Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanı

Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanı

Lokanta Nevnihal Üsküdar kahvaltı mekanı, ilgi çekici iç dizaynı ile içinizi açan, farklı seçenekleri ile yeterli bir menü sağlayan ve doyurucu tabakları ile gerçekten topraktan masaya konseptini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir işletmedir. Mevsiminde yetişmiş olan doğal meyve ve sebzeleri, taze et ve süt ürünlerini mutfağından eksik etmeyen bu işletmeyi özellikle de taze ürünlerinin doğallığı ile çok beğeneceksiniz. Özellikle de ayın son üç gününde her ay değişen belirlenmiş farklı lezzet bölgelerinin yemekleriyle sizi şaşırtacak olan Nevnihal Çengelköy kahvaltı mekanı, farklı yörelerin ve bölgelerin lezzetlerini tatmanız için sizlere farklı bir konsept sunmaktadır.

Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanına Nasıl Gidilir?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsüne çok yakın konumda yer alan ve her ne kadar deniz kenarında olmasa da atmosferi ile deniz kenarını aratmayan bu mekan, Üsküdar’da yer alır. Bahçelievler Aile Sağlık Merkezi otobüs durağının arkasında yer alan Nevnihal Üsküdar kahvaltı mekanı, otobüs ile kolay şekilde ulaşım sağlanabilen bir noktadadır ve aynı zamanda özel aracınız ile gitmek isterseniz de aracınızı park etmekte asla zorluk çekmeyeceğiniz bir yerde yer alır. Otoparka aracınızı bırakarak rahat şekilde restoranda oturabilir, Nevnihal’in tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer M4 metrosuna ya da Marmaray’a yakın oturuyorsanız Ayrılık Çeşmesi istasyonuna giderek bu istasyondan 14R, 14M, 15U ya da 15F otobüslerine binebilir, Göztepe Köprüsü’nden 16S, 16U, 130Ş, E – 10 veya 15SK otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca Kadıköy tarafından gitmek isterseniz de 15SK otobüsü en uygun ulaşım aracı olacaktır ancak dilerseniz 14AK, 19F, 19S ya da 20D otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Aracınızla kolay şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi aracınızı da kolay şekilde park edebileceğiniz park alanlarına sahip olan bu bölgede aynı zamanda otobüs durağı da Nevnihal üsküdar kahvaltı mekanına bir dakikalık yürüme mesafesinde bırakacağı için otobüs ile de ulaşım sağlamanız mümkün olabilecektir.

Lokanta Nevnihal Kahvaltısında Neler Var?

Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanı
Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanı

Bir kişilik olan Benim Kahvaltım kahvaltısında Çanakkale Ezine peyniri, eski kaşar peyniri, Gemlik siyah ve yeşil zeytini, Balıkesir lor peyniri, çeçil peyniri, Çengelköy salatalık, Trabzon Vakfıkebir tereyağı, Balıkesir Akçay karadut reçeli, Bingöl çiçek balı, Adapazarı kaymağı, Afyon sucuğu, Sakarya’nın haşlanmış yumurtası, su böreği, Anadolu’dan ekmek sepeti ve taze demlenmiş çay yer almaktadır. Bu hem lezzetli hem de doğal oluşu ile farklı pek yöreyi ve bölgeyi bir araya getiren doğal bir lezzet sunar. Her yörenin kendine has ürünlerini bir araya getiren Benim Kahvaltım kahvaltı tabağı, bir kişi için yeterli miktarda ürün içerir ve doyurucu bir kahvaltı seçeneği olarak değerlendirilebilir.

Topraktan Masaya Şefin Kahvaltı Masası da yine bir kişilik olan kahvaltı seçeneklerinden biridir ve bu kahvaltı tabağı iki kişilik olacak şekilde de serpme kahvaltı usulünde hazırlanabilmektedir. Bu kahvaltıdan kişi başı ücret alınmaktadır. İçerisinde Çanakkale Ezine peyniri, Rize çeçil peyniri, Balıkesir Cunda sakız peyniri, Bursa Karacabey lor peyniri, Yalova yoğurdu, böğürtlen reçeli, Hatay zeytini gibi pek çok yöresel lezzet yer alır. Gemlik’in zeytinlerinden Adapazarı’nın kaymağına, Anadolu’dan gelen ev yapımı reçel çeşitlerinden Bingöl balına, Denizli helvasından Vakfıkebir tereyağına, Bolu patates mücverinden Edirne domates biber kavurmasına kadar pek çok lezzet bu kahvaltı bulunabilir. Afyon sucuğundan Semsek pideye, su böreğinden simit ve kuru meyvelere kadar onlarca çeşidi içeren bu kahvaltı, dolu bir serpme kahvaltı yapmanız için gerek duyabileceğiniz her lezzeti sizlere sunar. Taze mevsim meyveleri ile de sağlıklı ve lezzetli bir mevsim kahvaltısı yapmanıza olanak sağlayan bu kahvaltı, taze demlenmiş çay ile de lezzete lezzet katar ve doyurucu kahvaltınızı çay ile taçlandırmanıza olanak sağlar. Dilerseniz bu kahvaltıyı iki, üç ya da daha fazla kişilik olacak şekilde isteyebilir, servisinizin ona göre açılmasını rica edebilirsiniz. Bu şekilde doyurucu ve lezzetli olan bu her yöreden gelen kahvaltıyı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Çocuklar için de ayrıca bir kahvaltı tabağına sahip olan Nevnihal üsküdar kahvaltı mekanında bir kişilik olarak çocuk kahvaltı tabağı da mevcuttur. 8 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için sipariş edilebilecek olan bu kahvaltı tabağında da yine doğal ve yöresel lezzetler yer alır. Çanakkale Ezine peynirinden Balıkesir lor peynirine, Gemlik zeytinlerinden Bingöl balına, karadut reçelinden domates ve taze Çengelköy salatalığına kadar farklı pek çok çeşit de bu tabakta yer almaktadır. Ayrıca Afyon sahanda sucuk ızgara, peynirli omlet, patates tava ve havuçlu kekle simit de bu kahvaltı tabağında yer almaktadır. Süt ile servis edilen bu doğal ve doyurucu kahvaltı, çocuklar için en ideal şekilde oluşturulmuş ürünleri bir araya getirmektedir ve çocuklar için hem sağlıklı hem de lezzetli bir kahvaltı sunar.

Dilerseniz kahvaltınızın yanına ek olarak çakallı menemen, sade ya da peynirli gibi farklı çeşitlerde omletler, patates tava, Trabzon tereyağlı kuymak, kavurmalı yumurta ve benzeri farklı pek çok ek ürünü de almanız mümkündür. Ayrıca eski kaşarlı tost, peynirli tost gibi ürünlerinin de çok lezzetli ve farklı içeriklere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin eski kaşarlı tostun içerisinde kuru domates püresi, Kayseri pastırması, eski kaşar ve domates yer alır ve tabakta patates tava ile servis edilir. Farklı lezzetler sunan bu kahvaltılar doyurucu olduğu kadar lezzetli ve tazedir de.

Nevnihal Üsküdar Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Her gün değişen fiyatlardan etkilenen Nevnihal üsküdar’ın da fiyatları gün geçtikçe artmakta ve kahvaltı ücretleri de sık sık değişmektedir. Tek kişilik olan Benim Kahvaltım kahvaltı tabağının ücreti en son 70₺, en az iki kişilik olarak hazırlanan ve servis edilen Topraktan Masaya Şefin Kahvaltı Masası ise kişi başı 100₺ olacak şekilde ücretlendirilmiştir. Yumurta çeşitleri ise 25 – 45₺ aralığında değişen fiyatlara sahiptir ve tost çeşitleri de 30 – 35₺ bazındadır. Eğer Nevnihal Çengelköy mekanında kahvaltı yaptıktan sonra bir de kahve içmek isterseniz 20₺ ile 35₺ aralığında değişen sıcak ve soğuk kahve çeşitlerinden birini seçebilir ve kahvaltınızın üzerine taze bir kahve içebilirsiniz.

Nevnihal Çengelköy Kahvaltı Mekanına Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Yeri her ne kadar deniz kenarında olmasa da mekanın ferahlığı ve genişliğinden dolayı kendinizi rahat hissedeceğiniz Nevnihal üsküdar kahvaltı mekanı, aileyle gitmek için de arkadaşlarınızla bir yemek yemek için de gidebileceğiniz ferah ve nezih bir mekandır. Nevnihal Üsküdar dair genel izlenimlerim ise şu şekilde:

  • Mekan ferah ve kalabalık olsa dahi bunaltıcı bir ortam sunmuyor. Bu açıdan her mevsimde gitmek için uygun bir ortam sunan Nevnihal, dört mevsim oturulacak alanları ile ferah bir ortam sağlar.
  • Diğer mekanlarla benzer fiyatlara sahip olan Nevnihal’in zengin ve taze menüsü eşsiz bir lezzet şöleni sunar. Farklı yörelerden gelen ürünlerle zengin ve tadına doyum olmayan bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz.
  • Çalışanlar biraz ilgisiz. Bu yüzden servis alırken, sipariş verirken ya da siparişinize ek yaptıracağınız zaman sorun yaşamanız mümkün. Eleman sayısının az olmasından ve servis elemanlarının genel anlamda ilgisiz olmasından dolayı rahatsızlık çekebilirsiniz.
  • Özel aracınızla giderseniz aracınızı park etme konusunda otopark sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir mekan. Ayrıca ulaşım da kolay olduğu için özel aracınızla gitmeseniz dahi kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Sakin ve sessiz bir mekan, müzik sesi eşliğinde konuşmaları dahi duyamayacağınız kadar yorucu bir ses kirliliğine maruz kalmıyorsunuz. Bu açıdan sohbet, muhabbet için gidilebilecek alanlardan biri olduğu söylenebilir.
  • Lavabolar temiz ve lavabolardaki eksikler sık sık gideriliyor. Bu nedenle de peçete ve benzeri ürünlerin eksik olması durumu ile karşılaşılmıyor.
  • Masalar geldiğiniz anda temizleniyor ve servis ekipmanları da her daim temiz şekilde getiriliyor.

Aynı zamanda Çengelköy’deki kahvaltı mekanlarınada göz atabilirsiniz.

Maa Lounge Çengelköy Kahvaltı mekanı
Boon Cafe Çengelköy Kahvaltı Mekanı
Aşiyan Çengelköy Kahvaltı Mekanı
Erbap Çengelköy Kahvaltı Mekanı
Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı
Çengelköy Çınaraltı Kahvaltı Mekanı

One thought on “Lokanta Nevnihal Üsküdar Kahvaltı Mekanı

  1. Ben kendi deneyimimi paylaşmak istedim Mekan idare eder ama mekanda küçük bir dere var içinde ise kaplumbağalar içindeki su simsiyah! birde okadar kalabalık değil ama servisi inanılmaz yavaştı. denemek istiyorsanız gidin ama ben birdaha kesinlikle gitmem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *