İsrail Vize Başvurusu Nasil Yapilir?

İsrail Vize Başvurusu Nasil Yapilir

İş ya da tatil amaçlı İsrail’e gitmek istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Endişelenmeyin! İsrail vize başvurusu nasıl yapılır? Hangi evrakları tamamlamanız gerekiyor?  Gibi soruların cevaplarını bu yazıda sizlere net bir şekilde vermiş olacağız.

O zaman hemen başlayalım.

İsrail Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Vize başvurusu için tamamlamanız gereken evrakları aşağıda sıraladık:

 • İsrail vize başvurusu formu,
 • Vize talep dilekçesi,
 • En az 1 yıl olması şartıyla Pasaport,
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız,
 • 2 adet 5×5 ebatlarında Biometrik fotoğraf (Son altı ayda çekilmiş olmalıdır),
 • Konaklama mekanına ait rezervasyon belgesi (internet çıktısı da olabilir),
 • Uçak bileti, Rezervasyon gibi seyahat belgeleri,
 • Son 6 aya ait hesap dokümanları,
 • Tapu, araç ruhsatı ve banka hesapları gibi mali durumunuzu gösteren belgeler,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Seyahat sağlık sigortası.

Yukarıda sıraladığım belgelere ek olarak:

 • Ticari vize (Aile vizesi ya da arkadaş ziyaret vizesi için davetiye almanız gerekir),
 • Çalışanlar için 6 aylık maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi, çalışılan kurumdan alınacak vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri,
 • Eğer şirket sahibiyseniz; şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi gibi belgeleri de tamamlamanız gerekir.

Israile Vize Ucretsiz Kendiniz basvuru Yapabilirsiniz Gayet Kolay baskasi sizin evraklarinizi goturebilir illa sizi gormek istemiyorlar ancak Onemli Not dusmek istiyorum, Evraklariniz kesinlikle tam ve eksiksiz olmak zorundadir aksi halde israil Vize Merkezi ( Israil Konsoloslugu ) size vizeniz’de sorun yaratabilir.

Israil Vize Ucreti Nedir?

İsrail Konsolosluğu vize işlemleri için herhangi bir ücret istemiyor. Ancak vize başvurusu için bazı belgeleri tercüme ettirmeniz gerekebilir. Yani İbranice tercüme fiyatları hakkında biraz araştırma yapmanız iyi olacaktır.

İsrail Konsolosluğu yalnızca öğrenci vizeleri için 50 dolar kadar bir ücret alıyor.

İsrail Konsolosluğu Nerede?

İstanbul ilinin Levent ilçesinde yer alan Yapı Kredi Plazanın 7.katında İsrail Konsolosluğunu bulabilirsiniz.

Peki ama buraya nasıl gideceksiniz?

Metrobüsle Mecidiyeköy’e kadar gidiyorsunuz. Oradan Levent minibüslerine biniyorsunuz. Eğer arabanız varsa sorunsuz bir şekilde konsolosluğu bulabilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu

İsrail Vize icin Önemli Notlar

 • Konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu almalısınız. Seyahat etmeden 1-2 ay öncesinde randevu alın ve tüm vize işlemlerinizi halledin.
 • Hesabınızda mutlaka yüklü bir miktar paranızın olması gerekiyor. Yoksa vize alamayacağınızı üzülerek belirtmiş olalım.
 • Konsolosluktaki güvenliğin oldukça sıkı olduğunu söyleyeyim. Yapı Kredi plazanın birkaç katı konsolosluğa ayrılmış ve her katta adeta didik didik aranıyorsunuz. Aşağı katta eşyalarınızı bırakıyorsunuz ve üst kata size verdikleri bir kimlikle çıkıyorsunuz.

İsrail vize başvurusu yapacağınız kata gelebilen nadir insanlardansınız tebrik ederiz. Şimdi de sırada, ahiret sorgulaması var.

 • İsrail’e Yalnız mı yoksa başka birisi ile birlikte mi seyahat ettiğinizi soruyorlarBuraya Yanliz mi Geldiniz?
 • Ayrıca üzerinizde kesici alet ya da silah olup olmadığını soruyorlar. Önce soruyorlar, sonra arıyorlar. Yalan söylüyorsanız, işiniz çok zor!

Basit Genel guvenlik sorulari iste.

Ülkeyi neden ziyaret etmek istediğinizi soruyorlar. Sakin bir şekilde gitme nedeninizi söyleyin ama heyecan yapmayın.

Her neyse iceri girdim belgelerimi teslim ettim Vizenizi ortalama olarak 8-10 gün arasında alıyorsunuz. Tabi ki bu süre bazı durumlarda değişebiliyor.

Vizenizi Aldınız ve İsrail’e Gittiniz!

İsrail’e gidiş vizenizi aldınız ve ülkeyi ziyaret ettiniz. Daha sonra Arap ülkelerinden birisine iş için gitmeniz gerekiyor.

İşte asıl sorun burada başlıyor!

Çünkü pasaportunuzda İsrail vize damgasını gören Araplar, ülkeye giriş için size izin vermiyorlar. Pasaportunuz’da Israil giris ve cikis damgasi oldugunda Lubnan, kuveyt, iran, Libya, Sudan, Suriye, Suudi arabistan, Bahreyn, Urdun ve Suriye Gibi arap ulkelerine Alinmiyorsunuz.

Kendi Deneyimim’den Bahsediyim biraz Israil vizesini aldiktan sonra 2. Seyahat Ulkesi olarak Luban’i Belirledim Ucak biletlerine baktigimda israil’den Lubnan Ulkesine ucak olmadigini farkedince daha derin arastirip konsolosluktan Kesin bilgi aldiktan sonra lubnan’nin Israil damgali olan passaportlari geri cevirdiklerini Bildirdiler.

Bunun sonucun da israil vizemi Passaportum’da Cikarmak zorunda kaldim ( yavas yavas pasaporta hic zarar vermeden cikarmayi basardim ) Bu yuzden malesef israil rotami Iptal etmek zorunda Kaldim.

Tabiki de Bunu lubnan Passaport Kontrolunde Pasaportumun her bir sayfasini kontrol edildi, Iyiki’de Israil Vizesini pasaporttan cikarmisim 🙂

Pasaport Kontrol’unde Aldigim Cevaplar

%100 Emin olmak icin sordum, Gercekten’de Israil damgasi/Vizesi Olan kisileri sorguya cektiklerini ( kendim Bizzat sahit oldum) daha sonrada geri gonderdiklerini soylediler.

Peki Benim Israil Vizesi Hakkinda Aldigim Bilgiler Nedir?

 • Vize başvurusu yaptığınızda yetkililerden, ayrı bir kağıda vize yapıştırmalarını isteyin. Aldığınız bu A4 kağıdına pasaport kontrolünde giriş ve çıkış damgalarını vurmalarını isteyin. Yetkililere sebep olarak, Arap ülkelerinin sorun çıkardığını söyleyebilirsiniz. Zaten onlar bunu gayet iyi biliyorlar.

Benim edindigim bu iki bilgi hem israile gitme planinizi ertelememenizde yardimci olur hemde Eger pasaportunuz 8 veya 10 Yillik Ise tekrar Pasaportu cikarmak icin ayri bir masraf yapmak zorunda kalmazsiniz.

Ilginizi Cekebilir: Vizesiz Ulkeler

Sonuç Olarak…

Seyahatinizi sağlıklı bir şekilde yapabilmek için bu yazıda size verdiğimiz kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmalısınız.

Eğer İsrail vize başvurusu işleminden sonra, Arap ülkelerine seyahat edecekseniz, yazıda belirttiğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Baktınız olmadı, yeni bir pasaport çıkarırsınız.

Üzerinizde silah ya da benzeri yasak bir eşya olmasın. Çünkü İsrailliler bu konuda gerçekten hassaslar.

Şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *