Maa Lounge Çengelköy Kahvaltı Mekanı

MAA Lounge Çengelköy

Çengelköy’ün eşsiz güzellikteki deniz manzarasına nazır şekilde konumlandırılmış olan, hatta otururken denizin içinde oturursunuz hissiyatını yaşatan Maa Lounge; servislerinin kötü olması dışında güzel ve kolay şekilde gidilebilecek olan bir mekandır.

Maa Lounge Çengelköy’e Nasıl Gidilir?

Özel araçla Çengelköy’e ve Maa Lounge’a gitmek çok kolay olsa da özel aracınızı burada park edecek yer bulamayabilirsiniz. Özellikle de hafta sonunda buraya gelecekseniz özel aracınızı uzak bir ara sokakta bırakıp yürümek zorunda kalabilirsiniz, haberiniz olsun. Yine de İspark’ta yer bulursanız aracınızı güvenli bir bölgeye bırakmanız çok daha kolay olacaktır. Otobüs ve Marmaray kullanarak buraya gelmek ise daha kolay olacaktır. Çengelköy Gazino Sokak’ta yer alan Maa Lounge’a Marmaray’dan Üsküdar durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar Cami önünden geçen 15, 15H, 15P veya 15Y otobüslerine binerek Şehit Burak Cantürk durağında inip kolay şekilde Maa Lounge’a gelmeniz mümkündür. Ayrıca Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağından da 14M ve 15F otobüslerine binmeniz mümkündür. Bu otobüslerden de Şehit Burak Cantürk durağında inip iki dakika kadar yürümeniz gerekmektedir. Eğer 500T otobüsü ile gelecekseniz Kozyatağı metro istasyonunda inerek Kavacık Sapağı’ndan 14M, 15E ve 15KÇ otobüslerine binebilirsiniz. Yine Şehit Burak Cantürk durağında inerek Maa Lounge Çengelköy kahvaltı mekanına kolay şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Maa Lounge Çengelköy Kahvaltısında Neler Var?

Maa Lounge Çengelköy Kahvaltısı

Farklı pek çok kahvaltılık seçeneği ve kahvaltı tabağı seçeneği olan Maa Lounge Çengelköy, farklı siparişler verebilmeniz açısından zengin bir menüye sahiptir ancak fiyatların bir miktar pahalı olabileceğini de göz önünde bulundurmanızı öneririm. İki Kişilik Sinide Serpme Kahvaltı alırsanız Ezine peyniri, şefin peyniri, eski ve taze kaşar peyniri gibi farklı peynir çeşitleri sofranıza gelecektir. Ayrıca siyah ve yeşil zeytin, domates, sivri biber, maydanoz, salatalık gibi salatalar, reçeller, fındık kreması, bal ve kaymak ikilisi, sigara böreği, yumurtalı ekmek, pişi, simit, şişte sucuk, hellim peyniri, kokteyl sosis, sahanda göz yumurta ve bir demlik çay da bu kahvaltıya dahil olacaktır. Farklı pek çok kahvaltılığı ve aynı zamanda ek ürünleri de içerisinde barındırmasından dolayı iki kişi için lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı olacağını söylemek mümkündür. Ek bir kahvaltılık almaya gerek kalmadan iki kişi bu kahvaltı tabağı ile rahat şekilde doyabilecektir.

Bir diğer kahvaltı tabağı olan Maa’nalı Kahvaltı’da ise Ezine peyniri, beyaz peynir, tulum peyniri, şefin peyniri, eski ve taze kaşar çeşitleri gibi farklı peynir çeşitlerini görmek mümkündür. Ayvalık’tan gelen siyah ve yeşil zeytinler ile beraber dana jambon, domates, salatalık, biber ve salata içerisinde pek çok yeşillik çeşidi ile de karşılaşmak söz konusu olacaktır. Ayrıca kahvaltıya tat katan bal, kaymak ve kumkuat reçeli ve aklınızı başınızdan alacak ve enerjik bir güne başlamanız için yardımcı olabilecektir. Sigara böreği, haşlanmış yumurta ve kızarmış ekmek ile sunulan bu kahvaltıda da iki bardak çay yer almaktadır.

Eggs Benedict kahvaltı tabağı ise sıradan kahvaltıları sevmeyenler için iyi bir tercih olabilecektir. English muffin ekmeği denilen ekmek üzerinde yer alan jambon, iki poşe yumurta ve yanında pek çok farklı ürün ile servis edilen bu kahvaltı tabağı, sıradan kahvaltılardan hoşlanmayanlar için iyi bir tercih olabilecektir. Hollandez sos ve küp küp olacak şekilde kesilmiş California biberler ile servis edilen Eggs Benedict, Masculin yeşillikleri ile de süslenir ve servis edilir. Sağlıklı ve doyurucu olabilecek olan bu kahvaltı, sevilen kahvaltı tabaklarından biridir.

Scrambled Egg’s kahvaltı tabağı da ayrıca çırpılmış yumurta sevenler için iyi bir seçenek olacaktır. Sütle çırpılmış ve tavada pişirilmiş olan yumurta, Masculin yeşillikleri ile servis edilir ve dana jambon ile tabağı hazırlanır. Lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı seçeneği olarak Scrambled Egg’s kahvaltı tabağını da tercih edebilirsiniz.

Cici Papa kahvaltı tabağı da ayrıca sevilen lezzetli kahvaltılardan biridir. yumurtalı ekmek, kuşburnu, marmelat, ceviz içi ve ılık süt ile servis edilen Cici Papa tabağı; güne enerji dolu ve tatlı bir başlangıç yapmak isteyenler için iyi bir tercih olabilecektir ancak servisin bir kahvaltı için yeterli olmayabileceğini de göz önünde bulundurmanız önerilir.

Ayrıca bu kahvaltı tabaklarına ek olarak sosis tabağı, sigara böreği tabağı, haşlanmış yumurta, sahanda göz yumurta, sahanda peynirli göz yumurta, sucuklu ya da kavurmalı yumurta, menemen muhlama, poğaça, simit, omlet çeşitleri gibi farklı pek çok çeşidi de alabilir ve kahvaltınıza hem lezzet hem de doyurucu bir sıcak ürün daha katabilirsiniz.

Maa Lounge Çengelköy Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

İki Kişilik Sinide Serpme Kahvaltı ücreti 300₺ ve Maa’nalı Kahvaltı ücreti 150₺ olan bu kahvaltı mekanında genel anlamda fiyatların bir miktar tuzlu olduğunu söylemek mümkün. Diğer pek çok mekanda da kahvaltı fiyatları yüksek olabilir ancak genel olarak ek kahvaltılık ürünlerin fiyatlarının yüksek olduğunu siz de görebilirsiniz. Ayrıca her geçen gün yükselen fiyatlar ile de güncel fiyatları takip etmek zor olsa dahi sıra dışı bir kahvaltı olan Eggs Benedict’in 75₺ olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Scrambled Egg’S kahvaltı tabağı da 65₺ olan bu mekanda yumurtalı ekmekle leziz ve tatlı bir kahvaltı yapmak isterseniz Cici Papa kahvaltı tabağına da 65₺ vermeniz mümkündür.

Kahvaltı tabağınıza ek olarak farklı çeşitler de eklemek isterseniz simit tabağı 20₺, sosis tabağı 25₺, dört adet sigara böreği 25₺, haşlanmış yumurta 20₺’dır. Diğer ek kahvaltılık çeşitleri ise 15 – 35₺ aralığında değişmektedir ve reçellerden peynirlere kadar farklı pek çok çeşit kahvaltılık ek ürün olarak istenebilecektir. Tereyağı, deniz tuzu ve iki adet yumurta ile hazırlanan sahanda iki göz yumurtanın fiyatı 35₺, sahanda peynirli yumurtanın fiyatı 40₺, sahanda sucuklu yumurtanın fiyatı 50₺, sahanda kavurmalı yumurtanın fiyatı ise 65₺’dır. Muhlama almak isterseniz 65₺ ve menemen almak isterseniz çeşidine göre 50 – 60₺ aralığında ek ücret ödeyebilirsiniz. Omlet çeşitleri ise 45 – 55₺ aralığında fiyat değişikliği göstermektedir ve içerisinde olan ürünlere göre fiyatı artabilmektedir. Siz de kahvaltınıza ek olarak farklı çeşitleri tercih ederek nefis ve doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Kahvaltıya ek olarak 44₺’ya patates tava, 88₺’ya içerisinde farklı çeşitlerde atıştırmalık olan bir kızartma tabağı alabilirsiniz. Kasa atıştırmalık olarak geçen bu atıştırmalık tabağında ise peynirli kalem börek, panelenmiş tavuk parçaları, soğan halkaları, elma dilim patates, kızarmış sosis, iki adet kızarmış mozarella stick ve çeşitli soslar yer almaktadır. Kahvaltıda farklı ve lezzetli bir kızartma tabağı olarak bu ürünü de kahvaltılıklara ek olacak şekilde sipariş edebilirsiniz.

Kahvaltıdan sonra leziz bir Türk kahvesi içmek isterseniz klasik Türk kahvesi 34₺, süt ile hazırlanan Osmanlı kahvesi 36₺, menengiç kahvesi 36₺ ve damla sakızlı Türk kahvesi de 38₺ olacak şekilde sipariş verebilirsiniz.

Maa Lounge Çengelköy Kahvaltı Mekanı’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Her ne kadar konumu ve manzarası güzel olsa da pek çok eksikliğe ve kötü tarafa da sahip olan Maa Lounge Çengelköy kahvaltı mekanı ile ilgili izlenimlerim şu şekilde:

  • Servis çok yavaş ve sıkıntılı, siparişi birkaç kez sürekli tekrar etmek zorunda kalıyorsunuz ve yine de yanlış gelebiliyor.
  • Lavabolar tertemiz değil, bu anlamda bakımsız ve lavaboların eksikleri var.
  • Ön kısımdaki masalar için rezervasyonlu deniliyor ancak gelen ya da giden olmuyor. Rezervasyon olmasa dahi muhtemelen gelen kişinin ödeyeceği hesap tahmin edilerek ön kısımlar gelen misafirlere veriliyor. Bunu yaşayan daha pek çok kişi varmış, biz gittiğimizde de ön kısımları rezervasyon olduğu söylendi ancak iki saat boyunca ne gelen ne de giden oldu.
  • Garsonların ve yöneticinin tavrı çok kaba. “Beğenmiyorsan git.” tavrını takınmaları hiç hoş değil.
  •  Fiyatlar normalden birazcık yüksek ancak çok göze batmıyor.
  • Diğer pek çok mekandan farklı olarak yüksek şekilde kuver ücreti alıyorlar ve bunun karşılığını alabildiğinizi de söyleyemem. Diğer pek çok Çengelköy kahvaltı mekanında kuver ücreti hiç alınmazken bu mekanda yüksek fiyatlı şekilde alınması da ayrıca olumsuz bir deneyim oldu. Çengelköy’de tercih edilebilecek pek çok mekan varken Maa Lounge Çengelköy mekanını yeniden tercih edeceğimi sanmam.
  • Genel anlamda kahvaltı dolu ve göz dolduran bir görünüme sahip, kahvaltılıklar taze ve lezzetli, sunum güzel ancak mekanın işletmesi pek olumlu bir deneyim sunmuyor.

One thought on “Maa Lounge Çengelköy Kahvaltı Mekanı

  1. Yemekler güzel servis hızlıydı ama dikkat etmeniz gerekiyor hesabımıza fazladan şeyler eklenmiş! ve ilk defa olan birşey değil bunun yanı sıra memnun kaldık heleki boğaz manzaralı olması resmen hayran kaldık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *