Adalar

Büyükada, İstanbul şehrini oluşturan dokuz Adalar’dan biridir. En büyük adadır ve 7.000’den fazla nüfusa sahiptir. Ada birçok tarihi bina ve kiliseye ev sahipliği yapmaktadır. Kınalıada, 3000’nin biraz üzerinde nüfusu ile İstanbul’un en küçük adalarından biridir.

Küçük bir balıkçı köyü ve üzerinde eski bir deniz feneri var. Sedef Adası, Marmara Denizi’nde bulunur ve 100’ün biraz altında bir nüfusa sahiptir. Burgazada da İstanbul sınırları içinde yer almakla birlikte Avrupa yakasındaki Büyükada’nın aksine Asya yakasında yer almaktadır.

Büyükada, İstanbul kentindeki adaların en büyüğüdür ve popüler bir turizm merkezidir. Birçok plaj, tarihi mekan, müze ve diğer ilgi çekici yerler sunmaktadır.

Kınalıada, çoğu turistten saklı kalan harika bir plajı olan ama daha küçük bir adadır. Adaya sadece tekneyle erişilebilir ve orada yıl boyunca yaşayan küçük bir nüfusa sahiptir.

Sedef Adası, beyaz kumlu plajları ve berrak suları ile tanınır. Bir zamanlar tatil yeri olarak kullanılıyordu, ancak şimdi çoğunlukla balık avı gezileri veya gezi yeri olarak kullanılıyor.

Adada kilise ve cami gibi birçok tarihi mekana sahip olan Burgazada, çam ormanları ve el değmemiş doğasıyla da doğal güzellikler sunuyor.

Bu Kategoride İstanbul adaları hakkında gezilecek yerler, plajları ve giriş ücretleri Yeme içme yerleri ve bir çok bilgi adalar gezi Rehberimiz’de bilgi alabilirsiniz..

Adalar, İstanbul’da kaldığınız süre boyunca ziyaret etmek için harika bir yerdir. Ayrıca plajların tadını çıkarmak ve biraz temiz hava almak için iyi bir yerdir.

Bahsedeceğimiz ilk ada, İstanbul’un en popüler adalarından biri olan Büyükada. Keşfedebileceğiniz güzel plajlara ve ormanlara sahiptir. Kınalıada, Sedef Adası, Burgazada, Heybeliada ve demokrasi ve özgürlükler adası(Yassıada), İstanbul’da kaldığınız süre boyunca ziyaret edebileceğiniz diğer güzel adalardır.

Daha fazlası için  İnstagramdan Takip Edebilirsiniz. @GezenmiBilirr