En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır

Uygun şekilde seyahat etmek zorlaşmışken bir de ucuza uçak bileti bulmak oldukça zor bir hal almış durumda. Bunun için yine de farklı havayolu şirketlerinin sunduğu farklı promosyonlardan yararlanmak ve onların sunmuş olduğu indirim kodlarını kullanmak da mümkün. Ayrıca biriken puanlarla yeni bilet almak, promosyonları birleştirmek ya da öğrenci indirimi gibi devamlı uygulanan indirimlerden de yararlanmak; uygun yollu şekilde seyahat etmek için en sık tercih edilen yollar arasında yer alır. Peki, en uygun uçak bileti nasıl alınır?

Öğrenci Uçak Biletleri Daha Uygun Seyahate Yardımcıdır

Öğrenci biletleri genellikle tam uçak biletlerinden çok daha uygun fiyatlı şekilde sunulur. Bu nedenle de Türk Hava Yolları gibi farklı havayolu şirketlerinin sitelerinden üye olmanız ve sonrasında öğrenci olduğunuzu göstermek için bir form doldurmanız yeterlidir. Sonrasında uçak biletlerinizi indirimli şekilde satın almanız söz konusu olabilecektir. Genellikle uçak biletlerini satın alırken öğrenci seçeneğini seçtiğinizde ve üyeliğinizde öğrenci olduğunuz doğrulanmış ise %10 ile %25 arasında değişen bir indirime sahip olmanız söz konusu olacaktır. Bu indirim miktarı ise farklı havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilecektir.

Özellikle de öğrencilerin indirimli şekilde seyahat etmesi için pek çok farklı şehirler ve ülkeler arası ulaşım aracında bu indirimin uygulanması son dönemde yaygınlaşmıştır ve indirimin miktarı kimi zaman %25’ten yüksek bile olabilmektedir. Farklı firmaların değişen politikaları sayesinde öğrenci biletini farklı havayollarından çok daha indirimli şekilde satın almanız mümkün olabilecektir.

Öğrenci İndirimi İçin Hangi Adımlar İzlenmelidir?

Öğrenci indiriminden yararlanmanız için öncelikli şekilde Türk Hava Yolları’nın internet sitesi üzerinden üyelik hesabı oluşturmanız gerekir. Öğrenci indirimi yalnızca Miles & Smiles üyeleri için geçerli olduğundan dolayı Miles & Smiles üyeliği oluşturmanız ilk adımdır. Sonrasında öğrenci bildirimi yapmanız gerekir. üye olduktan sonra ülkenize göre Miles & Smiles hesabınıza öğrenciliğinizi tanımlayabilir ya da online bildirim formu doldurarak öğrenciliğinizi beyan edebilirsiniz. Öğrenci bildiriminiz onaylandığı zaman Miles & Smiles hesabınıza giriş yaptığınızda bunu görebilirsiniz. Onaylanmış olan öğrenci hesabınız ile giriş yaparak bilet alımı sırasında da ‘öğrenci’ yolcu tipini seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede bilet alımında öğrenci indiriminin uygulanması söz konusu olabilecektir.

Öğrenci Hesabı Hangi Avantajları Sağlar?

İç hatlarda %20 ve dış hatlarda %10’a varan indirim uygulayan, yurt dışı tek yön yolculuklara özel olarak fiyat seçenekleri sunan Türk Hava Yolları ile öğrenci hesabınızla seyahat ettiğinizde avantajlı bagaj sınırına sahip olabilir ve bunun gibi pek çok farklı avantajı üyeliğiniz ile kazanabilirsiniz. 2022 sonuna kadar tüm uçuşlardan %25 daha fazla mil veren, yeni üyeliklere fazladan 1000 ve toplamda 2000 Hoş Geldin Mili veren Türk Hava Yolları, öğrencilerin indirimi fiyatlar ile tüm dünyayı keşfetmesi için avantajlar sunuyor.

Uluslararası uçuşlarda bir defaya mahsus olacak şekilde ücretsiz bilet değişikliği hakkı tanıyan Türk Hava Yolları, sunduğu özel fiyatlar ile de öğrencilerin indirimli şekilde uçmasını destekler. İndirimli şekilde uçak bileti almak isteyen öğrenciler için en uygun yollardan biri olan öğrenci hesabı ayrıca farklı havayolu firmalarında da tercih edilebilecek bir seyahat hesabıdır.

Ilginizi Cekebilir: Ingilterede Ucretsiz Alabileceginiz Yiyecek ve icecekler

Promosyonlarla Daha Uyguna Uçun

Pek çok farklı havayolu firmasının uyguladığı özel promosyonlar sayesinde çok daha uygun fiyatlarla uçmanız mümkündür. Yeni üyeliğe özel olarak verilen miller, yurt içi ya da yurt dışı seyahatlere özel olarak düzenlenen kampanyalar ve daha pek çoğu havayolu şirketlerinin kendi internet sitelerinde güncel şekilde duyurulmaktadır.

Türk Hava Yolları promosyonları ile gidiş ve dönüş bir arada olacak şekilde alınan biletlerde uçuşlarda çok daha uyguna gelmektedir çünkü gidiş ve dönüş olacak şekilde satın alınan biletler, promosyonlu biletlerdir. Buna ek olarak birbirinden farklı promosyonların olduğunu söylemek de mümkündür. Örneğin mil kazanma programı sayesinde uçuşların ücretsiz ya da uygun fiyatlı hale getirilmesi mümkün olabilmektedir.

Mil kazanma programı ile 15.000 mil kazanıldığında genellikle bir ekonomi uçuş ücretsiz hale gelebilmektedir ancak bu şekilde vergisi yüksek olabileceğinden dolayı bir adet ekonomi uçuşunu business upgrade yaptırmak da mümkündür. Bu tip farklı yollar sayesinde uçuşları çok daha uygun fiyatlı şekilde çok daha güzel bir hale getirmek mümkün olabilmektedir.

Kimi havayolu firmalarında birkaç hafta öncesinden uçak bileti satın alınması çok daha uyguna gelecek şekilde uçuş maliyetinizi azaltmanızı sağlayabiliyor. Uçuşun zamanı yaklaştıkça ise maliyetinin de arttığını görebiliyorsunuz. Bu nedenle de aslında kesin şekilde bir yere kesin bir tarihte gidecekseniz biletinizi geçe bırakmadan almanız öneriliyor. Yakın tarihte biletinizi aldığınızda ise çok daha pahalı şekilde biletinizi satın alabilme olanağınız olabiliyor.

Çeşitli promosyonlar sayesinde kimi şehirlerden çok uygun şekilde yurt içi ya da yurt dışı seyahatler yapmanız da mümkündür. Bunları havayolu şirketinin kendi sitesindeki promosyonlar kısmında görebilir, dilediğiniz tarihte nereye uçmak istiyorsanız bu ekrandan uygun promosyon olup olmadığına göz atabilirsiniz. Sırf seyahat etmek isteyenler daha fazla uçsun diye dünyanın dört bir köşesine promosyonlu uçuşlar sürekli olarak düzenlenmektedir. Bu sayede uygun fiyatlı şekilde uçak biletinizi ayırtmanız da mümkün olabilmektedir.

Biletinizi Önceden Alın, Uçuşunuzu Uyguna Planlayın

Pegasus ile uçuştan çok önce alınan biletler, çok daha uyguna gelecek şekilde satın alınabiliyor. Haftalar öncesinden biletinizi alırsanız, Pegasus sayesinde daha uygun fiyatlı şekilde uçmanız söz konusu olabiliyor. Örneğin Türk Hava Yolları çeşitli promosyonlar sunmasına rağmen İstanbul – Londra için satın alınacak olan bilet Türk Hava Yolları’nda 2500 – 3500 TL civarında iken Pegasus ile sadece birkaç hafta öncesinden İstanbul – Londra uçuşu için biletinizi 900 TL’ye satın alabilmeniz mümkün hale geliyor. Türk Hava Yolları ise sunduğu farklı tip avantajlar ile sizlere en iyi uçuş deneyimini yaşatmak için çalışırken Pegasus en uygun uçuşların en kaliteli şekilde sağlanması adına uğraşıyor.

Türk Hava Yolları uçuşları sırasında televizyon izleme seçeneği sunuyor, yemek servisi yapıyor, sınırsız içecek servisi sunuyor. Yemek olarak ise pilav ve köfte ya da tavuklu makarna seçeneklerini seçmeniz için sizlere sunuyor. Üst kalitede sunduğu yemekleri ile hem doyuruyor hem de sizlerin uçuş sırasında konforlu bir seyahat deneyimi yaşamanızı istiyor. Pegasus ise lüks bir seyahattense uygun maliyetli şekilde en kaliteli uçuşu gerçekleştirmenizi istiyor. Bu nedenle de sizlere en uygun fiyatlı uçuşları haftalar öncesinden satın alabilmeniz için birçok seçenek sunuyor.

Havayolu Şirketlerinin Mail Listelerine Kaydolun, İndirimlerden Önceden Haberdar Olun

Havayolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu promosyonları ve yaptıkları indirimleri önceden öğrenmek ve bunlardan yapıldığı anda haberdar olmak istiyorsanız siz de havayolu şirketlerinin mail listelerine kaydolmalı, indirimleri bu şekilde takip etmelisiniz.

Genellikle sınırlı sayıda olacak şekilde satışa çıkan promosyonlu uçak biletlerinden önceden haberdar olmak istiyorsanız mutlaka havayolu şirketlerinin mail listesinde ekli olmanız, kısa süre içerisinde mailler aracılığıyla indirim ve promosyonlardan anlık şekilde haberdar olmanız gerekir.

Kimi zaman havayolu şirketleri çeşitli etkinlikler düzenleyerek bu etkinlikler sayesinde yolcularına ücretsiz şekilde ya da çok düşük ücretlere uçak bileti veriyor veya hediye ediyor. Bu tip etkinliklerden de haberdar olmanız için havayolu şirketlerinin mail listelerinde kayıtlı olmanız, etkinlikleri öncesinden takip ediyor olmanız son derece önemli. Bu sayede uygun fiyatlı veya ücretsiz şekilde uçuşlarınızı planlamanız, yeni yerler keşfederek dünyanın dört bir yanına seyahat etmeniz de mümkün hale geliyor.

Biletleri Karşılaştırın, En Uygun Firmayı Bulun

Pek çok havayolu şirketinin uçuş fiyatlarının karşılaştırılabileceği pek çok internet sitesi mevcuttur. Gitmek istediğiniz tarihte gideceğiniz noktaya giden uçakların fiyatlarını detaylı şekilde gösteren farklı sitelerde bu uçuşların fiyatlarını tek seferde karşılaştırmanız mümkündür. Ayrıca bu uçuşların neler içerdiği, aktarmalı olup olmadığı, yolculuğun buna bağlı olarak kaç saat süreceği gibi pek çok farklı detay da bu sitelerde uçuşların altında yazmaktadır. Bu sayede farklı uçuşları birbiri ile saatlerce karşılaştırmanız gerekmez, kolay şekilde sizin için en uygun olan uçuşu bulmanız mümkün hale gelebilecektir.

Yurtdisina Cikarken alacaginiz Onlemler Yazimizi’da Okumadan gecmeyin.

Peki Yurtdisinda Uygun Fiyata Uçak Bileti Nasil Alabilirsiniz ?

Eger Avrupada Iseniz Kesinlikle Ryine air Hava Yolu Sirketini Kullanin Esnek Tarihleri Kullanin Normal’de £80 Olan biletleri Baska Tarihlerde 2.99, 3.99 bazen ise 7,99 Sterlin’e Gorebilirsiniz. Seyahat Etmeyi Seviyorsan Kesinlikle Oneririm.

Esnek Tarihlerde Paris ve Barcelona Ucusu Buldum Bile 🙂

Ryanair’in Ucuz Firsatlar Bolumunu’de Goz atabilirsiniz £4.99 dan 12.99 arasi okadar cok ucus Varki Siz bile sasiracaksiniz

Peki Ryanairin Olumlu ve Olumsuz Yanlari Nedir?

Oncelik’le Olumlu Yonlerinden bahsetmek istiyorum.

  • Cok ucuza avrupa icinde seyahat edebilirsiniz.
  • Ryan Air’de Gercekten O kadar cok bilet varki hic Bitti bitecek kaygisina girmezsiniz.
  • Eger Avrupada Yasiyorsaniz Bu cok buyuk bir arti olacaktir.
  • Gideceginiz Avrupa ulkesinin birden fazla Bolgesine bilet Bulabilirsiniz. Ornek Vereyim almanya’ya ucmak isterseniz Hamburg, Frankfurt, Bremen ve ya baden baden Bolgelerine Rahatlikla Ulasabilirsiniz.

Peki Olumsuz Yanlari Nedir?

  • Promosyon Biletlerde sadece orta boy bir sirt cantasi Tasiyabilirsiniz. (20 Sterlin veya 21 Euro oduyerek 10kg Bavul hakki alabiliyorsunuz)
  • Yemekler Ucretli Oluyor
  • Bazi Ulkelerin Hava Limanlari genelde sehir merkezinin Disinda Oluyor, ama Buyuk avrupa ulkelerin bir cok havalimani secenegi bulabiliyorunuz.

Burayi Tiklayarak Ryan Air Hava yolunun Firsat Ucuslarini Kontrol Edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *