Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar? Detaylı

Hollanda'da Asgari Ücret Ne Kadar Detaylı

Avrupa’da Hollanda’ya Taşınmayı düşünüyorsan ve Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar? sorusuna yanıt arıyorsan doğru sayfaya geldin. Hollanda’d asgeri ücreti saatlik değildir denen yazılara geldikten sonra bu yazıyı yazma kararı verdim. Avrupa’nın Neresinde olursanız olun herzaman bir saat dilimi vardır. Genel olarak haftada 30 yada 40 saatti tamamlamanız gerekiyor Bu çalıştığınız kontrat ile alakalı kontratta kaç saat ve saatlik şu kadar ücret almanız belirtilmiş olacaktır.

Hollanda’da asgari ücret, 23 yaş ve üstü kişiler için saatte 12-14 EUR  23 yaş ve altı yaşındakiler için saatte 9 EUR ile 11 Euro, Aylık ortalama asgari ücret ise 1.700 ile 1900 EUR arasındadır.

18 yaşından küçükler için de bir asgari ücret var ama bu 18 yaş ve üstü kişiler için asgari ücretten daha düşük. Bu, 18 yaş ve üstü kişiler için asgari ücretin altında çalışıyorsanız, işvereninizin yasaları çiğnediği anlamına gelir.

Hollanda’da asgari ücret her yıl gözden geçirilir. Hollanda hükümeti, asgari ücreti hesaplamak için Hollanda’daki yaşam maliyetini ve Hollanda’daki ortalama ücreti kullanır. Hollanda’da asgari ücret yasal bir gerekliliktir. Bu, işvereniniz size asgari ücreti ödemezse, onu mahkemeye götürebileceğiniz anlamına gelir.

Peki, Hollanda’da Hayat Nasıl?

Hollanda kocaman bir kalbi olan küçük bir ülkedir. Buradaki insanlar sıcak ve misafirperver ve manzara tek kelimeyle nefes kesici. Hollanda’da Amsterdam kanallarından Kinderdijk yel değirmenlerine kadar görülecek ve yapılacak çok şey var. Hollandalılar bisiklet sevgileriyle ünlüdür ve bunun nedenini anlamak kolaydır. Hollanda inanılmaz derecede düz, bu da onu iki tekerlek üzerinde keşfetmek için mükemmel bir yer yapıyor. Ve geniş bir bisiklet yolu ağıyla, trafik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan etrafta dolaşmak kolaydır. Yaşamak için rahat ve rahat bir yer arıyorsanız, Hollanda mükemmel bir seçimdir. Burada hayatın hızı daha yavaş ve insanlar hayattaki basit şeylerin tadını çıkarmak için zaman ayırıyorlar. Gerçek bir topluluk duygusu var ve arkadaş edinmek’te çok kolay.

Hollanda ayrıca bir aile yetiştirmek için harika bir yerdir. Okullar mükemmel ve her yaştan çocuk için pek çok aktivite ve kulüp var. Ve Avrupa’nın en iyi plajlarından bazılarıyla yaz aylarında yapılacak çok şey var. Hollanda’ya taşınmayı düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bu çok şey ile harika bir ülke.

Hollanda Pahalı mı?

Evet, Hollanda biraz pahalıdır. Yaşam maliyeti yüksektir, Özellikle Amsterdam ve Rotterdam gibi büyük şehirlerde bulunacaksanız maliyet gerçekten 2 katı artıyor. Ancak, Hollanda’da tasarruf etmenin yolları var. Örneğin, taksiye binmek yerine toplu taşımayı kullanabilir, restoran yerine marketten yiyecek alabilirsiniz.

3 thoughts on “Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar? Detaylı

  1. Hollanda’da yaşamanın bazı artıları, ülkenin çok temiz olması, insanların arkadaş canlısı olması ve keşfedilecek çok fazla tarih ve kültür olmasıdır. Ayrıca yemekleri de çok güzel ve gezilecek çok güzel yerleri var.

  2. Bulutların arasından biraz güneş görünce çocuk gibi sevinen hemen 18-20 derecede havuzlara koşan bir ülke. Güneşle aranız pek yoksa yaşanacak ülkelerden.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *