müzede görmek mümkündür.

Beyoğlu’nda yer alan Rahmi Koç Müzesi’nde; denizcilikten arabalara, eskiden kullanılmış olan lokomotif ve benzeri araçlardan denizaltına kadar her şeyi bu müzede bulmak mümkündür. Son derece geniş bir alanda yer alan, denizaltına girilme olanağı sunan ve aynı zamanda keyifli bir gezi için gerekli olan her koşulu da sağlayan Rahmi Koç Müzesi, modern makineler ile ilk makineler arasında bir köprü görevi görür.

Cafeler

Cokolada Beşiktaş, içinizi açan canlı renkler ile bezenmiş dizaynı sayesinde keyifli bir kahve molası vermeniz için en uygun alanlardan biri olabilir. Leziz tatlıları, nefis ve taze çekilmiş kahveleri ile Cokolada, Beşiktaş’ta gidebileceğiniz en tatlı mekanlardan biridir.

Beşiktaş Viyana Kahvesi, Avrupa yakasında en sık tercih edilen kafelerden biridir ve eşsiz lezzetlerinden biri olan San Sebastian Cheesecake de en sevilen lezzetleri arasında yer alır. Bir tatlı ve kahve molası vermek isterseniz Beşiktaş’ta uğramanız gereken kafelerden biri olabilir.

Belediye Tesisleri

Arnavutköy Sosyal Tesisleri, hem uygun fiyatlı hem de deniz manzaralı bir yemek keyfi sunan en sık tercih edilen sosyal tesisler arasında yer alır. Bakırköy’de yer alan Florya Sosyal Tesisleri de en sık ziyaretçi alan sosyal tesisler arasındadır ve bu sosyal tesisler eşsiz deniz manzarası ve uygun fiyatları ile hem şık hem de leziz bir öğün için en uygun seçenekler olabilir.

Plajlar

Bakırköy’de yer alan Güneşli Plajı, en sık ziyaret edilen plajlardandır. Bu plaj hem temizliği hem de geniş alanı ile giden ziyaretçilerin rahat etmesini ve aynı zamanda temiz şekilde yüzerek keyifli zaman geçirmesini sağlar.

Yıllardan beri sıklıkla tercih edilen Büyükçekmece Plajı, ailecek ya da arkadaşlarla gidilebilecek bir plajdır ve her yaştan bireyin eğlenmesi için uygun bir aktivite sunarak keyifli şekilde vakit geçirmek adına hem temiz hem de geniş alan sunan plajlar arasında yer alır.

Tiyatrolar

Beyoğlu’nda yer alan İstanbul Devlet Tiyatrosu, İstanbul’un belki de en sık ve en çok ziyaretçi alan tiyatrolarından biridir. Bilinen ve bilinmeyen pek çok gösterinin sergilendiği İstanbul Devlet Tiyatrosu, son derece ünlü tiyatro oyunlarının sahnelendiği eşsiz bir alandır.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Beşiktaş’ta yer alır ve yüksek kapasiteli tiyatro salonları sayesinde çok geniş bir alanda pek çok farklı gösterinin izlenebilmesine olanak tanır. Farklı pek çok ünlü oyunun oynandığı, gösterilen düzenlendiği bu sahne, yıllardan beri en sık gidilen tiyatrolardan biri olabilir.

Alışveriş Merkezleri

Mall Of Istanbul Alışveriş Merkezi büyük kapasiteli ve aynı zamanda çeşitliliği içerisinde barındıran bir alışveriş merkezidir ve bu alışveriş merkezinin içinde yemek alanı da son derece geniştir. Bundan dolayı Mall Of Istanbul içerisine aradığınız herhangi bir şeyi bulamamanız mümkün değildir.

İsfanbul Alışveriş Merkezi, tema parkı olan modern alışveriş merkezi olma statüsündedir ve içerisinde pek çok farklı markayı barındıran İsfanbul Alışveriş Merkezi, farklı markalar ile restoran ve kafeleri içerisinde barındırdığı için çeşitli şekilde gezme ve yeme – içme olanağı sunar.

Eğlenceli Yerler

İstanbul Şişli’de yer alan Cevahir Atlantis Eğlence Merkezi, içerisinde yer alan birbirinden farklı oyun alanları ve baş döndüren rollercoasterı ile farklı yaş gruplarının eğlenmesi için en havalı oyunları sizlere sunuyor.

İsfanbul Tema Park, birbirinden farklı oyuncakları ve heyecan dolu makineleri ile sizleri bambaşka bir heyecan dünyasına sürüklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Yıllarda beri sıklıkla tercih edilen ve İstanbul’da lunapark ya da eğlence alanı dendiğine akla ilk gelen isim olan İsfanbul Tema Park; kesinlikle eğlence için ziyaret edilmesi gereken alanlardan biridir.

Gece Kulüpleri

Beşiktaş’ta yer alan Jungle 8, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen modern gece kulüpleri içerisinde yer alır ve farklı içecek seçeneklerine ek olarak modern iç dizaynı ile de sizleri bambaşka bir dünyaya sokmak için gereken ortamı sağlar.

Beşiktaş’ta yer alan Limoncello, son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve herkesin memnun kaldığı bir gece kulübüdür. Müziklerinden çeşitli servis olanaklarına kadar her noktada memnun kalınan Limoncello, farklı karışımlarından dolayı da değişik alternatifler denemek isteyenler için son derece ilgi çekici bir mekan olabilir.

Asya Bölgesi

Parklar

Kadıköy Yoğurtçu Parkı, Anadolu yakasında yer alan en meşhur parklardan biridir ve sahilde yer alan bu park hem çocukların oynaması için oyun alanları barındırır hem de spor aletleri ile günlük aktifliğinizi korumanızı sağlar. Aynı zamanda keyifli ve deniz manzaralı bir yürüyüş için de son derece uygun bir alandır.

Göztepe 60. Yıl Parkı'nda yürüyüş yapmak ve keyifli şekilde vakit geçirmek için son derece uygun alanlardan biridir. Özenilmiş ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile iç açıcı bir görünüm sunan park, aynı zamanda ilgi çekici oyun alanları ile çocuklar için eşsiz bir eğlence olanağı sunabilir.

Tarihi Yerler

Üsküdar’da denizin ortasında yer alan Kız Kulesi, İstanbul’un en bilindik simgelerinden biridir ve Kız Kulesi, 1725 yılında açılışı yapıldığından bu yana İstanbul’un en çok ilgi gören simgelerinden biri olmuştur. Tekne turu ile gidilebilen, terasında yemek yenebilen ve kahve molası vermek için eşsiz bir manzaraya sahip olan bu kule, İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Kadıköy’de yer alan Haydarpaşa Garı, uzun süredir içerisinde girilemeyen çünkü tadilat halinde olan bir yapı olsa dahi yakından dış mimarisini görmek isteyenler için son derece özel bir yapıdır. 1872 yılında açıldığından bu yana en bilindik ve aynı zamanda en şık tren garı olan Haydarpaşa, yakın dönemde tadilatlarının tamamlanması ile yeniden farklı bir alanda hizmete sunulabilecektir.

Müzeler

Göztepe’de yer alan tarihi köşkteki İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret ederek siz de farklı yıllardaki oyuncaklar ile tanışabilir, büyüklerinizin çocukluğuna adım atabilir ve çocuklarınızın da sizin çocukluğunuz ile tanışmasına olanak tanıyabilirsiniz. Gezmesi son derece keyifli olan oyuncak müzesinde çocuklarınızla keyifli bir müze gezintisi gerçekleştirebilirsiniz. 1700’lerden dahi kalma oyuncakları barındıran bu müzedeki her bir parçanın ilginizi çekeceği garanti!

Moda’da yer alan Barış Manço Müzesi’ni ziyaret ederek siz de Barış Manço’nun Kadıköy’deki evine bir adım atabilir ve onu hatırlatan her bir detayı onun kendi evinde görebilirsiniz. Keyifli ve aynı zamanda Barış Manço sevenler için son derece anlamlı olacak olan bu gezi içerisinde Barış Manço’nun yaşam tarzını da daha iyi tanıma olanağı bulabilirsiniz.

Cafeler

Kadıköy’ün içinde gidilebilecek yerlerden biri olan Moda Çikolatacısı, çikolata severleri bir araya getiren bir mekandır. Çeşitli çikolata ve çikolatalı tatlılar ile buluşabileceğiniz Moda Çikolatacısı ayrıca Moda sahiline de yakın olduğu için deniz havası almak adına bir gezintiye çıkmanız da mümkündür.

Caddebostan Sahili’nin hemen yakınında yer alan Books & Coffee de rahat şekilde kitap okuyabileceğiniz ve aynı zamanda yeni kitaplar keşfedebileceğiniz bir kitap kafedir. Arkadaşlarınızla ödev yapabilir, ders çalışabilir ya da isterseniz yalnızca kitap okuyabilir veya sohbet edebilirsiniz. Kitaplarla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir mekan olabilecek Books & Coffee, Caddebostan’da yer alır.

Levent Yüksel’in babasından ilham alarak açtığı kafe olan Cevizağacı kafe, eşsiz lezzetki tatlıları ve tüm büyüleyici lezzetleri ile Koşuyolu’nda yer alır. Birbirinden farklı sütlü ve şerbetli tatlı ile damağınızda tadı kalan bu ürünlerin her biri kahve ve çay molasında en iyi gidecek ürünlerdir. Tatlılarından tuzlularına kadar her bir ürünü adeta bağımlılık yaratan bu eşsiz lezzetleri tatmak için siz de Koşuyolu Cevizağacı’na davetlisiniz.

Belediye Tesisleri

Dragos Sosyal Tesisleri, Anadolu bölgesindeki en popüler olan sosyal tesisler arasında yer alır. Uygun fiyatları ve kaliteli menüleri ile Dragos Sosyal Tesisleri sıklıkla tercih edilen ve önerilen yerler arasında yer alır. Sahilde yer alan bu sosyal tesis, iç açıcı deniz manzarası ile adalara karşı bir kahvaltı yapmanıza ya da akşam yemeği yemenize olanak tanır.

Çamlıca Sosyal Tesisleri de en sevilen sosyal tesisler arasında yer alır. İlgi çekici ve aynı zamanda modern dizayna sahip olan Çamlıca Sosyal Tesisleri, uygun fiyatları ile Üsküdar’ın en sevilen mekanları arasında yer alır. Çamlıca tepesinden tüm İstanbul’u izleyebilir ve bir yandan da keyifle uygun fiyatlı şekilde leziz yemekler yiyebilirsiniz.

Plajlar

Caddebostan Plajı, yıllardan beri en sık tercih edilen ve en bilindik olan plajdır. Ailelere de hitap eden, farklı kesimlerden herkesin sakin şekilde denizin ve güneşin tadını çıkarabildiği bir ortam sunan Caddebostan Plajı, ulaşımı son derece kolay olan bir plajdır.

Tuzla Belediyesi Halk Plajı, İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan plajdır ve bu plaj hem temiz olması hem de ailelerin de eğlenebilmesi ile sevilen bir plajdır. Suyu fazla derin olmayan ancak sonralarda derinleşen denizi sayesinde çocuklar da güvenle denize girebilir.

Tiyatrolar

Moda Sahnesi, Kadıköy’de yer alan tiyatro salonlarından biridir ve farklı gösterilerin sergilendiği bu salonda pek çok farklı etkinliği izlemek mümkündür. Ulaşımı son derece kolay olan bu salon, modern mimarisi ile de öne çıkan yapılardan biridir.

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, yıllardan beri Anadolu yakasındaki en sevilen ve en sık tercih edilen tiyatro sahnelerinden biridir. Farklı pek çok gösterinin sergilendiği, farklı gösterilerin kendisine yer edindiği Haldun Taner Sahnesi; değerli ve aynı zamanda bilindik tiyatro salonlarından biri olduğundan yıllardan beri sıklıkla tercih edilir.

Alışveriş Merkezleri

Anadolu Yakası’nın en sevilen alışveriş merkezlerinden biri olan Akasya AVM, geniş ürün ve mağaza yelpazesi ile özellikle de üst klasman mağazaları bünyesinde barındırır ve çok sayıda yabancı markayı Akasya AVM’de bulmak mümkündür. Sinemadan parfümeriye, kozmetik mağazasından iç giyim mağazalarına kadar pek çok farklı mağaza türünü en kaliteli markalardan bu alışveriş merkezinde bulmak mümkündür. oldukça kolay şekilde ulaşım sağlanabilen Akasya AVM’ye metro ile gitmek son derece kolaydır.

Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi, içerisinde IKEA’ya geçilebilen son derece büyük ve gezmesi keyifli alışveriş merkezlerinden biridir. Alışveriş merkezinin içinde yer alan pek çok mağazada gezmek mümkündür ve ayrıca alışveriş merkezinin içerisinden IKEA’ya da girilebilir. Bu sayede iki farklı türdeki alışveriş alanını gezmek, aynı zamanda gerekli olan farklı ihtiyaçları tek seferde alabilmek mümkündür.

Watergarden AVM; mağaza çeşitliliğinin, restoran ve kafe seçeneklerinin yanında dönem dönem çeşitli etkinlikler ile de farklı bir şölen sunar. Farklı etkinlikler düzenlenen alışveriş merkezinin belirlenen alanlarında kimi zaman çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenir. Buna ek olarak eşsiz bir görsel şölene eşlik eden Watergarden su fıskiyeleri de kahvenizi keyifle içerken bir görsel şölene ortak olmanızı sağlar.

Hilltown alışveriş merkezi, büyük ve çeşitli yapısı ile farklı olanaklar sunarken aynı zamanda dış dizaynı ile de ilgi çeker. Son derece ilgi çeken bir yapıya sahip olan Hilltown alışveriş merkezi, ziyaretçilerinin farklı pek çok mağazaya, restorana, kafeye ya da kültürel alanlara daha kolay ulaşabilmesi için farklı imkanları bünyesinde barındırmaktadır.

Eğlenceli Yerler

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, farklı bitki türleri ile çocukların tanışması adına eşsiz bir olanak sunabilir. Benzer şekilde nefis bir doğa havası almak isterseniz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilir, daha önce hiç görmediğiniz onlarca farklı türdeki bitkiyi ve ağacı burada görebilirsiniz. Farklı etkinlikler yapmaya olanak tanıyan bu botanik bahçede özellikle de ailecek geziler son derece keyifli olabilir.

Emaar Square Mall’da sualtı dünyası ile buluşmak isterseniz Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Farklı onlarca türdeki sualtı canlısı ile bir araya gelmeniz için Emaar Square Mall’a gidebilir, sualtı canlılarının büyülü dünyasına adım atabilirsiniz.

Gece Kulüpleri

Kadife Club, Kadıköy’de yer alan ve ünlü müzisyenlerin de sık sık sahne aldığı bir gece kulübüdür. Eğlenceyi sevenlerin buluşma noktası olan Kadife Club, farklı tarzlardan pek çok farklı müzisyene ev sahipliği yapmıştır.

Kadıköy’de bulunan Noasis, farklı tatlar ile buluşturan ve aynı zamanda kaliteli müzik tarzı ile de tüm gece eğlenmenize olanak tanıyan sevilen bir mekandır. Siz de farklı lezzetler denemek, gece boyu eğlenmek ve eğlencenin tadını Kadıköy’de çıkarmak istiyorsanız Noasis’i ziyaret edebilirsiniz.

 
Posted : 16/08/2022 2:28 am