Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ahyvan (1)

İstanbul’da Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ile ilgili olarak pek çok şey duymuşsunuzdur. Konsept olarak biraz farklı bir plaj olduğu için anında ilgi çekici olan bir tarafı var plajın. Burada kadınlar, tesettürlü ya da tesettürsüz olsunlar diledikleri gibi plajı kullanabiliyorlar. Plajın kendine has birtakım kuralları olduğu için kadınların plaj keyfi yaşamaları hedeflenmiş. Bu plaja girmek için bazı kurallar bulunuyor. Bu kuralları şöyle sıralayabiliriz:

  • Erkekler bu plaja giremiyor, zaten plajın adından da bu durum anlaşılabiliyor,
  • Erkek çocuklar da bu yasaktan nasibini almış durumda, 9 yaşından büyük bir erkek çocuğu da kurallar gereği plaja kabul edilmiyor,
  • Yaş tespiti için çocukların kimliklerini yanlarında getirmeleri gerekiyor,
  • Plaj içerisindeki tüm personel kadın.

Yani burada cankurtaranından servis görevlisine kadar herkes kadın. Plajın ismi de konsepti de bu yönüyle kadınların ilgisini cezbetmeyi başarmış durumda.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Nerede Bulunuyor?

Yine adından da anlaşılacağı üzere Kadınlar Plajı, Sarıyer’de bulunuyor. Tam olarak yeri ise Sarıyer’deki Anadolu Kavağı. İskele Caddesinde bulunan plajın açık adreste kayıtlı olan numarası da 26. Plaj ile Telli Baba Türbesi arasında 1,5 km mesafe bulunuyor.

Plaja ulaşım için toplu taşıma araçları kullanılabilir. Bunun dışında, biraz daha fazla ücret ödeyerek plaja özel olarak ulaşım hizmeti sunan firmalardan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede, özel firmalar sizleri İstanbul’un pek çok yerinde bulunan ulaşım noktalarından alabiliyor. Ayrıca, plaj kapandıktan sonra da yine özel otobüslerle alındığınız noktaya bırakıyorlar.

Altınkum Plajına Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Diyelim özel bir firmadan hizmet satın almadınız ve plaja kendi imkanlarınızla gitmek istiyorsunuz. Bunun için de birden çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma kullanmak isteyenler, Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ulaşımı için:

  • 37A,
  • 37E,
  • 37M,
  • 37T,
  • 37Y,
  • 49G numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz.

 Bulunduğunuz konuma göre de yine: 151, 152, 25Y, 42M, 42T ve 59RS’yi kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca vapur ile de Sarıyer’e ulaşmanız mümkün. Kadıköy-Sarıyer vapur hattı ile Sarıyer Vapur İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Ancak buradan Altınkum Plajı’na ulaşmanız için de yaklaşık 3,5 km’lik bir mesafeyi almanız gerekiyor. Yine en rahat yöntem olarak özel firmalardan hizmet alınmasını tavsiye edebiliriz.

Eğer Arabanız yok ise yada otobüs ile uğraşmak istemiyorsanız Belirlenen servis yerlerinden kişi başı 180tl (Gidiş Dönüş) serviş alıp bırakıyor giriş ücreti sezlong semsiye hersey dahil ayrıca evcil hayvanlarda gelebiliyor ( getiren kişi yanında tutması gerekiyor direk bırakamıyorsunuz)

Altınkum Kadınlar Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

2022 yılında plaja Haftaiçi ve Haftasonu giriş için sadece 100 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca tuvalet kullanmak istiyorsanız 2 tl kişi başı ödüyorsunuz. Eğer plaja kişisel aracınız ile geldiyseniz aracınızı park ettiğiniz yer için de 30 TL ödemeniz talep ediliyor. Bunun dışında, içeride yeme ve içme için bir maliyete katlanıyorsunuz. Özel bir firma aracılığı ile gidiyorsanız ücretler biraz daha artıyor. Tabi özel firmaların ücret artışlarının karşılığında ulaşım, şezlong ve şemsiye hizmetleri de dahil bir konseptte hizmet alıyorsunuz. Özel firmalar ise bu hizmetleri karşılığında 200 TL’ye kadar fiyat talep edebiliyor. Plajda 9 yaş ve üstü kız çocukları da ücrete tabi. İçeride lavabo kullanımı için de ücret ödemeniz gerekiyor.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Temiz mi?

Önceki yıllara kıyasla, plajın biraz daha temizlikten yoksun olduğunu söyleyebiliriz. Soyunma kabinlerinin de titiz bir insanı rahatsız edebilecek düzeyde olduğu da göz önünde bulundurulmalı. Bunun dışında lavabolar ücretli olmasına rağmen temiz değil. Tuvaletlerin yakınına geldiğinizde dahi hoş olmayan bir kokuya maruz kalıyorsunuz.

Altınkum Kadınlar Plajı’nda Yosun Var mı?

Plajın bulunduğu bölümün bakımsız olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımsızlık, denize sirayet etmiş durumda. Denizde yosun bulunuyor ve yosundan rahatsız olanlar için yüzme keyfinin bir eziyete dönüşeceği de söylenmeli. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı, sahip olduğu potansiyelinin çok altında bir işletmecilik örneği sunuyor.

Altınkum Kadınlar Plajı Kalabalık Oluyor mu?

Plajın özellikle haftasonunda oldukça kalabalık olduğu bir söylenebilir. Ayrıca hafta içi belirli saatlerde de plaja yoğun bir ziyaretin olduğuna tanık oluyorsunuz. Kalabalıktan rahatsız olanlar için plajın tercih edilmemesi önerilebilir.

Altınkum Kadınlar Plajının Etrafı Çevrili mi?

Daha önce bahsettiğimiz gibi plajın kendine has bir konsepti bulunuyor. O da, plajı sadece kadınların kullanması. Peki bu duruma ne kadar uygun hareket ediliyor? Aslında, girişteki çalışanın erkek olmasından rahatsızlık duymuyorsanız plajın içerisindeki tüm çalışanlar kadın olduğu için bu konuda rahat olabilirsiniz.

Plajın etrafı da dışarıdan görünmeyecek şekilde çevrilmiş durumda. Yalnız şöyle bir durum var, denizde yüzerken deniz ulaşımını kullananlar arasında erkeklerin olabiliyor. Yani bu durumda sizi görmeleri de mümkün oluyor.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Personeli Nasıl?

Tavır olarak çok da kibar bir çalışanlar grubunun sizi ağırladığını söylemek pek mümkün değil. Ancak iletişim konusunda beklentilerinizi çok da yukarıda tutmazsanız sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Yiyecek içecek satın aldığınız zamanlarda çok da kibar olmayan bir personelle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, sakin kalın ve hemen şezlongunuza doğru yönelin…:)

Sarıyer Altınkum Plajı Tamamen Kum mu?

Plajın zemini tamamen kum. Ancak bakımsız bir plaj olduğu için zeminin zarar gördüğünü söyleyebiliriz. Yine de beklentiniz çok yüksek değilse plajın zeminin kumluluk durumu ideal seviyede denilebilir.

Plajın Gürültü Durumu Nedir?

Plajda keyif yaparken güzel bir müzik dinlemek keyifli oluyor. Tabi bu müziğin kaynağı da oldukça önemli. Plaj içerisinde işletme tarafından bir müzik yayını mevcut. Ancak ses konusunda alınması gereken tedbirlerin olduğu da bir gerçek. Çünkü bazı saatlerde ses düzeyi çok yüksek oluyor. Bu durum ise gereksiz bir gürültü kirliliğinin oluşmasına yol açıyor. İstanbul’da yaşayanlar için sakinliğin ne kadar önemli olduğu malum. Sessiz bir plajda dinlenmek ve yüzmek istiyorsanız belki de Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı sizin için doğru bir tercih değil.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Saat Kaçta Açılıyor?

Sabah erkenden giderek güzel bir yer kapmak isteyenler için açılış saatleri oldukça önemli. Plajın sabah saat 06:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet verdiğini söylemeliyiz. Erken saatlerde yoğunluk olmadığı için sabah giderek güzel bir şezlong kapmanızı öneririz. Günün ilerleyen saatlerinde hafta içi dahi olsa kabalık hızlı bir şekilde artıyor. Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı sadece kadınlara hizmet verdiği için, bu konseptte hizmet arayan kadınlar için iyi bir alternatif.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Evcil Hayvan Kabul Ediyor Mu?

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ahyvan (1)
Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Evetttt Kabul ediyor bu arada bu blogta şahsen kendim gitmedim Annem ve Komşumuz gittiği için bütün bilgileri onlardan alıp paylaşmak istedim:) Belki işinize yarar.

Sizlere resimdeki Bebişleri tanıtıyım :)))

Chihuahua: Bella, Benim aşkım 🙂 Londradan istanbula beraber uçtuk ama malesef geri getiremedim o yuzden annem bakıyor şuanlık bende bol bol geziyorum 🙂 ayrıntılı okumak isterseniz burayı tıklayın.

Pomeranian: Betty Annemin Bir tanesi onsuz hiç biryere gidemez:)

Bu arada 2 evcil bebişimizle giriş yapıldı herhangi ekstra bir ücret istenmedi +90 533 237 78 76 bu numarayı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

One thought on “Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *