En İyi Ücretsiz SEO Analiz Aracı Siteleri

En İyi Ücretsiz SEO Analiz Aracı Siteleri

Web yöneticilerinin dünyanın en büyük arama motorunda sitelerinin performansını analiz etmelerine yardımcı olmak için internette bir dizi ücretsiz google seo aracı bulunmaktadır. İşte web sitenizin SEO değerini öğrenmenize yardımcı olacak en iyi analiz sitelerinin bir listesi.

Google Arama Konsolu, seo analizi için birçok harika araç sağlar. Bazıları, kaç sayfanın dizine eklendiğini, tarama hatalarını ve Google dizine ekleme verilerini içerir. Anahtar kelime keşfi, sıralama kontrolü ve site tarama analizi için web yöneticisi araçlarını da kullanabilirsiniz.

Harika içgörüler sağlayan başka bir araç, herhangi bir anahtar kelime için geri bağlantı ve diğer üst sıralama bilgilerinin yanı sıra zaman içindeki sıralama verilerinizi görmenizi sağlayan SEO sıra Bulucu‘dir.

Sitenizin performansını kontrol etmek için bir başka harika araç da size sıralamalar, popülerlik, sosyal medya hakkında ayrıntılı bilgi veren semrush’tur.

Google, yirmi yılı aşkın bir süredir web tarayıcıları ve pazarlamacılar için uzun süredir tercih edilen arama motoru olmuştur. Sitelerin Google’da nasıl sıralanacağını düşünmek harika bir başlangıç noktasıdır.

Bu makale, sitenizi değerlendirmenize ve onu nasıl iyileştirebileceğinizi anlamanıza olanak tanıyan en iyi analiz aracını tartışmaktadır.

Google’ın kendi site değerlendirme aracı da dahil olmak üzere, incelemeye değer ücretsiz araçlara bakarak başlıyoruz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), sitenizin Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarındaki arama sonuçlarında görünme biçimlerini iyileştirmeye yönelik uzun vadeli bir süreçtir.

SEO analizi ve araştırması için birçok araç mevcuttur. İşte en popüler SEO araçlarından bazıları:

Google’ın Arama Motoru Optimizasyon Aracı

Google’ın ana SEO aracı, birçok web yöneticisi tarafından benimsenen, kullanımı kolay bir çevrimiçi araçtır. Etki alanı derecelendirmesi, geri bağlantılar, anahtar kelime sıralaması vb. Gibi ölçümler sağlar.

SeoDio Website Seo Analiz Aracı

SeoDio Website Seo Analiz Aracı

SeoDio %100 Ücretsiz Analiz Aracı, Google veritabanına dayalı olarak arama önerileri üreten ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. websitenizin herhangi bir içerik türü için anahtar kelimeler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bu Aniz aracından en iyi şekilde yararlanmak için websitenizi ekleyip taramasını yapmaktır. Aynı zamanda PDF Rapor olarakta indirebilirsiniz.

Semrush

Semrush

SEMrush, farklı sitelerin pazarlama performansını analiz eden ve karşılaştıran bir Seo analiz aracıdır.

Ücretli arama trafiği: SEMrush, anahtar kelimeler, tıklama başına maliyet, rekabet vb. hakkında bilgi sağlar. Ayrıca adwords’ten Google PPC verilerini de içerir.

Sosyal Medya: SEMrush, hedef kitlenizin sitenize, ürününüze veya hizmetinize şu anda nasıl yanıt verdiğini bilmeniz için Facebook gönderilerini ve incelemelerini zamanında izler.

Organik SEO: SEMrush, sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) ne kadar iyi performans gösterdiğine dair bilgiler sunar. İnsanların Google, Yahoo!, Bing ve diğer platformlarda ne aradıkları hakkında size bir fikir vermek için anahtar kelimeleri izler.

Semrush Nasıl Kullanılır?

Semrush, güçlü, kullanımı kolay ve çok işlevli bir araçtır. Anahtar kelime araştırması, rakip analizi, geri bağlantı analizi, sayfa optimizasyonu ve daha pek çok konuda pazarlamacılara yardımcı olur.

Kullanıcıya self servis deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır ve pazarlamada tekrarlayan görevleri otomatikleştirir. Semrush, ilk yedi gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabilirsiniz. 7 gün sonra eğer memnun iseniz tabikide memnun olmayan kimse yoktur sanıyorum ben bile 🙂

Şunu da söylemeden geçmiyim Semrush Uluslar arası en güçlü Seo Analiz firması biraz ücretleri pahalı ama hak ediyorlar!

Seo Analyser Ubersuggest

Seo Analyser Ubersuggest

İnsanların şu anda aradıklarına göre öneriler sunarak bir sonraki içerik projeniz için potansiyel anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir seo analiz aracıdır.

Spyfu

Spyfu

SEO analiz siteleri, web sayfalarınızın arama motorlarında nasıl göründüğünü ve ne kadar iyi bir sıralamaya sahip olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir. Bu tür araçlar, web sitenizin arama sonuçlarında yer almasa bile, ziyaretçilerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek özel kelimelere odaklanmaniza izin verir. Ayrica bu tür araçlar, geri dönme oranlarini artirmayi da saglayabilir, bu yüzden Spyfu devreye giriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *