Big Mamma’s Çengelköy Kahvaltı Mekanı

İstanbul Serpme Kahvaltı Big Mamas

Farklı kahvaltı tabağı seçenekleri ve aynı zamanda taze şekilde sunulan pek çok kahvaltılık ürün ile kahvaltı servisi veren Big Mamma’s Çengelköy, farklı pek çok çeşidi ile her damak tadına hitap eden bir menü sunmaktadır. Çengelköy’de yer alan bu mekanda enfes bir kahvaltı yaparken bir yandan da İstanbul’un göbeğinde ferah bir nefes almanız mümkün olabilecektir.

Big Mamma’s Çengelköy’e Nasıl Gidilir?

Özel aracınız ile Big Mamma’s Çengelköy şubesine gitmek isterseniz aracınızı park etmek için sokak içerisinde ve park alanlarında yer bulmanız mümkündür. Bu nedenle de özel araç ile Big Mamma’s Çengelköy şubesine gitmeniz park yeri açısından problem yaratmayacaktır nacak trafikte kalmanız mümkündür, aklınızda bulunsun.

Dilerseniz Marmaray, metro ve otobüs gibi farklı ulaşım araçları ile de Big Mamma’s Çengelköy şubesine kolay şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. Örneğin M4 metrosunu kullanarak gelmek isterseniz Acıbadem metro istasyonunda inerek 14R otobüsüne binebilir ve Denizcilik Lisesi durağında inerek Big Mamma’s Çengelköy şubesine oturabilirsiniz. Üsküdar tarafından gelecekseniz M5 metrosunu tercih ederek Kısıklı durağında inebilir ve sonrasında Denizcilik Lisesi’nde inerek yine kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar Tekel Deposu durağından 15B otobüsüne binerek Gelincik Sokak’ta inerseniz de yaklaşık 15 dakika kadar yürüdükten sonra Big Mamma’s Çengelköy şubesine ulaşmanız mümkün olabilecektir.

Big Mamma’s Çengelköy Kahvaltısında Neler Var?

İçeriğe göre değişen pek çok farklı kahvaltı tabağı olan Big Mamma’s, her damak tadına uygun lezzetler sunarak farklı bir kahvaltı deneyimi için istenilen her lezzeti sizlere getirmektedir. Mini Kahvaltı Tabağı, tek kişilik olan enfes bir kahvaltı tabağıdır ve fazla kahvaltılık çeşidi aramadan hızlı, doyurucu ancak düşük kalorili ve sağlıklı bir kahvaltı yapmak isterseniz tercih edebilirsiniz. Ezine peyniri, taze kaşar, bal, kaymak, salam, Nutella, siyah zeytin, yeşil zeytin, domates, salatalık, reçel ve haşlanmış yumurta içeren bu kahvaltı hem lezzetli hem de sağlıklı bir kahvaltı yapmanıza olanak sağlayacaktır. Çay ve ekmeğin de dahil olduğu bu kahvaltı hem hızlı hem de sağlıklı şekilde tüketebileceğiniz bir içeriğe sahiptir.

Sıcak kahvaltı tabağı özelikle de kahvaltıda farklı kızarmış çeşitleri sevenler için hazırlanan tek kişilik bir kahvaltı tabağıdır. Sucuk, sigara böreği, paçanga böreği, sosis, Nutella, domates, salatalık, beyaz peynir, göz yumurta, patates kızartması, siyah ve yeşil zeytini içeren bu kahvaltı da hem lezzetli hem de doyurucu olan tek kişilik kahvaltı tabaklarından biridir. İçerisinde yer alan kızartma gibi ürünlerin her biri taze şekilde hazırlanarak kızartılır ve sıcak şekilde taze halde servis edilmektedir.

Yine tek kişilik olan Benim Kahvaltım kahvaltı tabağında sağlıklı ve bir o kadar da doyurucu olan pek çok farklı çeşit yer almaktadır. Ezine peyniri, çeçil peyniri, burgu peynir, taze kaşar, dana salam, sosis, tereyağı, çiçek balı, siyah ve yeşil zeytin, reçel, Nutella, domates, salatalık, sivri biber, haşlanmış yumurta ve kuru kayısının yer aldığı bu kahvaltı; enfes ve taze ekmek sepeti ile servis edilir ve bu kahvaltıya da çay dahildir.

İki kişilik leziz bir kahvaltı keyfi sunan Big Mamma’s Yöresel Serpme Kahvaltı, içerisinde pek çok farklı çeşidi barındıran enfes bir kahvaltıdır. Ezine peyniri, beyaz peynir, Erzurum peyniri, çeçil peyniri, kaşar peyniri gibi farklı peynir çeşitlerini içerisinde barındıran bu kahvaltı hem sağlıklı hem de doyurucu bir içerik sunar. Jambon, salam, kasap sucuk, çiçek sosis gibi farklı şarküteri ürünleri ile zenginleşen kahvaltı keyfiniz ayrıca sahanda göz yumurta ile de lezzetlenip daha doyurucu bir hale gelecektir. Bunlara ek olarak tereyağı, cherry domates, Çengelköy salatalık, sivri biber, acuka, Gemlik sele siyah ve yeşil zeytin, Nutella, süzme çiçek balı, kaymak, mevsim meyveleri, iki farklı çeşit reçel, haşlanmış yumurta, kuru kayısı, sigara böreği, paçanga böreği, patates kızartması, simit ve limitsiz çay da bu menüde yer alır. Bu farklı yiyeceklerin her biri hem doyurucu hem de lezzetli bir kahvaltı yapmanız için farklı çeşitlerde sunulur. Bu sayede kahvaltınızın her damak tadına hitap etmesi mümkün hale gelir. İki kişilik şekilde servis edilen bu kahvaltıda ayrıca sınırsız çay verilmektedir ve kahvaltınızın üzerine kahve içmek isterseniz iki fincan Türk kahvesi de bu menü ile ikram olacaktır.

Dört kişilik olacak şekilde hazırlanan Big Mamma’s Yöresel Serpme Kahvaltı da aslında iki kişilik olan ile aynı içeriklere sahiptir ancak içeriğinde yer alan ürünlerin adedi ve miktarı daha fazla olacak şekilde masaya sunumu yapılmaktadır. Ayrıca bu kahvaltının içerisinde dört adet ikram Türk kahvesi yer alır ve dört kişi için daha doyurucu bir seçenek olabilecektir.

Tüm bu farklı kahvaltı seçeneklerine ek olarak dilerseniz omlet, menemen gibi farklı çeşitleri de kahvaltınızın yanında alabilirsiniz. Sade şekilde yapılan ve Akdeniz yeşillikleri ile servis edilen sade, sucuklu, mantarlı ve beyaz peynirli omletler lezzetine doyum olmayacak kadar taze ve sıcak şekilde servis edilmektedir. Ayrıca sade ve karışık menemen çeşitlerini de sipariş edebilirsiniz. Dilerseniz sahanda sucuklu, kavurmalı ve sade yumurta da istemeniz mümkündür. Taze kızartılmış pamuk gibi bir hellim peynirini de canınız çekerse menünüze ekleyebilirsiniz. Ayrıca peynirli, kaşarlı ve patatesli kaşarlı olacak şekilde farklı gözleme çeşitleri de mevcuttur. Dilerseniz bu çeşitler ile kahvaltınızı daha zengin ve doyurucu hale de getirmeniz mümkündür.

Big Mamma’s Çengelköy Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Tek kişilik, sağlıklı ve hafif bir kahvaltı olan Mini Kahvaltı Tabağı ortalama 90₺ civarında fiyatlandırılmıştır ancak belirtmekte de fayda var, her gün zamlanmaya devam eden mekanların içerisinde Big Mamma’s da kahvaltı fiyatlarına ve farklı ürünlerin fiyatlarına gittiğinizde zam uygulamış olabilir. İçerisinde pek çok farklı çeşit sıcak ürünü barındıran doyurucu ve lezzetli bir tabak olan Sıcak Kahvaltı Tabağı 100₺ olarak ücretlendirilmiştir. Tek kişilik ve gayet doyurucu kahvaltılardan biri olan Benim Kahvaltım kahvaltı tabağı, 93₺ olarak ücretlendirilmiştir. İki kişilik olarak hazırlanıp servis edilen Big Mamma’s Yöresel Serpme Kahvaltı da ayrıca 285₺ olarak ücretlendirilmiştir. Dört kişilik olan Big Mamma’s Yöresel Serpme Kahvaltı da 500₺ civarındadır.

Kahvaltınıza ek olarak patates kızartması isterseniz cajun baharatlı şekilde de hazırlanan patates kızartmasının fiyatı 45₺’dır. Ayrıca her porsiyonda beş adet olan sigara böreklerinin de porsiyon fiyatı 58₺ olacak şekilde ücretlendirilmiştir.

Gözlemelerin fiyatları 65₺ ile 70₺ arasında değişmektedir ve farklı gözlemelerin fiyatları ayrıca içine ekletmek istediğiniz malzemelere göre de değişim gösterebilmektedir. Sade omlet 38₺, kaşar ve patatesli omlet 46₺, sucuklu omlet 54₺, mantar ve beyaz peynirli omlet 59₺, sebzeli omlet ise 49₺’dır. Sahanda yumurta 36₺, sade menemen 47₺, karışık menemen ise 58₺’dır. Dilerseniz tek kişilik olan kahvaltılarınızın üzerine içinizi ısıtacak ya da kahvaltıdan sonra rahatlayıp gevşemenizi sağlayacak Türk kahvesinden içmek isterseniz de 25₺ ücret ödeyebilirsiniz. Damla sakızı Türk kahvesi, Menengiç kahvesi ve Dibek kahvesi de 30₺ olacak şekilde ücretlendirilmiştir. Ekstra olarak çay içmek isterseniz de demleme bardak çay 12,5₺ ve demleme fincan çay da 15₺ olacak şekilde ücretlendirilmektedir. Kahvaltınıza ek olarak pek çok farklı ürünü tercih edebilir, daha doyurucu olması açısından farklı çeşitleri de kahvaltınıza dahil edebilirsiniz.

Big Mamma’s Çengelköy Kahvaltı Mekanı’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Çengelköy’de yer alan Big Mamma’s mekanına gitmeden önce bilmeniz gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle Çengelköy’de yer alan Big Mamma’s mekanının deniz kenarında yer almadığını bilmelisiniz. Bu bilmeden gittiğinizde sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yine de biraz yürüyerek Çengelköy sahiline inebilirsiniz.
  • Fiyatlar genel anlamda pek çok mekan ile benzerdir ancak yine de fiyatların genel olarak sürekli yükseldiğini söylemek mümkündür.
  • Mekanın servisi düzenli ve temiz ancak servis elemanları kalabalık zamanlarda yetersiz kalıyor ve garsonlar masalar ile ilgilenmekte zorlanıyor. Bu nedenle siparişinizin gelmesi ya da siparişinizin doğru şekilde alınması da problem çıkarabiliyor.
  • Lavabolardaki eksikler genellikle düzenli olarak yenileniyor ancak mekan kalabalık olduğunda kimse lavaboda yer alan eksikler ile ilgilenmediği için sabun, peçete gibi ürünlerin eksik olması problem oluyor.
  • Yiyecekler genel anlamda lezzetli, sıcak ve taze geliyor. Yine de elemanlar devamlı olarak değişebiliyormuş. Bu nedenle de mutfak ekibindeki personellerin değişmesi halinde kahvaltılık malzemelerin ve sıcak ürünlerin kalitelerinin de değişmesi mümkün olabilmektedir.
  • Kahvaltılık olarak gelen zeytin, peynir, reçel gibi hazır ürünler lezzetli, taze ve doğal ürünler. Bu nedenle de yedikçe daha fazla yemek isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *