Neşve Çengelköy Kahvaltı Mekanı

Neşve Çengelköy Kahvaltı

Sunumlarıyla gözleri, bol çeşidi ve bol tabakları ile de mideleri doyuran Neşve Çengelköy mekanının kahvaltıları çok sevilmekte ve mekanın manzarası da ayrıca ruha hitap etmektedir. Mekanın iç tasarımı göz doldururken aynı zamanda sunumların şık ve kaliteli olması da açlığınızı pekiştirecektir. Farklı pek çok çeşidi ile kahvaltı tabakları geniş bir sunum olanağına sahiptir ve farklı kahvaltı tabaklarının olması da ayrıca her zevke hitap eden bir kahvaltıya olanak tanımaktadır. Deniz manzarasına sahip olan Neşve Çengelköy kahvaltı mekanı, leziz bir kahvaltıyı aynı zamanda sizi memnun edecek bir mekanda yapmanıza olanak sağlar.

Neşve Çengelköy Kahvaltı Mekanına Nasıl Gidilir?

Çengelköy’de yer alan Neşve mekanına kendi özel aracınızla kolay şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür ancak bu bölgede aracınızı park edecek bir park alanı bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle de Neşve Çengelköy mekanına kahvaltı için özellikle de hafta sonunda gelecekseniz aracınızı çok uçak bir noktaya park edebilirsiniz, aklınızda bulundurun. Toplu taşıma ile Neşve Çengelköy kahvaltı mekanına gidecekseniz Marmaray Üsküdar istasyonunda inerek 15B otobüsüne binebilir, Şehit Burak Cantürk durağında inebilirsiniz. Ayrıca 15B, 15T veya 15Y otobüslerini de tercih edebilirsiniz. 15ÇK ve 15 otobüsleri de ayrıca bu bölgeye gelmektedir ve Şehit Burak Cantürk durağında indikten sonra iki dakika kadar yürümeniz yeterli olacaktır.

Neşve Çengelköy Kahvaltısında Neler Var?

Farklı pek çok kahvaltı çeşidi olan Neşve kahvaltıları içerisinde en sık tercih edilen kahvaltı genellikle serpme kahvaltıdır ve servisi en az iki kişilik olacak şekilde yapılmaktadır. Beyaz peynir, taze kaşar, çeçil peyniri, eski kaşar, mevsim yeşillikleri, meyve tabağı, siyah ve yeşil zeytin, acuka, zeytinyağı ve tereyağı gibi farklı pek çok kahvaltılı çeşidi bu kahvaltıda mevcuttur. Ayrıca kahvaltınızı tatlandırmanız için incir reçeli, ceviz reçeli, çilek reçeli, bal, kaymak ve çikolatalı fındık ezmesi gibi farklı tatlı seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca sahanda göz yumurta, kızartma tabağı, sigara böreği, pişi, ev poğaçası ve foccacia gibi farklı pek çok çeşit de mevcuttur. Sınırsız şekilde verilen çay da ayrıca Neşve Çengelköy kahvaltısında yer almaktadır.

Klasik Kahvaltı Tabağı’nda tereyağı, bal, yeşil ve siyah zeytin, vişne reçeli, salatalık, domates, salam, çeçil peyniri, beyaz peynir, taze kaşar, tek göz yumurta ve iki adet çay yer alır. Bu kahvaltının yanında farklı kahvaltılıklar tercih edildiğinde çok yeterli ve zengin bir kahvaltı haline gelebilmektedir. Menemen, omlet ve benzeri farklı yan ürünler ile tercih edildiğinde bu kahvaltı oldukça doyurucu ve zengin hale gelebilir.

Hızlı Kahvaltı tabağında ise siyah ve yeşil zeytin, vişne ve çilek reçeli, çeçil peyniri ve beyaz peynir, taze kaşar, haşlanmış yumurta, simit, domates ve salatalık yer alır. Bu kahvaltı da tek bir kişinin hızlı ve basit bir kahvaltı yapması için yeterli bir tabaktır. Dilerseniz bu tabağın yanında bir menemen, omlet ya da benzeri ürün alarak siz de daha doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Sahanda beyaz peynirli, tereyağlı, sucuklu yumurta gibi farklı pek çok çeşit seçenek menüde yer alır. Sosisli, pastırmalı ve kavurmalı olacak şekilde farklı sahanda yumurta seçenekleri olan bu seçeneklerin her biri birbirinden daha lezzetli ve özeldir. Sade, sucuklu, pastırmalı, kavurmalı, peynir ve maydanozlu, karışık ve vejetaryen omlet çeşitleri de ayrıca kahvaltılara renk ve lezzet katacak olan seçeneklerden biridir. Ayrıca yumurtalı ekmek, soslu sosis, şarküteri tabağı gibi farklı pek çok çeşit de kahvaltılarda ek olarak tercih edilebilecektir. Menemen çeşitlerinden paçanga böreğine, kızarmış patatesten kalem böreğe, gözleme çeşitlerinden tost çeşitlerine kadar pek çok farklı kahvaltılık da kahvaltı çeşitlerine ek olarak tercih edilebilir.

Neşve Çengelköy Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

İki kişilik olan serpme kahvaltısının fiyatları kişi başı 80₺, Klasik Kahvaltı Tabağı ise 55₺’ydı. Hızlı kahvaltı tabağı ise 50₺ civarındaydı ancak her geçen gün zam geldiği için son dönemde fiyatlarının ne kadar arttığını siz gidip görerek öğrenebilirsiniz. Sahanda yumurta çeşitleri 35₺ ile 55₺ arasında değişmekte ve omlet çeşitleri 30₺ ile 50₺ arasında değişim göstermektedir. Menemenler de 30 ile 60₺ arasında değişmekte ve kavurmalı, sucuklu gibi seçeneklerin fiyatları yüksek görülmektedir. Parmak patates ve benzeri yan ürünlerin fiyatları da 35₺ ile 90₺ arasında değişim gösterir. Karışık kızartma tabağı, patates kızartması, sigara böreği tabağı, şarküteri tabağı ve benzeri pek çok farklı kahvaltılık yan ürünler de ayrıca Neşve kahvaltısında tercih edilebilecektir.

Neşve Çengelköy Kahvaltı Mekanı’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Sunumları ile göz dolduran Neşve Çengelköy mekanı ile ilgili genel izlenimlerim şu şekilde:

  • Mekanın sunumları çok modern ve dolu, servisler çok doyurucu.
  • Kahvaltılar lezzetli, kahvaltılıklar taze ve gelen ürünler hem lezzetli hem de kaliteli olacak şekilde sunuluyor.
  • En üst kattaki terasın manzarası da dizaynı da iç açıcı. Çengelköy’e geldiğinize değdiğini hissediyorsunuz.
  • Çocuk oyun alanı mevcut, kahvaltı yaparken ya da kafa dinlemeye geldiğinizde çocuklarınızın kendi halinde eğlenmesini istiyorsanız güvenle çocuğunuzu oyun alanına bırakabilirsiniz.
  • Çalışanlar çok ilgili ve güler yüzlü.
  • İncir ve ceviz reçelleri çok lezzetli, mutlaka denenmeli.
  • İspark’ın çok yakınında, aracınızı park etmekte genellikle sorun yaşamıyorsunuz. Yer bulmak diğer mekanlara göre daha kolay oluyor.
  • Bu mekan yakın dönemde kapatılmış ancak tadilatının yapıldığı söyleniyor, belki yeniden açılabilir.

One thought on “Neşve Çengelköy Kahvaltı Mekanı

  1. Neşve Çengelköy Kahvaltı Mekanı Malesef geçen sene kapandı yoksa çok güzel ve lezzetleri olan biryerdi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *