Londra’da Gezilecek En İyi Yerler – En İyi 18 Londra Gezisi

Londra’da yaşayan biri olarak, Londra’nın ziyaret edilecek en önemli turistik yerleri hakkındaki fikrim, Kişiden kişiye değişebilir. Bir turist olarak, dünyayı büyüleyen bilinen londra’daki tüm yerleri ziyaret etmek isteyeceğinizi anlıyorum, Bununla birlikte, şehirde yerel bir sansasyon olduğu için duymamış olabileceğiniz gizli olan keşfedilmeyi olan yerler de var.

Londra’da ziyaret edilecek bu kadar çok yer varken nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Londra’da ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden 18’inin bu listesi, işinizi çok daha kolaylaştırmalı. Müzelerden parklara, ünlü cadde ve pazarlardan bu listede!

Haydi Başlayalım!

Holland Park Japanese gardens

Holland Park Japanese gardens

Londra gezi rehberinize bu özel parkı ekleyin! Sadece bilenlerin geldiği bir yer parkın içinde büyüleyici bir japon parkı diyelim. Londra’nın merkezinde Hammersmith ve Holland Park arasında sıkışmış, Holland Park adında güzel, küçük ama keyifli bir park, Bunu bu kadar özel yapan şey Japon bahçesi. Japon hükümeti tarafından kraliyet parklarına bir takdir nişanesi olarak hediye edilmiştir. Çarpıcı ve büyülü, Londra’da bu parkın güzelliğini deneyimlemeden ayrılmayın.

London Eye

London Eye

Muhtemelen şehirdeki en çok görülen yer olan The Millenium Wheel ya da insanların şimdi Londra’nın gözü olarak adlandıracağı yer London Eye! Londra Köprüsü üzerinde, Temple istasyonundan çok uzak olmayan bir konumda yer alan, hem turistler hem de yerliler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. 2002’de kurulan London eye o günden beri hem genç hem de yaşlı insanların ziyaret ettiği hit bir yer oldu. Heyecan arayan biriyseniz ve yüksekliklerin zevk aldığınız bir deneyim arıyorsanız, Londra’da yapmanız gereken en iyi aktivitelerden biri olabilir. Bu arada fiyatı birazcık pahalı gelebilir hani parayı sorun etmiyorsanız £36 Kişi Başı.

British Science Museum (Bilim Müzesi)

South Kensington’da istasyona çok yakın, yaklaşık 3-5 Dakika mesafede Londra bilim müzesini bu kadar özel yapan şey ücretsiz olmasıdır. Özelliklede öğrencilerin çoğunlukla ziyaret ettiği şahsen kendimi örnek verdim:) okul zamanında hocalarımız tarafından sürekli aktivite düzenlenirdi. Bu müzede onlardan biriydi, İçerisinde yemek yiyip arladaşlarınızla oturup sohbet edeceğiniz bir alanda var:) kafeterya gibi. Uzun lafın kısası bilim ile ilğileniyorsanız bu müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

The London Dungeons (Londra Zindanı)

Tarihe yolculuk yapmak isteyen, Uzun zaman önce işlenmiş tüm korkunç suçlardan kork, O zaman Londra zindanları denen bu yeri kaçıramazsın. Buradaki gösteri ve oyunu seveceksiniz. Hem genç hem de yaşlı her yaştan insanın ziyaret ettiği bir yer. Tabii ki, zevk aldığın şey korkmaksa,Bu büyük zindana bayılacaksınız:) Burada sadece şöle bir şey var hiç ingilizceniz yok ise konuşulanları anlamıyor olucaksınız Tabiki de buda biraz daha az ürkütücü oluyor ben ziyaret ettim çok keyif aldım heleki oyun performasları çok iyi ve korkutucu 🙂 giriş ücreti online £28 varışta £31 ödüyorsunuz.

Hyde Park

Hyde Park

En sevdiğim londra’nın turistik yerlerinden biri. Londra merkezinin ortasında yer alan hyde park Londra’daki en büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği bir park, Gerçekten Çok büyük! ve sizi meşgul edecek çok şey var. Belki de kraliyet parkındaki güzel vahşi yaşamı hayranlıkla seyrederken göletin yakınındaki tüm güzel kuğuları ziyaret etmek istersiniz. Neye ihtiyacınız olursa olsun, deneyimden gerçekten keyif alacaksınız. Parkta herkese yetecek kadar yer var. Ünlü Kensington bahçelerinden, yazın soğuk ve lezzetli bir dondurmanın tadını çıkarırken kürek çekmek için tekne kiralıya bileceğiniz keyifli göletlere kadar.

Tower of London

Tower of London

Londra’nın merkezindeki en ünlü yerlerden ve tarihi uzun yıllara dayanan Tower of London! Londra Köprüyü ve kaleyi bir karede görebileceğiniz ve asla kaçırılmayacak ziyaret edilmesi gereken bir yer, Makul miktarda bakım ve tamirden sonra turistlerin uğrak noktası haline geldi. Tower of london 1078 yılında yapılmaya başlandı ve bu süre zarfında bir çok çeşitli eklentiler yapılıp farklı alanlarda kullanılmıştır, örnek vermek gerekirse devlet hazinesi, hayvanat bahçesi, ceplanelik, darpane evi, gözlemcilik ve bir çok amaçlara ev sahipliği yapmıştır.

Westminister Abbey

Westminister Abbey

Tüm kraliyet ailelerinin nerede evlendiğini hiç merak ettiniz mi? O zaman başka yere bakmayın Westminster Abbey, bu güzel kiliseyi düğün mekanı için seçen birçok kraliyet ve varlıklı insanın favorisi halinde. Gelin ve bu görkemli kiliseyi yüzyıllar öncesine dayanan mimari yapıdan tüm görkemiyle deneyimleyin.

Tate Modern Sergi Müzesi

Sanat ve fütüristik şeyler sever misiniz? Tate modern’i ziyaret etmelisin. Bermondsey istasyonundan çok uzak olmayan Londra Köprüsü’nde bulunuyor. Hem aile hem de bekarlar için eğlence dolu. Bütün bir günü tüm ilginç sergilere göz atarak geçirebilir ve yine de bu harika sanat galerisinin ne kadar büyük ve harika olduğu konusunu tartışabilirsiniz. Tate Modern Sergi Müzesi‘ni daha da özel yapan şey, ücretsiz olmasıdır. Şiddetle londra gezi listenize eklemenizi tavsiye ederim.

St Pauls Cathedral

St Pauls Cathedral

Ziyaret edeceğiniz dünyanın en ünlü kiliselerinden biri, Sadece görkemli değil, zamanın başlangıcına kadar uzanan tarihle dolu. Çoğu zaman halka açıktır, ancak kiliseyi ziyaret ederken lütfen sessiz olun, çünkü kesinlikle bazı insanları derin dua içinde bulacaksınız. Bu güzel kiliseyi şahsen ziyaret etmek beni saşırttı! Ayrıca bu görkemli kilisede sanat eserleri hertarafa dağılması beni benden aldı! Mutlaka ziyaret listenize ekleyin.

Chiswick Gardens

Chiswick Gardens

Chiswick’in neyle ünlü olduğunu hiç merak ettiniz mi? Tabii ki Chiswick bahçeleri. Kolayca erişilebilir ve çok sakin, karşılaşabileceğiniz en güzel bakımlı bahçeye sahip bu zarif bitki tabanlı park, tüm koşuşturma ile Londra’nın merkezinde değil ama çok uzak olmadığı için Turistler ve yerliler Londra’nın bu bölümünü seviyor . Parkta haftanın çoğu günü park yeri mevcuttur (Eğer araba ile uğramak istiyorsanız). Dolayısıyla ister Toplu taşıma ile gelin ister araba ile gelin herzaman bu parka rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Notting Hill Gate

Artık bunun bir Londra’da turistik bir yer değil de bir bölge olduğunu düşündüğünüzü biliyorum, Yanlış Nottinghill Gate Renkli evlerden eski tarz Viktorya dönemine ait mülklere kadar tüm favori Instagram fotoğraflarınızla ünlü olduğu yer burası. İnstagramırların ve foroğrafçıların yoğunlukla ziyaret ettiği bir yer. Nothingill gate istasyonundan çok uzakta olmayan bu yerde renkli evlerin önünde resim çekilebilirsiniz.

Burda biraz not veriyim resim çekilirken çoğu turistler kapının merdivenlerinde oturup resim çekiliyor buda ordaki ev sahiplerini baya rahatsız ediyor hatta bazıları resim çekilmek paralıdır diye yazı asıyor 🙂 pek kimsenin umrunda olmasada oraya giden kişiler bunu umursamıyor. Bazı ev sahipleri ise No Tresspassing (izinsiz mülküme adım atmak yasaktır) diye tabelalarını görebilirsiniz.

Portobello Market

Değişik Hediyelik eşyalar, Eski tarihi saatler, ve daha bir sürü ilginç eşyaşar bulabileceginiz Portobellao markete hoşgeldiniz:) Portobello’nun Nottinghill Gate bölgesinin daha iç tarafında bulunan göz alıcı pazarını ziyaret etmelisiniz. Bu çarpıcı pazar, Londra deneyimine ihtiyaç duyan binlerce turistin sürekli akın ettiği bir çok yerel işletmeleri olan bir dizi mağaza ve tezgah bulabilirsiniz. Bir çok turist gerçekten eşsiz olan bu harika pazarı deneyimlemek için çok uzaklardan seyahat ederler.

Pazarın açık olduğu günlere dikkat edin, Portebollo Market Genelde pazartesi’den cumartesi gününe kadar açık, Yanlız tüm tezgahlar açık olmuyor Sadece dükkanlar! Bir de ordaki halkın belediyeden küçük yer kiralayıp tezgah açtığı günlerde yani pazar tezgahı gibi düşünün.

Salı ve Cumartesi tüm tezgahların tüm ihtişamıyla açık olduğu ana günlerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *