Çengelköy Çınaraltı Kahvaltı Mekanı

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltı Mekanı

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi olarak bilinen Çengelköy Çınaraltı kahvaltı mekanı, uygun fiyatlı ve hem denizle hem de tarihi çınar ağaçlarıyla iç içe olacağınız bir ortamı sizlere en kaliteli şekilde sunma amacına sahiptir. Dışarıdan yiyecek getirilebilen Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde yalnızca içeceğiniz işletmeden sipariş etmeniz de yeterli. Dilerseniz evde yapmış olduğunuz leziz kahvaltılıkları getirin, dilerseniz mekana gelirken poğaça alın; hiç fark etmez.

Çengelköy Çınaraltı’na Nasıl Gidilir?

Çengelköy Çınaraltı’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar Çengelköy’de yer alan Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi, Çınarlı Cami Sokak’ta yer alır ve gitmesi çok kolaydır. Kadıköy’den ulaşım sağlamak için otobüsler tercih edilebilir. 14M ve 15F otobüsleri Kadıköy’den Çengelköy’e gitmek için ideal otobüslerdir.

Ayrıca farklı bölgelerden 15B, 15KÇ, 15N, 15T gibi farklı otobüslerle de ulaşım sağlamanız mümkündür. Karşıdan gelecekseniz Eminönü’nden belirli saatlerde kalkan ve Çengelköy İskelesi’ne gelen vapurlara da binebilirsiniz.

Üsküdar’dan kalkan otobüslerden de 15C ve 15K hariç tüm otobüsler Çengelköy bölgesinden geçmektedir. Kendi özel aracınızla gelecekseniz Üsküdar üzerinden sahil şeridini takip edebilir, manzarasına doyum olmayan bu keyifli yolda ilerleyerek kolay şekilde Çengelköy Çınaraltı kahvaltı mekanına ulaşabilirsiniz.

Eğer avrupa yakasından geliyorsanız eminönü’ne gidip oradan vapura binip üsküdarda inip Tarihi çınaraltı tarafına giden otobüsler ile gidebilirsiniz.

Benim tavsiyem yakın değil iseniz araba ile yada araba kiralamanız daha mantıklı olucaktır.

Çengelköy Çınaraltı Uygun mu?

Kendiniz dışarıdan yiyeceklerinizi getirebildiğiniz için aslında ekonomik bir kahvaltı da sunan Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi, içeceklerinizi işletmeden sipariş etmenizi istiyor. Yine de çay, kahve, su, limonata gibi farklı içecekleri işletmeden sipariş ederek zeytin, peynir, domates, salatalık, poğaça gibi yiyeceklerinizi evden getirebilirsiniz.

Yanına işletmeden menemen, gözleme, tost, sucuklu yumurta, omlet gibi farklı sıcak (ekstra) siparişlerinizi verebilirsiniz. Bu açıdan işletme herkesin kendisini evinde hissetmesi ve uygun fiyatlı şekilde denize nazır şekilde kahvaltı yapabilmesi için fırsat tanıyor. Burada kahvaltı siparişi de verebiliyorsunuz.

Eğer ani bir şekilde dışarıda kahvaltı yapmaya karar verdiyseniz Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ndeki kahvaltı menülerini de deneyebilir, farklı kahvaltı siparişleri verebilirsiniz. Domates, peynir, zeytin gibi kahvaltılıklara ek olarak poğaça, börek, gözleme gibi yan ürünler getiren bu işletme, patates kızartması ve benzeri kahvaltılıkları da uygun şekilde sipariş edebilmeniz açısından uygun ve doyurucu geniş bir menüye sahiptir.

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Ben gittiğimde fiyat listesi buydu 2022 (ocak ayında) Fiyatlara gelince Çengelköy’deki uygun fiyatlı mekanlardan, işletmelerden biridir.

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltısında Neler Var?

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltısında Neler Var?

Resimde gördüğünüz gibi küçük bir kahvaltı tabağı geliyor, menemen ve sucuklu yumurta ekstraya giriyor. Kahvaltı tabağı sipariş etmek isterseniz 45tl, İsterseniz seçmeli kahvaltıda sipariş verebilirsiniz genellikle 15-30Tl arasında ( bana göre pahalıya geliyor) Tek veya Çift kişi iseniz normal olan 45 tl’lik serpme kahvaltıyı şipariş edebilirsiniz. Bu arada Kesinlikle menenem şipariside verin çok lezzetli!

Kahvaltının üzerine sıcacık ve lezzetli bir Türk kahvesi içmek isterseniz Türk kahvesine 20₺ ve bitki çaylarına da 20₺ verebileceğiniz diğer pek çok mekana nazaran daha uygun fiyatlı bir işletme olduğunu söyleyebilirim.

Çengelköy Çınaraltı Kahvaltı Mekanı’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Gidenlerin pek çoğu olumlu yorum yapmaktadır ve Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi içeceklerinin de yiyeceklerinin de uygun fiyatlı olması nedeniyle ilgi görmektedir. İşte Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne giden bazı kullanıcıların yorumları:

  • Öyle bir kalabalık vardı ki şaşırdım ilk defa gittim hafta içi de kalabalık oluyormuş sabah 10’dan önce gelmeye bakın.
  • Burada Çengelköy klasiğini yaşamanızı tavsiye ederim.
  • Huzur bulduğum samimi bir sıcaklığı olan bir tarihi mekan gitmekten bıkmadığım bir yer.
  • Ben buranın tarzını seviyorum dışardan istediğin yiyeceği getir buradan çay al ve istediğin gibi yiyebilirsin.
  • Gelen çaylar hafif soğuktu ama garsonlar ilgiliydi ve fiyatlar o mekana o manzaraya göre çok uygundu.

Ayrıca Kai Çengelköy kahvaltı mekanınada göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *