Antalya’da Yüzebileceğiniz Birbirinden Güzel 7 Yer

Antalya’da Yüzebileceğiniz Birbirinden Güzel 7 Yer

Antalya, temiz ve berrak denizi ile gelen misafirlerini büyüleyen bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda temiz denizi sayesinde hem büyüklerin hem de çocukların severek yüzdüğü Antalya suları; herkesin tatiline keyif katacak güzelliğe sahiptir. Bu yazıda da Antalya’da yüzebileceğiniz birbirinden farklı alanlar sizler ile buluşur.

İlginizi Çekebilir: Antalya’da Mutlaka gezilmesi Gereken 10 Yer!

Seyahat Forum Sayfamızı’da Kayıt olup diğer gezginler ile deneyimlerinizi paylaşmayı untmayın!: Seyahat Gezi Tatil Forum

Gelin Şelalesi

Serik Doğal Havuzu olarak da bilinen Gelin Şelalesi ve Havuzu aslında suların kayaların oyarak yıllar içerisinde oluşturduğu doğal havuzlardan meydana gelmektedir. Kayaları aşarak ve derelerin içerisinde geçerek ulaşılan Gelin Şelalesi doğal güzelliği ile eşsiz bir manzara sunmaktadır ve aynı zamanda bu farklı doğal güzelliğin içerisinde pek çok hayvan ile de karşılaşmak mümkündür. İri yılanlar, vaşaklar, yaban domuzları ve daha pek çoğu ile burada karşılaşmak mümkün olabileceği gibi telefonların da sinyallerinin çekmesi zordur. Bu nedenle de hazırlıklı şekilde buraya ulaşım sağlamanız, yanınızda haritanızın ve gerekli olan yürüyüş malzemelerinin de olması önerilmektedir.

Ulaşım zor olduğu için aileler, mangal yapmak isteyenler, kamp kurmak isteyen ve Antalya’nın doğal yerlerini bilmeyenler bu bölgeye pek gelmemektedir ancak dilerseniz kamp yapacak eşsiz bir yer arıyorsanız Gelin Şelalesi etrafındaki alanlarda keyifli bir kamp geçirmeniz mümkün olabilecektir. Yüzmek, kamp yapmak, piknik yapmak, keyifli bir yürüyüş sonunda kendinizi serinletmek ve farklı alanlar keşfetmek isterseniz bu doğa yürüyüşü gerçekten de sizi ferahlatıp neşelendirecektir.

Kral Havuzu

Eşsiz güzelliği ile gelen ziyaretçileri büyüleyen Kral Havuzu, doğal oluşumlu bir havuzdur ve gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakan bir çevresi ile rengi vardır. Masmavi rengi ile temizliğini ve doğallığını belli ederken bir yandan da eşsiz tabiatı ile gelenlerin taze ve ferah bir hava alması için eşi benzeri olmayan bir alan sağlar.

Antalya’nın Serik ilçesindeki Gebiz Beldesinde yer alan Kral Havuzu, Uçansu Şelalesi’nin zirvesinde yer almaktadır ve bölgede gezmeye gelenlerin mutlaka Kral Havuzu’na gitmesi önerilir. Tertemiz olan bu havuz, ziyaretçilerin pek çoğunun ulaşımının zor olması nedeniyle kısa süreli şekilde kampçılar ya da günübirlik ziyaretler ile doğa yürüyüşçüleri tarafından tercih edilen bir bölgedir. Tertemiz havuzu ile sevilen bir alan olan Kral Havuzu, Antalya’nın merkezinden yaklaşık 70 kilometre uzakta yer almaktadır. Tertemiz ve doğal oluşuma sahip olan ferahlatıcı bir havuza girmek isterseniz siz de Kral Havuzu’nu tercih edebilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Kapuz Kanyonu

Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde yer alan Kapuz Kanyonu, gezmesi ve aynı zamanda fotoğraf çekmesi de son derece keyifli olan yerlerden biridir. Temiz suları, eşsiz görüntüsü, keyifli gezi olanakları ile Kapuz Kanyonu son derece keyifli bir tatil eğlencesi olabilecektir. Genellikle özel aracı ile gelen aileler ya da çiftler olsa da bu bölgede kampçılar da olmaktadır ve merkeze yakın olduğu için kampçıların da günübirlik şekilde piknik yapmaya gelenlerin de sevdiği noktalardan biridir. kapuz Kanyonu özellikle de doğal güzelliği ile büyüleyen ve kendisine hayran bırakan bir yapıya sahiptir.

Kanyonun kenarında yer alan iskeleden kanyonun doğal güzelliğini izleyebilir, dilerseniz serin sularında yazın sıcaklığını ve yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Bu serin ve berrak sularda bot ve kanolar ile de seyahat ederek bu doğal güzelliğe farklı bir bakış atmanız mümkündür. Merkeze yakın olduğu için merkeze yakın yerde konaklayanların Konyaaltı bölgesine gelerek burada günübirlik şekilde tatilini geçirmesi ya da kamp yaparak keyifli ve ferah bir kamp tatili yapması mümkündür. Doğa yürüyüşünü seviyorsanız, doğa ile iç içe olmak istiyorsanız, el değmemiş bir havuzda doğal kaynakların içerisinde yüzerek stresini atmak istiyorsanız kesinlikle merkeze de yakın olan Kapuz Kanyonu’nu ziyaret ederek burada vakit geçirmeniz önerilir.

Ejderin Gözü

Finike’de yer alan Ejderin Gözü, insanın içini huzur ve neşe ile dolduran bir havuz keyfi sunmaktadır. Deniz kenarında yer alan ve iki adım atarak havuzdan çıkıp denize girebileceğiniz Ejderin Gözü havuzu, deniz ile de iç içedir doğal bir manzara ile de içinizi ferahlatacaktır. Finike – Demre arasındaki virajlı yoldan buraya ulaşmak mümkündür ancak bu virajlı yollardan geçmek kolay olmadığından dolayı bu bölgeye ilk kez gelecek olanların dikkatli olması önerilir. Aynı zamanda sürücülerin dikkatli olması da son derece önemlidir.

Bu çevrede araç bırakacak pek alan bulunamayabilir çünkü virajlı yollar araç park etmeye ve uzun süreli şekilde aracınızı bu yolda bırakmaya pek uygun değildir. Yine de aracınızı bayırdan aşağı indirirseniz bu bölgede dikkatli şekilde aracınızı park etmeniz mümkün olabilecektir. Ayrıca kamp yapmak isterseniz bu alanda kayalık bölgede kamp yapabilirsiniz ama yanınızda matlarınızı ve yatak olarak kullanacağınız pek çok ürünü de götürmeniz önerilir çünkü zaman içerisinde oyulmuş olan bu doğal yapının taşlar ile çevrili olduğunu unutmamak gerekecektir.

Bu havuz özellikle de denizin hemen kenarında yer alması ile son derece güzel bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz manzara, gittikçe derinleşen ve tertemiz suyu ile de gelenlerin yüzünü güldüren bir havuza olanak sağlar. Denizin kenarında adeta denizin içindeymiş hissi yaratan bu havuz, farklı bir deneyim arayanlar için doğal ve huzurlu bir yüzme alanı sağlayabilecektir.

Sapadere Kanyonu

Haftanın her günü ziyaret edilebilen, ücretli bir girişe sahip olan Sapadere Kanyonu; Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alır ve eşsiz güzelliği ile gelenleri büyüler. Alanya’daki Sapadere Köyü’nde yer alan Sapadere Kanyonu, sabah 8 ile akşam 20 arasında açıktır ve giriş ücretleri yaş aralığına göre değişmektedir. 0- 6 yaş için ücretsiz olan girişler, çocuklar için 6₺ ve yetişkinler için de 12₺’dır.

Bu kanyon içerisinde yüzmeye izin verilmektedir ancak kaynak suyu olduğu için su çok soğuk olabilir ve bu nedenle küçük çocukların yüzmesi pek mümkün olmayabilir. Burada kendinizi serinletmek isteyebilir, ayaklarınızı suya sokabilir ya da soğuğa dayanıklı iseniz ferahlayarak sonrasında piknik yapıp bu doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tahtadan yapılan yürüme yolları, doğa ile iç içe olan manzarası, doğal güzelliğini korumaya devam eden şelalesi ile Sapadere Kanyonu; su sıcaklığının düşük olması nedeniyle Alanya’nın sıcaklığından kurtulup serinlemek isteyenler için eşsiz bir seçenek olabilecektir. Burada temiz havada yürümek, tertemiz şelale suyunda yüzmek ve serinlemek tatilinize eşi benzeri olmayan bir hava katacaktır.

Burguç Şifalı Suları

Antalya’nın Demre ilçesinde yer alan Burguç Şifalı Suları, soğukluğu ile de gelen misafirlerin serinlemesi için harika bir fırsat sunuyor. 12 – 15 derece arasında değişen su sıcaklığı, gelen ziyaretçilerin sıcak Antalya günlerinde serinleyerek şifalı sularda vakit geçirmesi için olanak sağlıyor. Suya girenler ise yaklaşık bir dakika kadar suyun içerisinde kalarak üşüdüğü için kendini suyun dışına atıyor.

Pek çok cilt hastalığına iyi geldiğine inanılan Burguç Şifalı Suları’nın isilikten güneş yanıklarına, yaralardan aknelere, mantar, sedef, egzama, sıyrık ve çiziklerden çeşitli farklı cilt problemlerine kadar onlarca farklı rahatsızlığa iyi geldiği söylenmektedir. Bu nedenle de Burguç Şifalı Suları şifalı olduğu iddia edilerek pek çok rahatsızlığın iyileşmesine bir umut olarak da düşünülmektedir. Kükürt içerikli olan bu suyun ayrıca daha pek çok farklı cilt rahatsızlığına iyi gelmesi, suyun içeriği ve kaynak suyu olması ile de ilişkilendirilmektedir.

Burada çamur banyosu da yapma olanağınız olduğundan dolayı aslında vücudunuzu çamur ile kaplayarak sivilce ve benzeri pek çok rahatsızlıktan kurtulabilir, cildinizi temizleyebilir ve arındırabilirsiniz. Şifalı olması ile bilinen bu sularda, sağlıklı ve tertemiz sularda yüzerek serinleyebilir ve cilt rahatsızlıklarınızın rahatlamasını sağlayarak bu tip cilt sorunlarından da arınabilir ve kurtulabilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay olan Burguç Şifalı Suları, yerleşim alanlarına da yakın konumda yer aldığı için oldukça kolay şekilde gidilebilecek bir alandadır.

Koru Plajı Doğal Havuzlar Koyu

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan Koru Plajı Doğal Havuzlar Koyu, pek çok farklı canlı türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktıkları pek çok alandan yalnızca birisi olan sahile birkaç dakika yürüme uzaklığında olan bu koy, halk arasında yalı taşı olarak adlandırılan kayaların şekillendirmiş olduğu bir koydur. Mayıs, haziran ve eylül aylarında eşsiz bir güzelliği olması ile bilinen bu koy; tüm plajların kumluk olduğu bölgeden 2 kilometre kadar uzaklıktadır. Yani dilerseniz kumluk plajdan denize girebilir, dilerseniz farklı bir keyif için Koru Plajı Havuzlar Koyu’na da gidebilirsiniz. Buradaki doğal güzelliği keşfedebilir, kamp sandalyenizi alarak suların içerisine oturabilir, doğal havuzların keyfinizi çıkarabilir ve dilerseniz yalnızca iki kilometre uzaklıkta yer alan farklı sahillerde de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

3 thoughts on “Antalya’da Yüzebileceğiniz Birbirinden Güzel 7 Yer

 1. Flamingo Lounge önerebilirim ama servisleri çok kötü
  Tuz istersin 2 saate gelir yemekleri yanık oluyor
  Personel iyi ama yemek yapan şefleri kötü

 2. Benim bulunduğum önerebileceği yerler,
  Mermerli Plajı
  Örnekköy Sahili.
  Lara Halk Plajı
  Konyaaltı Halk Plajı
  Olimpos Plajı
  Adrasan Plajı
  Papaz İskelesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *