Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı

Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı

Refi Paşa Yalısı’nda yer alan Kai Çengelköy, Anadolu Yakası’nın en özel semtlerinden Çengelköy’de yer alır. Bülent Şef’in nefis tarifleri ve el emeği ile hazırlanan kahvaltılar, Çengelköy’deki Kai Çengelköy ile renk kazanır ve güne enerjik başlamanız için dumanı tüten bir lezzet sunabilir. Nezih bir ortamda deniz manzarası ile şık bir kahvaltı yapmak ve nefis yiyeceklerin her birini en taze hali ile tüketmek isterseniz siz de Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda İstanbul’daki Kahvaltı mekanları Yazımı’da okumadan geçmeyin Bakrsınız kendinize göre birşey bulursun:)

Kai Çengelköy’e Nasıl Gidilir?

Kai Çengelköy’e Nasıl Gidilir?

Çengelköy Havuzbaşı’nda sahil kenarında yer alan Kai Çengelköy, Kaptanı Derya Seyit Ali Paşa Sokak’ında bulunur. Sahilde yer alan bu eşsiz güzellikteki kahvaltı mekanını bulmamak aslında çok zor çünkü dışarıdan da nezih ortamı ve ferah atmosferi ile kendisini belli etmektedir. Siz de bir hafta sonunda şık ve nefis bir kahvaltıyı deniz manzarasına nazır şekilde yapmak istiyorsanız Kai Çengelköy’ü tercih edebilirsiniz. Kai Çengelköy’e gitmek için otobüsleri ve minibüsleri tercih edebilir, dilerseniz kendi aracınız ile de sahil şeridini takip ederek bu mekana ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kai Kahvaltısında Neler Var?

Kai Kahvaltısında Neler Var?

Kai Çengelköy kahvaltı tabağında iki kişilik olacak şekilde Ezine peynirini, kendi fırınlarında hazırlamış oldukları ekmekleri ve unlu mamulleri, çemen, bal – kaymak, ev yapımı reçel, tahin – pekmez, soslu sosis, menemen, yumurtalı ekmek, lor peyniri, acuka, paçanga böreği gibi birbirinden farklı kahvaltılık ürünleri bulmanız mümkündür.

Doyurucu olduğu kadar lezzetli de olan bu kahvaltılıkların her biri aynı zamanda tazedir. Bu sayede lezzetli bir kahvaltı ile güne en güzel manzaralar ile başlamanız mümkün olabilecektir.

Peynirden zeytine, reçelden pekmeze, tereyağından yumurta çeşitlerine ve farklı kahvaltılık şarküteri ürünlerinden nefis kahvaltılık gözlemelere kadar onlarca farklı yiyeceği kahvaltı tabağınızda bulmanız mümkündür. İki kişilik olacak şekilde hazırlanan bu kahvaltı hem doyurucu hem de lezzetli olması ile çok sevilen Çengelköy kahvaltı mekanlarından biri olan Kai’nin leziz güne başlangıcını oluşturur.

Dilerseniz nefis pancakeler ile de güne tatlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Mevsim meyveleri ile süslenen ve çikolata sosu ile lezzetlendirilen pancake kahvaltı da ayrıca Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı’nın en sevilen kahvaltılarından biridir. Sini Kahvaltı da tek kişinin tercih edebileceği kahvaltıdır ve tek kişilik olacak şekilde yine kahvaltılıklar ile unlu mamuller ve kızarmış patates gibi farklı ek kahvaltılıklar da bu menüde yer alır.

Nefis sunumları, şık görünümü, nezih ortamı, sakin atmosferi ve leziz yiyecekleri ile Kai Çengelköy aslında bir sabah kahvaltısında isteyebileceğiniz her şeyi sizlere sunuyor. El açması gözlemelerden taze sebze ve meyvelere kadar her şeyi tatlı ve tuzlu isteğinizi gidermek adına tüketebilirsiniz ve en taze hali ile Kai Çengelköy’de bulabilirsiniz. Bir yandan martıların sesini ve kıyıya vuran dalgaların tınısını dinlerken bir yandan da tadına doyum olmayan kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Boğaz manzarasının tam karşısında yer alan ve leziz yiyecekleri ile de bu keyfe keyif katan Kai Çengelköy, şık ve bir o kadar da göz dolduran enfes sunumları ile nefis bir kahvaltı yapmanız için önce gözünüzü, sonra ise midenizi bayram ettirmektedir. Her şeyin en doğalını ve en tazesini kahvaltı sofranıza getiren Kai, sizler için özenle sunumlarını hazırlar ve sofranıza özenle getirerek kibar garsonlarıyla (hepsi değil ukalalarıda var:) da çok nezih bir ortam sunar.

Kai Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar?

Kai Kahvaltısının Ücreti Ne Kadar

İki kişilik serpme kahvaltı ücreti 320₺ ve üç kişilik serpme kahvaltı ücreti de 455₺’dır. Bu fiyatlar Kai Çengelköy Yöresel Kahvaltı ürünü için verilen fiyattır, ve Sini Kahvaltı ya da Pancake Kahvaltı gibi farklı kahvaltı türleri de tercih edilebilir. Sini Kahvaltı 140₺’dır ve Pancake Kahvaltı da 90₺ olarak fiyatlandırılmıştır. Ayrıca gözlemeler de kahvaltının yanında nefis bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Gözlemelerin de fiyatları 58₺ ile 60₺ aralığında değişmektedir.

Peki Kai Çengelköy Kahvaltı Mekanı’na gitmeden önce dikkat edilmesi gerekenler

Olumlu/Olumsuz 🙂 gerçi çoğu olumsuz ama yinede güzel bir deneyimdi.

  • Yemekleri, Kahvaltısı güzeldi ama birazcık pahalıydı açıkcası Manzara için para ödüyorsunuz.
  • Hesap gediğinde faturayı kontrol edin fazladan çay, yemek ve ya kahve yazmaları olabiliyor! benim başıma gelmedi ama kuzenimin başına böyle birşey geldi! yoksa 270 TL fazladan para ödüyeceklerdi!
  • İki kişilik 320 TL serpme kahvaltı ama Çay için ücret alınıyor( ekstra) Bilinde öyle gidin:(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *