Sapanca Aslıbey Konağı

Sapanca Aslıbey Konağı

Farklı dizaynı, şık görünümü, tarihi dokusu ve geleneksel Türk evi mimarisindeki duruşu ile gelen misafirlere hem farklı bir konaklama alanı sunan hem de gelen misafirlere geleneksel bir evde kaldığını hissettiren Aslıbey Konağı; farklı oda tipleri ile de gelen misafirlerin birbirinden güzel isimlerdeki odalarda nefis bir tatil yapmasına olanak sağlar. Karanfil, lale, manolya gibi farklı çiçek isimlerinin kullanıldığı odaların her biri farklı dizaynlara ve olanaklara sahiptir. Bunun yanında Akşam Sefası ve Cam Güzeli isimli iki tiny house da bu eşsiz güzellikteki tarihi konağa yakışır şekilde farklı ve daha sakin bir tatil alanı sunabilmektedir.

Sapanca Aslıbey Konağı Nerede? Aslıbey Konağı’na Nasıl Gidilir?

Sapanca’nın Kemalettin Sami Paşa Caddesi üzerinde yer alan Aslıbey Konağı, 1915 yılında yaptırılmış olan eski bir mimari güzelliktir. Rus savaşı sonrasında Batum’dan Türkiye’ye göç etmiş olan Aslan Bey tarafından yaptırılmış olan Aslıbey Konağı, koruma altına alınmış tarihi bölgelerden biridir. Aslıbey Konağı’na ulaşım sağlamak için Sapanca Otobüs Terminali’nden on dakika kadar yürümeniz bile yeterlidir ancak dilerseniz taksi ile de çok kısa sürede Aslıbey Konağı’na varabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasından bir buçuk saat gibi kısa bir sürede ve Avrupa yakasından yaklaşık iki saatte gelebileceğiniz bu konağa ulaşmanız için Ankara’dan da yaklaşık üç buçuk saatlik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüs terminaline yakın olması nedeniyle ulaşımı son derece kolay olan bu konak aslında merkezi bir bölgede yer alır ve pek çok ihtiyaca da son derece yakın olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra Sapanca Gölü’ne de yürüme mesafesi gibi yakın bir konumda yer alan Aslıbey Konağı, konumu sebebiyle de tercih edilebilecek olan mekanlardan biridir.

Sapanca Aslıbey Konağı’nda Neler Var?

Sapanca Aslıbey Konağı Lale Odası

Yedi farklı oda tipi sunan Aslıbey Konağı’nın iki adet tiny house tipinde tasarlanmış dairesi ve iki adet delux odası mevcuttur. Bir adet de superior oda tipi olan bu konakta farklı oda tiplerine göre içerikler de değişebilmektedir. Diğer iki standart oda tipinde konaklamak isterseniz bu odalarda iki kişi konaklayabilmektedir ve otantik tarihi dokusu nedeniyle de aslında Lale, Sümbül, Karanfil, Manolya ve Ortanca odaları da rahat ve huzurlu bir tatil için tercih edilen oda tiplerindendir. Standart oda tiplerinde wifi, kettle, televizyon, uydu bağlantısı, 08.00 – 11.30 arası kahvaltı hizmeti merkezi ısıtma gibi pek çok özellik yer alır. Superior odada buna ek olarak şömine gibi ek hizmetler de yer almaktadır. Çift kişilik konaklama imkanı sunan strandart, superior ve delux oda tiplerinin tamamı otantik tasarımları ile dikkat çeken oda tiplerindendir ve farklı bir tatil arıyorsanız mutlaka bu tarihi konağa göz atmanız gerekecektir.

Tiny house şeklinde tasarlanmış olan Akşam Sefası ve Cam Güzeli isimli alanlar ise farklı bir konaklama imkanı sunarak tatilinizi alışılmışın dışına çıkarmanız için olanaklarını genişletir. Doğal güzellik ile iç içe olan bu iki farklı Tiny House, tasarımları ve kendilerine has görünümleri ile tatilinizi çok daha farklı bir şekilde geçirmeniz için destek olabilecektir. Ücretsiz park alanı olanağı sunan Aslıbey Konağı, tüm tesis içerisinde ücretsiz Wi – Fi hizmeti sunar ve aynı zamanda 08.00 – 11.30 saatleri arasında her oda tipi için ücretsiz kahvaltı hizmeti sağlamaktadır. Merkezi ısıtmaya sahip olan Aslıbey Konağı’na ait tüm oda tiplerinde yazın ve kışın rahat şekilde tatil yapmak mümkündür. klima ve uydu bağlantısı hizmetlerine ek olarak geniş kullanım alanı da sunan Cam Güzeli ve Akşam Sefası isimli Tiny House tipi odalar; veranda kısmında oturmak için geniş ve ferah bir alana sahiptir. Bunun yanı sıra ortak kullanıma sunulmuş olan m-bahçeye açılan kapısı ile doğa ve sakinlik ile iç içe bir tatil yapmanız mümkün olabilmektedir. Üç kişilik konaklama imkanı sağlayan bu oda tipleri, bir adet çift kişilik yatak barındırır ve aynı zamanda salon kısmında yer alan koltuğu sayesinde de rahat bir uyku çekmenize yardımcı olabilecektir.

Bahçe ve veranda kısmında yer alan oturma alanları sayesinde keyifli ve doğa ile iç içe bir tatil keyfi yaşamanız mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra yepyeni eşyalar ile döşenmiş, vintage stilini de andıran ve tatilinizi çok daha neşeli hale getirecek iç oturma alanları ile de neşeli bir tatil geçirmeniz mümkündür. Tiny house içerisinde yemek yapabilir, televizyon izleyebilir, Wi – Fi sayesinde internet üzerinden film ve dizi izleyebilir, geniş kullanım alanlarına sahip olan Tiny House içerisinde dilediğiniz gibi tatilinizi geçirebilirsiniz. İki katlı şekilde dizayn edilmiş olan Tiny Houseların her biri içerisinde banyo, mutfak, çift kişilik yatak odası ve salon bulundurur. Bu sayede ev rahatlığını en keyifli hali ile Aslıbey Konağı içerisinde hissetmeniz mümkün olabilecektir.

Sapanca Aslıbey Konağı Konaklama Ücretleri Nedir?

Yeşillik alanının keyif veren görüntüsü, içinizi açan manzarası ve aynı zamanda doğa ile iç içe sakin bir tatil olanağı sunması ile Aslıbey Konağı; gelen misafirlerin keyifli bir tatil geçirmesi için gerekli olan her olanağı en iyi şekilde sağlamaktadır. Karanfil ve Sümbül ismine sahip olan standart oda tiplerinin gecelik konaklama fiyatı 950₺’dır. Bu fiyata kahvaltı, ücretsiz park alanı dahildir ve odada iki kişi konaklamak mümkündür. Bahçe manzaralı Lale ismindeki superior oda tipinde konaklamak isterseniz yine aynı olanaklara sahip olan ve manzarası ile gelenleri büyüleyen bu tarihi konağın içerisinde yer alan odaya gecelik 1140₺ ödemeniz mümkündür. manolya ve Ortanca ismindeki deluxe oda tiplerinde konaklamak isterseniz bu geniş, ferah ve tarihi odalar için gecelik ödeyeceğiniz ücret 1045₺ olacaktır.

Akşam Sefası ve Cam Güzeli isimli iki farklı Tiny House seçeneği sunan Aslıbey Konağı’nda tiny house tiplerinden birinde konaklamak isterseniz gecelik 1615₺ ödemeniz gerekmektedir. Tiny house oda tiplerinde üç kişilik konaklama imkanı olduğu için genellikle bu oda tipleri arkadaş grupları ve aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ücretsiz Wi – Fi, otopark ve kahvaltı hizmeti sunan Aslıbey Konağı; tarihi dokusu ve doğal güzelliğe sahip geniş bahçesi ile gelen misafirlerin rahatlığını düşündüğü kadar neşe ve keyfini de düşünerek hazırlanmıştır. Bu tarihi konakta konaklayarak farklı bir tatil geçirmek isterseniz siz de Aslıbey Konağı’nı güvenle tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *