Sedef Adası Plajları ve Giriş Ücretleri

Sedef Adası Plajları ve Giriş Ücretleri

İstanbul’a yakın olan Prens Adaları’nın en az bilinen ve en az tercih edilen adalarından biri olan Sedef Adası, son yıllarda ünlenmiş olan ve aynı zamanda yavaş yavaş ün kazanmaya başlayan adaları arasında yer alır. İstanbul’dakilerin sık şekilde tercih ettiği adalar, yaz aylarında rahatlamak ve güzel bir gün geçirmek için tercih edilebilen alanlardan biridir. Denize girmek ve akşamları denize nazır şekilde yemek yiyerek taze deniz mahsullerini tadabilmek adına adalar tercih edilebilir. Özellikle de sakinliği ve doğal güzelliği ile bilinen Sedef Adası, son dönemlerin en gözde adaları arasında yer aldığı için yaz aylarında tercih edilebilecek en sakin ve sessiz adalardan biridir.

Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Sedef Adası’na ulaşım sağlamak son derece kolay ve aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Bu nedenle de sıcak yaz aylarında ferahlayıp denize girmek ve akşamları güzel bir yürüyüş yapmak için dahi Sedef Adası’na gidilebilir. İstanbul Kartal’dan ve Bostancı’dan kalkan vapurlar ile kısa süre içerisinde Sedef Adası’na ulaşım sağlamak söz konusudur. Ayrıca Büyükada’dan da Sedef Adası’na vapur ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bu nedenle de Sedef Adası ulaşımı kolay olan ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile giden misafirleri cezbeden bir yapıya sahiptir. İstanbul’da yaşayanların sıcak yaz aylarında İstanbul’un boğucu havasından uzaklaşmak için tercih edebileceği Sedef Adası hem gündüzleri gezmek hem de temiz denizi sayesinde ferahlamak için eşsiz bir seçenektir. Doğa ile iç içe olan manzarası sayesinde Sedef Adası farklı bir atmosfer sunar ve aynı zamanda gece de gündüz de devam eden eğlencesi sayesinde bu adada sıkılmak asla mümkün olmaz.

Sedef Adası Plajlarının Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Sedef Adası, farklı ve ilgi çekici sessiz plajları ile denize girmek için bu adayı tercih edenlerin sevdiği alanlardan biridir. Sedef Adası’nın farklı plajlarında farklı olanaklar sunulduğu için giriş ücretleri de buna göre değişebilmektedir. Bundan dolayı Sedef Adası’na gitmek isterseniz plajların giriş ücretleri ile sağladığı olanakları bilerek buraya gitmeniz daha iyi olacaktır. Kimi plajlara giriş ücretsiz iken bazı plajlara ücretli şekilde giriş sağlanabilmektedir. Ayrıca ücretsiz olan plajların pek çoğunda da şezlong ve şemsiye için ek ücret ödenebilmektedir. Bundan dolayı farklı plajların olanaklarını kıyaslayarak bu adalara buna uygun şekilde gitmek en iyisi olacaktır.

1.     Elio Sedef Beach  – ₺₺₺

Orman içerisinde yer alan locaları, iskelesi, soğuk ve sıcak servisi gün boyunca devam eden bar bölümü ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Elio Sedef Beach, büyük restoranı ile akşamları da tercih edebileceğiniz eşsiz güzellikteki yerlerden biridir. Sedef Adası’nın eşsiz manzarasında bir akşam yemeği yemek isterseniz tercih edebileceğiniz noktalardan biri de olan Elio Sedef Beach, lounge bölümleri ve ormanlık alan içerisinde yer alan locaları ile de gün boyunca keyifli şekilde vakit geçirmenizi garantiler ve güzelliği ile de gelenleri büyüler. Gün içerisinde toplam 300 kişiye hizmet verebilen Elio Sedef Beach’e gidecek olursanız rezervasyon yaptırmanız en iyisi olacaktır. Güneşlenmeniz için bir şezlong ayırtmanız ve aynı zamanda lounge bölümleri için de rezervasyon ile gitmeniz bu plaj için en iyisi olur. Sınırlı sayıda yeri olan Elio Sedef Beach, iskeleden inince 10 – 15 dakika kadar yol yüründüğü zaman ulaşılabilen yakın bir mesafede yer almaktadır. İskeleden kolay şekilde ulaşım sağlanabilmesi de ayrıca bu plajı oldukça gözde hale getirmektedir. Düğün, özel toplantılar ve benzeri özel olaylar için de tercih edilebilen Elio Sedef Beach, akşamları tam bir kulüp ortamına sahip olmaktadır ve eğlenceye gece de devam etmenize olanak tanımaktadır. Canlı müziğinden DJ performanslarına kadar eğlenceyi sonuna kadar yaşamanıza olanak sağlayan Elio Sedef Beach, akşam olduğu zaman plaj havasından çıkarak kulüp haline gelip sınırsız şekilde eğlence sunabilmektedir. Bu nedenle de Sedef Adası’nda eğlence için en sık tercih edilen mekanlardan biridir.

Hafta içi giriş (kişi başı): 100₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 120₺

Ücrete dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong, duş, WC, soyunma kabini

2.     Sedef Liya (Club Ada Sedef) – ₺₺₺

Ayağınızı kuma dahi değdirmeden denize girebileceğiniz bir iskeleye sahip olan Sedef Liya ya da diğer adı ile Club Ada Sedef, düğün ve özel aktiviteler için de organizasyon hizmeti sunmaktadır. Sıcak ambiyansı ve samimi ortamı sayesinde özel günlerinizi bu farklı ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Restoranında akşamları yemek yiyebilir, gündüzleri de restorandan taze deniz mahsullerini tadabilir ve burada tüm isteklerinizi karşılayabilirsiniz. Akşamları tam bir kulüp havasına bürünen Sedef Liya ya da Club Ada Sedef, partilere de ev sahipliği yapan ve eğlenceyi dibine kadar yaşamanıza olanak sunan bir alandır. DJ performanslarından canlı müziğe kadar her türlü eğlenceyi bulabileceğiniz Sedef Liya, hafta sonlarında kulüp havasına büründüğü için keyifli bir akşam geçirmek için ideal mekanlar arasında yer almaktadır. Gündüz iskelesinden denize girebileceğiniz ve akşam da kulüp haline gelen bu plajda eğlenceyi en keyifli şekilde yaşayabileceğiniz Club Ada Sedef sayesinde siz de gündüz ve gece Sedef Adası’nın en keyifli hallerine tanıklık edebilirsiniz. 2021 yılında kapalı kalmış olan bu plajın 2022 yılında hizmete yeniden açılması beklenmektedir. Bu nedenle de rezervasyonla ve hizmet şartları sorularak hareket edilmesi önerilir.

Hafta içi giriş (kişi başı): 60₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 80₺

Ücrete dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong, WC, duş

3.     Sedef Adası Plajı – ₺

Kapalı ve açık alanı olan, uzun bir sahil şeridi boyunca ilerleyen Sedef Adası Plajı adanın en sevilen plajlarından biridir. Konumu nedeniyle bir miktar rüzgâr alan bu plaj, sıcak yaz aylarında serinlemek için ideal seçeneklerden biridir. Çocuklar ve gençler için su kaydırağı olan, 800 kişilik kapasitesi ile hizmet veren Sedef Adası Plajı; cankurtaran hizmeti ile de ailelerin ve çocukların güvenli şekilde denize girebilmesini hedefler. Doğa ile iç içe olan konumu sayesinde iç açan bir ferahlık sağlayan Sedef Adası Plajı, aynı zamanda gelen misafirlerinin yemek yiyebilmesi adına bir de doğayla iç içe bir restorana sahiptir. Bu restoranda akşamları yemek yiyebilir, gün içerisinde acıktığınızda taze denize mahsullerinin tadına bakabilirsiniz. Sedef Adası iskelesinden beş dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Sedef Adası Plajı, kolay şekilde ulaşılabilmesi ile de sık şekilde tercih edilebilen plajlardan biri olarak bilinir. Ayrıca geniş kapasitesi nedeniyle de rezervasyon yaptırmadan bu plaja gitmek söz konusu olabilmektedir. Diğer plajlardan daha güvenli ve aynı zamanda daha aile dostu olan bu plaj, diğer Sedef Adası plajlarından daha uygun fiyatlı olduğu için de sık şekilde tercih edilen plajlardan biridir. Siz de eğer Sedef Adası plajlarına gitmek isterseniz bu güvenli ve aynı zamanda geniş kapasiteli plajı tercih edebilirsiniz.

Hafta içi giriş (kişi başı): 30₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 50₺

Ücrete dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong, WC, duş, su kaydırağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *