İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz Mobil Uygulamalar

İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz Mobil Uygulamalar

Gelişen yeni dünya ile birlikte global bir dil olarak kabul edilen İngilizce, tüm dünyada, istisnasız her birey tarafından bilinmesi gereken bir dil olarak düşünülmektedir. İngilizce eğitimi, ülkemiz de dahil olmak üzere anadili İngilizce olmayan birçok ülke tarafından eğitim sistemlerine erken yıllarda entegre edilmektedir. Yabancı dil eğitimine erken yıllarda başlamak her ne kadar büyük bir avantaj olsa da ne yazık ki eğitim sistemlerine farklı sebeplerden ötürü yeterli ilgi ve özeni gösteremeyen ülkeler, bireylerin İngilizce dil eğitiminde hedeflenen başarıya ulaşmakta zorluk çekmektedir. Ülkemizde uygulanmakta olan eğitim sisteminde de İngilizce dil eğitimi özelinde büyük boşluklar yer almaktadır. Hal böyleyken öğrencilerin pek çoğu eğitim yıllarında İngilizce öğrenirken, ihtiyaç duyulan eğitim modeline ulaşmakta zorluk çekmektedir.

  İngilizce eğitiminin bireylerde yetersiz kalmasının diğer nedenlerinden biri de bireylerin olgunlaşma çağlarında tüm dünyada küresel bir dil olarak kabul edilen İngilizcenin önemini kavrayamaması ve gereken özeni bireysel ölçüde göstermemesidir. Erişkin yaşlara ulaşıldığında hayatının birçok alanında İngilizce eğitiminin eksikliğini hisseden bireyler kendilerini geliştirmek için dil eğitimini destekleyecek sosyal ağları sıkça araştırmaktadır. İngilizce öğrenmek isteyen, kendini geliştirmek isteyen ya da bilgilerini taze tutmak isteyen bireyler için internet üzerinde sayısız kaynak yer almaktadır.  Son zamanlarda bu kaynaklar arasında mobil uygulamalar, kullanım kolaylığı ve erişilebilir olması gibi sebeplerden ötürü en sık tercih edilen kaynaklardır.

İngilizce öğrenmek isteyen bireylerin sayısız mobil uygulama arasından kendisi için en uygun olanı seçmesi için bir takım önemli noktaları göz önünde bulundurması gerekmektedir. İngilizce öğreniminde her uygulama, farklı kitlelere yönelik bir sistem tasarlamaktadır.  Örneğin İngilizce öğrenimine sıfırdan başlayacak bireylerin, daha çok konuşma ya da daha ileri düzey kullanıcılara hitap eden uygulamaları kullanması hem kullanıcı için yeterli faydayı sağlamayacak hem de kullanıcının yeterli verimi alamaması ile birlikte zaman içerisinde dil öğreniminden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Hal böyleyken bireylerin dikkate alması gereken maddeleri şöyle sıralayabiliriz:

Sahip olunan İngilizce yeterlilik seviyesi

Doğru uygulama seçiminde en önemli maddelerden biri bireyin sahip olduğu İngilizce yeterlilik seviyesinin bilmesidir. İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlamayacak ancak bilgi birikiminin hangi seviyede olduğunu bilmeyenler için yapılması gereken ilk şey seviyenin belirlenmesidir. İnternette pek çok eğitim kurumu, bu seviye belirleme testlerini kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır.

Öğrenilmek istenen İngilizcenin hangi amaca hizmet edeceğinin net bir şekilde belirlenmesi

İngilizce öğrenmek isteyen ya da kendini geliştirmek isteyen bireylerin dil öğreniminin hangi amaca hizmet edeceği uygulama seçiminde netleştirilmesi gereken bir husustur.

Öğrenim metotlarına olan yatkınlık

Yeni bir bilgi edinirken her bireyin bu bilgiyi kavramakta daha kolay ilerleyebileceği farklı yöntemler vardır. Örneğin görsel hafızası kuvvetli kişiler öğrenim aşamasında görseller içeren bilgileri diğerlerine kıyasla daha çabuk kavrayacaktır. Bu nedenle uygulamalar arasından seçim yaparken, uygulamaların dili öğretme metotları belirleyici bir faktör rolü oynayabilir.

 Yeni Başlayanlar ve Başlangıç Düzeyde İngilizce Dilbilgisine Sahip Kullanıcılara Yönelik Mobil Uygulamalar

 1. Busuu

Yaklaşık 15 farklı dil öğrenme seçeneği sunan bu uygulama başlangıç seviye kullanıcılar oldukça kullanışlı uygulamalardan biridir. Uygulamada hesap seçmeden önce hedef dil seçeneği karşınıza çıkmaktadır. Türkçenin de dahil olduğu 15 dil arasından hedef dili seçerek kayıt olabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde kullanıcıların karşısına çıkarılacak İngilizce eğitimlerin belirlenebilmesi için seviye ile ilgili olarak iki seçenek yer alıyor. Sıfırdan öğrenmek isteyen kullanıcılar hiç İngilizce bilmiyorum seçeneği ile ilerlerken, başlangıç seviye kullanıcılar için biraz İngilizce biliyorum butonu yer almaktadır. Belirli bir düzeyde İngilizce bilen kullanıcılar için 10 dakikalık bir seviye tespit sınavı yer almaktadır.  Buna ek olarak seviye tespit sınavına girmek istemeyen kullanıcılar için de seviyelerini direkt olarak seçebilecekleri bir alan vardır.  Seviye tespit sınavında konuşma, dinleme, dilbilgisi gibi temel dil becerilerini test eden farklı sorulara yer verilmiştir. Seviye alanını seçtikten sonra kullanıcının hangi amaçla bu dili öğrendiğini belirlemek için Neden İngilizce Öğreniyorsun? adlı bir bölüm bulunuyor.

Bu alanda 5 adet seçenek bulunmaktadır.  Bu seçenekler; eğitim, seyahat, arkadaşlar ve aile, eğlence ve kültür, kariyer olarak sınıflandırılmıştır. Eğitime başlamadan önce kullanıcıları dil öğrenimine devam etme konusunda teşvik edebilmek ve kullanıcıların eğitimlerini takip edebilmek amacıyla tasarlanmış bir alan daha yer almaktadır. Bu alan üzerinden kullanıcılar, günlük olarak ne kadar süre boyunca, hangi zaman dilimlerinde dil öğrenmek istediklerini seçebilmektedir. Dileyen kullanıcılar bu süre zarfında cihazına eğitim bildirimi almak için hatırlatma butonunu seçebilmektedir. 

Bu son aşamayla birlikte dil eğitimlerine başlama kısmına geçilmektedir. Bu aşamada kullanıcıların karşısına ücretsiz 7 gün Premium denetimini başlat seçeneği çıkmaktadır ancak bu kısmı atlayarak uygulamanın ücretsiz versiyonundan faydalanmak mümkündür. Bu alan ücretli derslere göre kısıtlı olsa da oldukça faydalı bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Dersler seçilen seviye ve öğrenim amacına göre çeşitli videolarla kullanıcılara sunulmaktadır. Videolardan önce videonun konusu ve anahtar kelimelerin açıklama ve örneklerle yer aldığı bir alan bulunmaktadır. Eğitimlerden sonra edinilen bilgileri taze tutmak amacıyla mini testlerde kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

2. Mondly

Pek çok mobil uygulama gibi bu uygulama üzerinde de premium üyelik gerektiren uygulama içi satın alımlar yer alsa da uygulamanın ücretsiz versiyonu ile verimli bir eğitim planı tasarlanabilmektedir.  Uygulamanın başlangıç ekranında kullanıcıların karşısına kelime öğrenme konusunda zorluk yaşayan kullanıcılar için günlük ücretsiz ders alma seçeneği çıkmaktadır. Bu alandan kullanıcılar ücretsiz ders almak istiyorum ya da istemiyorum seçeneği ile ilerleyebilmektedir. Uygulama günlük ilerlemeleri kaydeden, zaman zaman kullanıcıların öğrenmiş olduğu bilgileri test eden bir algoritmaya sahiptir. 

Buna ek olarak uygulama üzerinde rekabet sağlamak amacıyla bir puanlama sistemi yer almaktadır. Uygulama üzerinden arkadaşlarınızın yer aldığı listede puanlarınızı ve sıralamanızı takip edebileceğiniz bir alan vardır.  Kullanıcıların karşısına çıkacak eğitimleri belirlemek amacıyla tasarlanmış bölümde ilgi alanlarının seçilebileceği bir bölüm bulunmaktadır. Bu alan 5 adet seçenek ile sınıflandırılmıştır.  Bu alandaki seçenekler; seyahat, iş, romantizm, eğlence ve okul şeklindedir.  Daha sonra pek çok uygulamada olduğu gibi, hedef belirleme alanından planlanan günlük çalışma süresi seçilmektedir. Uygulamada Premium üyelik bölümünü atlayarak ücretsiz kullanım alanından faydalanmaya başlamanız mümkündür.

Uygulama üzerinde bir seviye seçme alanı yer almadığından ileri ve orta seviye kullanıcılar için sıkıcı bir deneyime dönüşebilecek bu uygulama başlangıç seviye kullanıcılar için oldukça kullanışlıdır.  Eğitimlerde, farklı durumlarda gerekli olabilecek bazı diyaloglar kullanıcılara sunulmaktadır. Bu diyaloglardan sonra, yer alan kelimelerin öğrenilmesi için tasarlanmış kelime öğrenme alanında görsellerle desteklenerek kelimelerin akılda kalıcılığı arttırılmıştır. Kullanıcıların karşısına çıkan dersler tamamlandıktan sonra seviyenin ve puanlamanın yer aldığı liste görüntülenmektedir. Dersler içerisinde kelimelerin tekrarı konusunda önemli bir çalışma yer almaktadır. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için kelime öğrenme ve temel bilgiler edinme konusunda oldukça faydalı olan bu uygulama kullanıcıların kendi gelişimlerini de takip edebilecekleri bir sisteme sahiptir. Seviye belirlendikten sonra öğrenim amacının seçildiği alanda iş, aile, temel bilgiler ve ötesi, seyahat seçenekleri yer almaktadır.

Bu aşamadan sonra sizin için tasarlanmış öğrenme planında dersler yer almaktadır. Bu alanda seçmiş olduğunuz amaca yönelik dersler kullanıcılara sunulmaktadır. Planlar haftalık olarak belirlenerek planı takiben dersleri almak mümkündür. Derslere başlamadan hemen önce sesinizi tanımlamak için kadın, erkek ve çocuk seçenekleri yer almaktadır. Derslerde görsellerle desteklenmiş konuşma, dinleme, yazma gibi farklı eğitim seçenekleri sırayla kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.  Eğitimler dilbilgisi ve diğer dil becerilerinin öğrenilmesi konusunda detaylı ve özenli bir programa sahiptir.

3. Rosetta Stone

Uygulamanın satın alma önerisini geçtikten sonra ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcılar için profil oluşturma alanında sahip olunan seviyenin seçimi yer almaktadır. Bu alan, başlangıç, orta ve ileri düzey olmak üzere üç seçeneğe indirgenmiştir.  Derslere başlamadan önce, kullanıcıların sesini tanımlayabilmeleri için kadın, erkek ve çocuk sesi seçme imkanı sunulmaktadır.  Bu alanı seçtikten sonra sizin için düzenlenmiş bir ders planı karşınıza çıkıyor. Dersler haftalık olarak planlandığından plana sadık kalmak kolaylaştırılmıştır. Plan alanında derslerin süresi de yer alıyor. Dersler bir yandan dinleme, konuşma gibi becerileri geliştirmek için görsellerle desteklenirken, diğer yandan da plana ve seviyeye uygun olarak dilbilgisi konularını da içermektedir. Alıştırmalar içerisinde bir çeşit puanlama sistemi yer almaktadır.

Bu puanlama sistemi sayesinde kullanıcılar hatalarını anlık olarak görüntüleyebilmektedir. Dersler genel olarak telaffuz ve dinleme ağırlıklı olarak ilerlediği için bu alanda pratik yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça faydalı bir uygulamadır.  Uygulamanın ileri seviye alanı da kabul gören ileri seviyeye nazaran oldukça basit bir düzeyde kaldığından bu uygulamanın yeni başlayanlar ve başlangıç düzeydeki kullanıcılar tarafından tercih edilmesi gerekmektedir.

4. Duolingo

Dil öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı dedirtebilecek uygulamanın sloganı dil öğrenmek ücretli olmamalı şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Uygulama genel itibariyle bu sloganın hakkını veren detaylı bir programa sahiptir. İngilizce dışında farklı dilleri de öğrenme imkanını kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan bu uygulamanın özgün ve dil öğrenmeye istek uyandıran eğlenceli bir çalışma mekanizması vardır. Uygulama temel konulardan başlayarak belirli bir program üzerinde ilerliyor. Alıştırmalarla birlikte gramer, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli alıştırmalar yer almaktadır. Uygulama dil eğitimini devam ettirmeye teşvik amacıyla, bir oyun mekanizması mantığında çalışmaktadır. Alıştırmaları doğru yaptıkça kazanılan puanlarla can satın alabiliyor, genel kullanıcı sıralamasındaki yerinizi kontrol edebiliyorsunuz. Alıştırmalarda yanlış cevapladığınız her soru için bir can kaybediyorsunuz. Canlarınız tamamen bittiğinde yeni bir can dolana kadar alıştırmalara devam etmek mümkün olmuyor.

Bu noktada biriktirilen puanlarla yeni can satın almak, ya da can kazanmak için tasarlanmış bir alıştırma çeşidiyle alıştırmalar yaparak can kazanmak mümkün. Buna ek olarak sistem ücretsiz olmasından kaynaklı olarak kullanıcılara zaman zaman bazı reklamlar göstermektedir. Bu reklamları izleyerek can kazanma şansı da sunulmaktadır. Ayrıca, uygulama dileyen kullanıcılara sınırsız cana sahip olabileceği bir takım ödeme seçenekleri de sunuyor.  Genel hatlarıyla uygulamanın çalışma mekanizması oldukça eğlenceli ve her yaşa hitap edebilecek şekilde tasarlanmış.  Öğrenilen konuların sonunda yer alan alıştırmalar, kullanıcıların yanlış cevapladığı soruları takip ederek, bu hataların düzeltilebilmesi için ayrı bir bölümde kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bu mekanizma öğrenilen bilgilerin pekişmesini ve unutulmamasını da mümkün kılıyor. İşlenen konular başlangıçta yer alan seviye tespit sınavına rağmen oldukça başlangıç bir düzeyden ele alındığı için bu uygulama orta ve ileri düzey kullanıcılardan ziyade başlangıç düzey ya da sıfırdan başlayacak kullanıcılar için daha faydalı olacaktır. Yalnızca yetişkinler için değil çocuklar için de oldukça uygun ve eğlenceli olan bu uygulamayı gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

 Orta veya İleri düzeyde İngilizce Dilbilgisine Sahip Bireyler İçin Uygun Olan Mobil Uygulamalar

1. Hello Talk

İngilizce öğreniminde ücretsiz olarak kullanılabilecek faydalı mobil uygulamalardan biri olan Hello talk orta ve ileri düzeyde İngilizce bilen bireyler için oldukça verimli bir uygulamadır. Uygulamanın ana amacı, hedef dili öğrenmek isteyen kullanıcıların öğrenilmek istenen dildeki anadil kullanıcılarına ulaşmasıdır.  Uygulama üzerinde İngilizce öğrenmek isteyen bireyler kendilerine bir profil oluşturduktan sonra, anadili İngilizce olan kullanıcıları ekranda görüntüleyerek, kullanıcılarla mesajlaşabilmektedir.  Uygulama çift taraflı bir dil öğrenimi üzerine kurulmuştur. Anadili Türkçe olan bireyler, anadili İngilizce olan ve Türkçe öğrenmek isteyen kullanıcılarla karşılaşmaktadır.

Böylece kendi dilinizi karşıdakine öğretirken, karşınızdaki anadili İngilizce olan kullanıcı ile konuşarak İngilizce dil bilginizi de geliştirebilirsiniz. Arayüzü oldukça basit ve kullanıcı dostu olan bu uygulama sayesinde özellikle dil pratiği yapmak isteyen kullanıcılar İngilizcelerini geliştirebilmektedir. Uygulamanın sohbet alanında sesli arama, fotoğraf gönderme, sesli mesaj gönderme gibi seçenekler yer almaktadır. Buna ek olarak karşı taraftan gelen mesajların çevirisi, kopyalanması ya da yanlış yazılan cümleyi düzeltme gibi seçenekler vardır. Uygulamayı ücretsiz kullanan üyeler için çeviri butonunda günlük limit bulunmaktadır ancak günlük çeviri limiti sona erdiğinde kopyalama seçeneği ile kolayca kelimeyi seçme şansınız bulunmaktadır. Uygulamanın sohbet alanı en çok kullanılan bölümdür.

Sohbet alanı dışında uygulamada dil anları alanı da yer almaktadır. Bu alanda dil çalışmalarınızı paylaşabilir, anadili İngilizce olan kullanıcıların görmesini, yorum yapmasını, hatalarınızı düzeltmesini ya da dil anlarınızı beğenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bu alanda karşı dil kullanıcılarının da dil anlarına katkıda bulunabiliyorsunuz. Dil anları alanına fotoğraf ya da sesli mesaj yükleme imkanınız da bulunmaktadır. Uygulama üzerinde günlük kelime öğrenmelerinizi takip eden bir algoritma da yer almaktadır.  Buna ek olarak dil eğitimleri, çeşitli dersler ve videolarda yer almaktadır. Dilerseniz canlı yayın açabilir, ya da açılan canlı yayınlara katılarak dinleme pratiği de yapabilirsiniz. Uygulamanın tüm dünyada 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bu sayede farklı bölgelerden sayısız insanla tanışma fırsatı da yakalama imkanı kullanıcılara sunulmaktadır. Uygulamanın Premium seçenekleri ile abonelik tercihleri de yer almaktadır. Premium kullanıcılara aynı anda birden fazla hedef dil ekleme fırsatı sunulmaktadır.

2. BBC Learning

Tamamen ücretsiz olan ve oldukça faydalı içeriklerden oluşan bu uygulama orta düzeyde ya da ileri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olan, kendini geliştirmek isteyenler için harika bir uygulamadır. Uygulama, bir sürü farklı konuda, farklı programlara sahip yüzlerce eğitimi bünyesinde barındırmaktadır. Kısa süreli bu eğitimlerin uygun olduğu seviyelere göre ilginizi çeken ya da öğrenmek istediğiniz konulara tıklayarak eğitimlere ulaşabilirsiniz. Uygulama içerisinde başlangıç seviyelere yönelik eğitimler de yer alsa da uygulamanın tüm dili ve eğitim içeriklerinin tamamı İngilizce olduğu için başlangıç seviyesinde yeni başlayan kullanıcılar için biraz zorlayıcı olabilir. Uygulama üzerinde indirdiğiniz dersleri takip edebileceğiniz bir profil alanı yer almaktadır.

Bu sayede kullanıcılar gelişimlerini takip edebilir ya da öğrenmiş olduğu derslerine tekrar göz atmak istediğinde kolaylıkla ulaşabiliyor. Uygulama tamamen ücretsiz ve eğitim amacıyla tasarlanmış kar gütmeyen bir uygulama olduğu için sistem üzerinde reklam dahi yer almamaktadır.  Uygulamada yer alan programlar temel olarak 2 ana başlık altında toplanmıştır. İlk bölüm kategoriye göre öğrenme seçeneği sunan bir alandır. Bu alanda günlük İngilizce çalışmaları, iş İngilizcesi, haberlerle İngilizce öğrenme, tiyatro ile İngilizce öğrenme kısmında günlük pratik seçenekleri yer alırken; telaffuz, gramer ve sözcük bilgisi konuları dil becerileri kısmında detaylandırılıyor. Ayrıca bu bölümün son alanında öğretmenler için ya da öğrencilere öğretmek için İngilizce seçeneği ile de çok geniş bir kitleye bilgi hazinesi sunulmaktadır. Uygulamanın 2. Ana başlığı A’dan Z’ye programlar olarak adlandırılmıştır. Bu alanda aklınıza gelebilecek her konuda güncel bilgiler ve eğitimler yer almaktadır. Bu bölümdeki eğitimleri incelerken eğitimin uygun olduğu seviye, eğitim konusu ve kaç bölümden oluştuğu gibi detaylı bilgiler de kullanıcılara sunulmaktadır.

3. Cake

‘’Piece of Cake’’ sözünden esinlenilerek adlandırıldığını düşündüğüm bu uygulama, şuana kadar incelediklerimizden tamamen farklı bir öğretim yöntemine sahip. Uygulama üzerinde çeşitli videolarla kalıplaşmış söz öbekleri, günlük konuşmalarda sık kullanılan deyişler, farklı sahnelerden oluşan kısa videolarla kullanıcılara sunuluyor. Videolarda yer alan söz öbeklerinin Türkçe çevirisi ekranın alt kısmında yer alıyor. Kendini test etmek isteyen kullanıcılar için alt yazıyı kapatma, videoyu durdurma, yavaşlatma gibi ekstra özellikler de yer almaktadır. Videolar ilk olarak 1 kez baştan sona oynatılıyor, daha sonra söz öbeklerine göre ayrı ayrı olarak gösteriliyor. Öğrenilen bilgilerin günlük hayatta nasıl kullanıldığı, cümle içerisinde konumlanışı ve telaffuzunun öğrenilmesi açısından oldukça faydalı ve keyifli bir öğrenme yöntemi olarak tasarlanmış bu uygulama, başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Orta ve ileri düzey kullanıcılar için verimli bir öğrenme yoludur. Günde yalnızca 15 dakika ayırarak bile pek çok önemli bilgiyi kalıcı olarak öğrenmeye fayda sağlayan bu uygulama, dizilerden ya da filmlerden İngilizce öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven kullanıcılar için son derece keyifli olacaktır.

4. English Conversation Practice

Uygulama, adında da anlaşıldığı üzere içeriği diyaloglar üzerine kurulmuş bir alıştırma yapma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.  Uygulamadan ücretsiz olarak faydalanmak isteyen kullanıcılar için oldukça geniş bir kütüphaneye erişebilmektedir.  Uygulama üzerinde neredeyse her seviyeye uygun olarak düzenlenmiş çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Günlük konular, basit diyaloglar, başlangıç seviye dersler, intermediate (B1- B2) seviyelere özel alıştırmalar, Amerikan İngilizcesi, günlük haberler, eğitim, dinleme testleri, kelime testleri, kelime listeleri, kısa hikayeler, dinleme dersleri, phrasal verbs, irregular verbs gibi farklı konuları içeren çok geniş bir arşiv bulunmaktadır.

Uygulama içerisinde İngilizce öğreniminde aklınıza gelebilecek her durum hakkında oluşturulmuş diyaloglar vardır. Bu diyalogları dinleyebilir veya okuyabilirsiniz. Uygulamanın dil öğretme sistemi tamamen dinleme ve diyaloglar üzerine kuruludur demek yanlış olmayacaktır. Başlangıç seviyeler için uygun konuşmalarında yer aldığı bu platform daha çok, temel bilgileri öğrendikten sonra bilgilerin teoriden pratiğe dönüşmesini kolaylaştırabilecek bir pekiştirme sistemi olarak değerlendirilebilir. Ayrıca uygulama üzerinde adam asmaca oyunu ya da mini quizlerle kendinizi test etme imkanınız da bulunmaktadır.

 Eğer her şeyi anlıyorum, ancak bildiklerimi pratiğe dökmekte zorlanıyorum ya da öğrendiğim bilgileri hangi alanda nasıl kullanacağımı bilemiyorum, telaffuz konusunda da problemler yaşıyorum diyorsanız, bu uygulamayı telefonunuza indirmek için düşünmenize bile gerek yok.

6 thoughts on “İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz Mobil Uygulamalar

  1. Busuu en iyi dil öğrenme uygulamasıdır. Sertifika bile veriyorlar. Dünyanın her yerinden hedef dilinizi konuşan insanları bulabilir ve onlarla birlikte öğrenebilirsiniz.

  2. Güzel öğreten bir uygulamadır ve ücretsiz olarak indirilebilir. Çeşitli konuları ingilizce öğrenme imkanı sunar. Uygulama, mevcut tüm dersleri içeren tek bir sayfaya sahiptir, bu nedenle neleri tamamladığınızı ve hala ne üzerinde çalışmanız gerektiğini görmek kolaydır.

    Çok kısa bir zaman diliminde nasıl konuşulacağını öğretebilir. Ayrıca, geleneksel bir eğitim kursuna maddi gücü yetmeyen veya zamanı olmayan kişiler içinde işlerine yarayacak bir uygulama.

  3. Memrise ve busuu ücret ve kullanım açısından hem kolay hemde makul bu yüzden her ikisini tercih ettim

    Bana kalırsa hepsini indirip deneyebilirisniz çünkü Memrise ve busuu bana kolay gelebilir ama başkasında farklı olabilir.

  4. İngilizce öğrenmek gerçeten çok büyük bir artı yurtdışına çıkmak isteyenler için teşekkür ederim ingilizce uygulamarı listesi için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *