Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri

Degirmenburnu-Plaji

İstanbul’da yaşayanların en sık gittiği yerlerden biri olan Heybeliada (Heybeliada Plajları) hem kolay şekilde gidilebilmesiyle hem de güzel denizi ile sık sık tercih edilen yazlık yerlerden biridir. Birbirinden güzel plajları ile de gelen ziyaretçilerin keyifli şekilde zaman geçirmesine olanak tanıyan Heybeliada, popüler plajları ile özellikle de yaz aylarında sıklıkla tercih edilen yazlık yerlerden biridir.

Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanların Beşiktaş ve Kabataş iskelelerinden, Anadolu Yakası’nda oturanların ise Bostancı ve Kadıköy iskelelerinden kolay şekilde Heybeliada’ya vapurlarla ulaşım sağlamaları mümkündür. Hem Avrupa hem de Anadolu yakasında yaşayanların kolay şekilde Heybeliada’ya ulaşması mümkün olduğu için Heybeliada sıklıkla tercih edilen adalar arasında yer alır. Sıcak yaz aylarında İstanbul’da oturanların denize girip serinlemek ve güneşlenip bronzlaşmak isteyenlerin kolay şekilde ulaşabileceği bu ada, farklı plajları ile de gelen misafirlerini memnuniyetle karşılamaktadır.

Heybeliada Plajlarının Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Farklı pek çok plajı ile dikkat çeken Heybeliada, denizi ve kumsalları ile ilgi çeker ve İstanbul’dan gelen misafirlerinin keyifli şekilde vakit geçirmesine de olanak tanır. Heybeliada’da farklı pek çok plaj vardır ve bu plajların sunduğu hizmetler de buna yönelik şekilde fiyatlandırmaları da farklılık göstermektedir. Bu nedenle de gidilecek olan plajı seçeceğiniz zaman hem plajın sunduğu olanakları gözden geçirmeniz hem de plajın giriş ücretlerine dikkat etmeniz önerilir. Çeşitli plajlar şemsiye ve şezlong gibi hizmetleri giriş ücretlerine tabi tutabilir, içecek ya da duş gibi ek hizmetler sunabilir. Kimi plajlar ise eşyalarınızın güvende olması adına farklı tedbirler alıyor olabilir. Bu sebeple de kiminle ve nasıl gideceğinize göre plaj seçiminizi iyi şekilde yapmanız gerekmektedir.

Ben şahsen bahçelievlerden marmaray vapur minibüs gidiş 120 tl tuttu.

1.     Ada Beach Club – ₺₺₺

Ada Beach Club

Çam ormanları ile çevrili bir alanda yer alan Ada Beach Club, Çam Limanı Koyu’nda bulunmaktadır. Eşsiz güzellikteki bir doğanın ortasında yer alan bu plaja iskelenin yanında bulunan ücretsiz tekneler ile ulaşım sağlamak mümkündür. İskeleden denize girmeyi sevenlerin çok beğeneceği bu plajın ayrıca bir kafesi de bulunmaktadır. Bu kafeden dilerseniz yemek yiyebilir, kahve içebilir ve taze balıkların lezzetine doyabilirsiniz. Çocuklu ailelerin de severek tercih ettiği bu plaj, keyifli bir yüzme ortamı sunmasının yanı sıra temiz denizi ve çam ormanlarının ortasında oluşu ile de keyif veren bir ortama sahiptir.

Hafta içi giriş (kişi başı): 60₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 80₺

0 – 10 yaş arası çocuklar için giriş (kişi başı): Ücretsiz

Ücretlere dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong, sehpa, duş, tuvalet, giyinme kabini, mini golf

NOT: ENFALASYONDAN DOLAYI FİYATI 300 TL OLMUŞTUR !! Yuh yani 500 tl olmazda hiç saşırmam!

2.     Heybeliada Aqua Green Beach Club – ₺₺

Heybeliada Aqua Green Beach Club

Her yaşa hitap eden aqua parkı ile denize girmenin yanı sıra farklı ve renkli eğlenceler arayanlar için son derece keyifli bir deniz ortamı sunan Heybeliada Aqua Green Beach Club, adanın en kaliteli plajı olma iddiasına da sahiptir. İskeleden ücretsiz şekilde Heybeliada Aqua Green Beach Club’a ulaşım sağlamanız mümkündür. Sunduğu farklı imkanlar ve içerisinde barındırdığı aqua park sayesinde farklı şekillerde eğlenmeye de olanak sunan bu plajın kendisine ait restoranı bulunmaktadır ve bu restoranda aperatif yiyecekleri ve balık çeşitlerini ve sıcak ve soğuk içecekler çeşitlerini de bulmak mümkündür. Ayrıca şezlonga da yiyecek ve içecek servisi yapan bu plajda yer alan aqua park sayesinde her yaştan su severin eğlenmesi olanaklı hale gelmektedir.

Hafta içi ve cumartesi günleri giriş (kişi başı): 50₺

Pazar günleri giriş (kişi başı): 60₺

0 – 7 yaş arası çocuklar için giriş (kişi başı): Ücretsiz

8+ yaş çocuklar için giriş (kişi başı): Tam giriş ücreti

Ücretlere dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong, sehpa, duş, tuvalet, giyinme kabini

3.     Heybeliada Akvaryum Koyu Plajı – ₺₺₺

Heybeliada Akvaryum Koyu Plajı

Heybeliada’nın en lezzetli midyesini yapan Heybeliada Akvaryum Koyu Plajı, gündüz taze şekilde toplanan midyelerini gün içerisinde gelen misafirlerine oldukça uygun fiyatlı şekilde en taze hali ile pişirmektedir. Bu nedenle de nefis bir midye keyfi yapmak isterseniz Heybeliada Akvaryum Koyu Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca tertemiz, cam gibi olan suyu ile de yüzmeyi sevenlerin çok beğeneceği bir ortam sunan bu plaj, taşlık kumsala sahip olsa dahi rahatsız etmeyen bir alana sahiptir. Sade, temiz ve doğal bir ortama sahip olması nedeniyle gelenleri memnun eden bu plajda özellikle de midye yemeyi ve sadeliği sevenlerin mutlu bir gün geçirmesi mümkündür.

Hafta içi giriş (kişi başı): 60₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 80₺

4.     Heybeliada Alman Koyu – 0

Heybeliada Alman Koyu

Denizin keyfiniz sakin ve güvenli şekilde çıkarmak isteyenler için en uygun yerlerden biri olan Heybeliada Alman Koyu’na ulaşmak biraz zahmetli olsa da aslında bu koy güvenli ve diğer pek çok koya göre daha sakin olması ile bilinen bir yöne sahiptir. Bu koya giriş ücretsizdir ancak şemsiye, şezlong, duş ve tuvalet gibi hizmetler istenildiğinde ek ücret talep edilmektedir. Sıcak denizi ile bilinen bu koy, adadaki en temiz denize sahip olan koydur ve gelen ziyaretçiler bu koyda memnuniyetle denize girip eğlenmektedir.

Hafta içi giriş (kişi başı): Ücretsiz

Hafta sonu giriş (kişi başı): Ücretsiz

Ek ücret gerektiren hizmetler: Şemsiye, şezlong, duş, tuvalet

5.     Değirmenburnu Plajı – ₺

Değirmenburnu Plajı

Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alan Değirmenburnu Plajı’na girebilmek için öncesinde Değirmenburnu Tabiat Parkı’na girmek gerekiyor. Bu tabiat parkına giriş ücreti ödendikten sonra ise koya girilebiliyor. 10₺ olan bu giriş ücretine ek olarak piknik alanına girmek isterseniz hafta içi 20₺ ve hafta sonu 30₺ ücret ödemeniz gerekiyor. Plaja giriş ücretleri ise değişiklik gösteriyor. Piknik alanında semaver, hamak ve benzeri ürünler kiralayarak eğlenme olanağınız bulunuyor. Ayrıca plajda da huzurlu ve sakin şekilde denize girip eğlenmeniz mümkün oluyor. Ailelerin, gençlerin ve denize girmeyi sevenlerin her türlü eğlence ihtiyacını karşılayan bu alan, farklı yaştan pek çok kesime de hitap edebiliyor. Ayrıca uygun fiyatlı olmasından dolayı da gelen misafirler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Hafta içi giriş (kişi başı): 29₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 39₺

Ücretlere dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong

6.     Asaf Aile Plajı – ₺₺

Ailelerin tercih ettiği bu güvenli ve sakin plajda sessizliği ve huzuru bulmak mümkündür. Aile plajı olmasından dolayı damsız girilmeme kuralı bu plajda vardır. Plajda denize girebileceğiniz ve plajın hemen arkasında kalan kısımda da piknik yapabileceğiniz bir alan sunan Asaf Aile Plajı, yüksek olmayan büfe ve giriş ücretleri ile de her bütçeye hitap eden bir hizmet sunmaktadır. Temiz denizi ile de dikkat çeken Asaf Aile Plajı’nda aileniz ile eğlenmeniz ve güvenle çocuklarınızın yüzüp oynamasını izlemeniz mümkündür.

Hafta içi giriş (kişi başı): 40₺

Hafta sonu giriş (kişi başı): 60₺

0 – 10 yaş arası çocuklar için giriş (kişi başı): Ücretsiz

Ücretlere dahil olan hizmetler: Şemsiye, şezlong

7.    Kablo Blue Beach & Camping – ₺₺

Uygun fiyatı ile dikkat çeken Kablo Blue Beach & Camping’e iskeleden kalkan tekneler ile kolay şekilde ulaşım sağlamak mümkündür ve taş – çakıl bir zemine sahip olan bu plajın dış zemini de kumdur. Bu nedenle de farklı yaş gruplarının da sahilde rahat şekilde gününü geçirebilmesi mümkün hale gelir. Temiz denizi ile de dikkat çeken bu plaj, uygun fiyatı ile pek çok farklı olanak sunmasından dolayı da sık sık tercih edilen plajlardan biridir. Özellikle de sakin ve güvenli olması nedeniyle ailelerin sık sık tercih ettiği plajlardan biri olmasından dolayı ailelerin tercih edebileceği bir yerdir.

Hafta içi giriş (kişi başı): 40₺

Ücretlere dahil olan hizmetler: Duş, şezlong, soyunma kabini, tuvalet

Eğer Terciğini büyük adaya değiştirirsen Büyükada plajlarına göz atabilirsin.

Ya da büyükada gezi rehberimizi okuyabilirisniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *