Erbap Çengelköy Kahvaltı Mekanı

Erbap Çengelköy Kahvaltı Mekanı

Farklı pek çok çeşitte kahvaltılığı ve yiyeceği bulunan Erbap Çengelköy kahvaltı mekanının en çok tercih edilme sebeplerinden biri ortamı ve denize nazır oluşudur. Siz de güne güzel ve iç açıcı bir kahvaltı ile başlamak isterseniz Erbap Çengelköy kahvaltı mekanını tercih edebilirsiniz yalnız fiyatlar her geçen gün değiştiği için yine de gitmeden önce fiyatları kontrol etmeyi unutmayın. Et yemeklerinden pizzalara, açık büfe kahvaltısından salata çeşitlerine kadar her türlü yiyeceği bulabileceğiniz zengin menüsü ile göz dolduran Erbap, kahvaltı yapmak ve güne farklı bir başlangıç yaparak gününüzü güzelleştirmek için uygun mekanlardan biridir.

Erbap Çengelköy’e Nasıl Gidilir?

Pek çok farklı otobüsün sahile çok yakın bir duraktan geçtiği Çengelköy’e gitmek için özel aracınız olmasına gerek yok. Dilerseniz Anadolu yakasından metro sonrasında otobüse binerek, yalnızca otobüs tercih ederek, minibüslerle ya da Avrupa yakasından gelecekseniz yine otobüs kullanarak Çengelköy Erbap mekanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla geldiğiniz zaman park sıkıntısı yaşayabileceğinizi unutmamanız gerekir çünkü sahil kenarına yakın olan alanlarda boş park yeri bulmanız çok zor olacaktır. Özellikle de hafta sonlarında araba ile giderseniz İspark’ta yer bulabilmeniz gerekiyor.

Aksi taksirde aracınızı çok uzakta bırakmanız gerekebilir. Bunun dışında hafta içi ve hafta sonunda saatlerine uygun şekilde metrodan inip 15F ya da 14M otobüsüne binebilir, 130Ş sonrasında 15ÇK otobüsünü tercih edebilir ya da 251 nolu otobüs sonrasında 14M otobüsüne binerek kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den de 19F ve sonrasında 14M otobüsü ile rahat şekilde Erbap Çengelköy kahvaltı mekanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Ayrıca 15ÇK ‘ya Kadıköy’den binerek bir saate yakın bir süre içerisinde de sahil tarafında inip iki dakikalık yürüme mesafesi ile Erbap Çengelköy’e varabilirsiniz. Avrupa yakasından geleceğiniz zaman Beykoz İskelesi’ne gelen vapurlara binip sonrasında 15 numaralı otobüsü tercih edebilirsiniz.

Aynı şekilde Üsküdar İskelesi’nden de 15B ya da 15S otobüslerine binerseniz Üsküdar tarafından da Erbap Çengelköy’e ulaşım sağlamanız mümkün olabilecektir. Genel anlamda Erbap Çengelköy’e ulaşım oldukça kolaydır. Buradaki en büyük sıkıntı ise kendi aracınıza yer bulma problemi olacaktır.

Erbap Çengelköy Kahvaltısında Neler Var?

Erbap Çengelköy Kahvaltısı

Hafta sonlarında Erbap Çengelköy’de zengin çeşitlere sahip bir açık büfe kahvaltı yapabilirsiniz. Hafta sonlarında 08:30 – 14:00 saatleri arasında Erbap Çengelköy açık büfe kahvaltısına siz de katılabilirsiniz. Belki de on çeşitten fazla peynire sahip olan, geniş bir şarküteri ürünleri yelpazesi ile sizleri karşılayan, patates kızartmasından anında pişirilen menemen ve sucuklu yumurta gibi yumurta çeşitlerine kadar pek çok farklı türden kahvaltılığı Erbap’ta bulabilirsiniz. Poğaçalarından böreklerine kadar her bir detayı düşünülmüş olan bu açık büfe kahvaltı, gelen misafirler için çeşitli ve her damak zevkine uygun bir güne başlangıç sunar. Makarna salatası, kısır, sarma, zeytinyağlı ürünler ve daha pek çoğunu da brunch için bu açık büfe kahvaltıda bulmanız mümkündür.

Erbap Jet Kahvaltı olarak bilinen kahvaltı bir kişiliktir ve yalnızca hafta içi servis edilmektedir. İçerisinde beyaz peynir, kaşar peyniri, salatalık, domates, salam çeşitleri, zeytin, reçel, yumurta ve iki bardak çay bulunmaktadır. Erbap Kahvaltı Tabağı ise daha çeşitli şekilde kahvaltı yapmayı sevenlere yöneliktir ve Jet Kahvaltı tabağına ek olarak farklı peynir ve şarküteri ürünlerini barındırır.

Ayrıca bu kahvaltıda dört bardak çay yer almaktadır. Erbap Kahvaltı Tepsisi ise iki kişilik bir kahvaltı olarak geçer ve çörek otlu lokum peyniri, sigara böreği, tel peynir, jambon çeşitleri, Nutella, kuru kayısı, maydanoz, sivri biber, kuru incir, sosis gibi farklı pek çok çeşidi de içerisinde barındırır. Bu nedenle de iki kişilik bir kahvaltı yapacaksanız bu kahvaltı tabağını tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Ek olarak sigara böreği, tost, muhlama, simit, börek, poğaça, omlet çeşitleri ve sahanda yumurta gibi farklı kahvaltılıkları da kahvaltınızı renklendirmek ve daha doyurucu hale getirmek için sipariş edebilirsiniz çünkü Jet Kahvaltı ve Erbap Kahvaltı tabağı her zaman yeterli ve göz doyurucu gelmeyebilir.

Erbap Çengelköy Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Erbap Çengelköy Kahvaltısı 2 kişilik

Güncel fiyatı 230₺ (2 Kişilik) olan ancak günden güne zamların gelmesi ile fiyatı değişebilen bu kahvaltının içeriğinde ise arayabileceğiniz her şeyi bulmanız mümkündür. Eğer çok dolu ve saatler süren bir kahvaltı yapmak istiyorsanız keyfini çıkara çıkara kahvaltılık yemek ve denize nazır şekilde her bir lezzetin tadına bakmak için açık büfe kahvaltıyı tercih edebilirsiniz. Öğleden sonra 14:00’ye kadar süren bu kahvaltı ayrıca sizin için öğlen yemeği yerine de geçebilecektir.

Jet Kahvaltı’nın son fiyatı 65₺’dır ve tek kişilik olduğu için çok dolu olmadığını söylemek mümkündür. Yalnızca kahvaltılık yemeyi seviyorsanız ve kahvaltıda çok çeşit aramıyorsanız bu kahvaltı tabağını tercih edebilirsiniz ancak yanında menemen, omlet ve benzeri ürünler olmadan doymanız pek mümkün olmayabilir. Erbap Kahvaltı Tabağı iki kişinin yanında omlet, sucuklu yumurta, tost gibi ürünler ile tercih edebileceği bir tabaktır. İki kişilik şekilde tercih edildiğinde yanında farklı kahvaltılık ürünler ile doyurucu ve lezzetli bir kahvaltı sunabilir. Erbap Kahvaltı Tabağı’nın son fiyatı 110₺’ydı.

Çeşitli bir kahvaltı yapmak ve midenizden önce gözünüzü doyurmak istiyorsanız Erbap Kahvaltı Tepsisi ürününü de tercih edebilirsiniz. Farklı peynir çeşitlerini bulabileceğiniz, sosis ve sigara böreği çeşitleri ile de geniş bir kahvaltı sunacak olan bu ürün iki kişilik olduğu için de doyurucu ve kapsamlı bir kahvaltı sunabilecektir. İki kişilik olan ve kişi başı bir termos çay getirilen bu kahvaltının fiyatı ise 230’dır. Tost çeşitleri 55 – 60₺ arasında değişen fiyatlara, omlet ve menemenler 35 – 75₺ arasında değişen fiyatlara sahiptir. Kahvaltınızın yanında bu ürünleri de doyurucu olması açısından tercih edebilirsiniz.

Erbap Çengelköy Kahvaltı Mekanı’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Kahvaltıları göz doldursa da kimi zaman kötü çıkabilen ürünleri ve personelden kaynaklı şikayetleri olabilen Erbap Çengelköy kahvaltı mekanı ile ilgili bazı olumlu/olumsuz şu şekilde yorumlanabilir:

  • Personeller çok kaba olabiliyor, yumurtalar suda çok beklediği için yeşermiş çıkabiliyor, ekmekler bayat çıkabiliyor, kenarları kurumuş salamlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Terasta boş yer çok zor bulabiliyorsunuz. Yoğunluğa garsonlar yetişemiyordu!
  • Bu mekan genellikle pastane/Cafe tarzı, Pastaları şahane ancak personeller çok ilgisiz. Manzarası güzel, denizi gayet açık ve güzel görüyor ama içi çok boğuk ve kasvetli. Hiçbir tasarım yok sadece masa sandalye.
  • Erbap deniz manzaralı bir görünüme sahip, üç katlı ve nezih bir görünümü var. Tatlı ve pasta çeşidi çok fazla ve genel anlamda lezzetli tatlılara sahip.

Not: Şahsen yanında bulunan Tarihi Çınaraltı Kahvaltı‘yı tercih ederim! Yani bu fiyata kalite olarak biraz düşük!

One thought on “Erbap Çengelköy Kahvaltı Mekanı

  1. Sürekli gittiğim bir yer, büyük ihtimalle birdaha gitmeyeceğim bir yer! Son dönemde fiyatları arttırdılar ! öyle böyle değil 3-4 katı hemde!
    He birde garsonlar inanılmaz yavaş ! sipariş veriyorsun 1-2 saat sonra geliyor! Gidip denerseniz görürsünüz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *