Fas’ın Bambaşka Şehri: Kazablanka Gezi Rehberi

Fas’ın Bambaşka Şehri Kazablanka Gezi Rehberi

Fas’ın en büyük ve bilinen şehirlerinden biri olan Kazablanka tüm modernliği ve şehirliği ile okyanus kenarında uzanan bir nokta. Genellikle sık uçuş olduğu için Fas seyahatlerinin başlangıç noktası olan Kazablanka ününü aynı ismi taşıyan 1942 yapımı Casablanca filminden almış.

7.yüzyılda Berberiler tarafından kurulan şehir uzun yıllar çok önemli bir nokta olarak konumlanmış. Özellikle deniz ticaretinin yoğunlaştığı dönemlerde Kazablanka da daha önemli bir noktada yer alıyormuş. Tarihin, denizin ve pek çok kültürün içinden gelen şehir şu anda Arap ve Berberiler’in kültürünü bir arada tutuyor.

Liman şehri olmanın verdiği gelişmişlik ve hareketlilik Kazablanka’nın her noktasında hissediliyor. Orta Çağ, modernizim ve Arap kültürünü iç içe barındıran Kazablanka insanı büyüleyecek kadar farklı tezatlıklara ve güzelliklere sahip. Hazırsanız Kazablanka gezi rehberi ile Kazablanka’yı daha yakından tanıyalım!

Kazablanka ’ya Nasıl Gidilir?

Kuzey Afrika kıtasında bulunan Kazablanka’ya ulaşım için şu anlık en uygun ve neredeyse tek seçenek uçak. İstanbul üzerinden direkt uçuşlar ile 4 buçuk saat içerisinde Kazablanka’ya kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Türk Hava Yolları Fas’ın pek çok noktasına uçuyor. Bununla birlikte daha uygun fiyatlı bir uçuş arıyorsanız Pegasus Hava Yolları da Kazablanka uçuşlarını yakın zamanda başlattı.

Kazablanka turistik bir nokta olduğu için Avrupa üzerinden de aktarmalı uçuşlar var. Frankfurt üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlara ek olarak İtalya ve İspanya üzerinden de aktarma yaparak kolay bir şekilde Kazablanka’ya ulaşabilirsiniz. Eğer Schengen vizeniz varsa İtalya veya İspanya’ya giderek oradan çok uygun fiyata Kazablanka’ya direkt uçuş satın alabilirsiniz.

Ayı zamanda ingiltereye geldiğinizde bile rahatlıkla makul fiyatlar ile uçabilirisniz.

 • Türk Hava Yolları 15-20 bin tl Civarı 2 sene önce 4 bin tl olan biletler şimdi ise bu civardaya söyleyecek birşey bulamıyorum!
 • Pegasus Hava Yolları 5.500 Tl civarı en iyi fiyat bu türkiyede!
ryanair İstanbul Rabat Uçuşu

Peki Yurtdışından uçarsanız özellikle ingiltereden direk kazablankya değil ama 1 saat uzaklıktaki Rabat sehrine uçabilirsiniz ve sadece 550 TL civarı Ryan Hava yolları ile gerçekten avrupa ülkelerinden çok ucuza uçabiliyorsunuz.

İngiltere’den Fas’ın Şu Şehirlerine Uçabilrisiniz Uygun Fiyata!

 • Agadir
 • Essaouira
 • Fez
 • Marrakesh
 • Rabat
 • Tangier

Ayrıca Avrupa’daki Uygun Fiyatlı Hava Yollarına Buradan Göz Atabilrisniz.

Avrupadaki En uygun Hava Yolları

Kazablanka ’ya Ne Zaman Gidilir?

Kazablanka’da her ne kadar Akdeniz iklimi yaşansa da coğrafi koşulları ve okyanus etkisinden dolayı bildiğimiz Akdeniz ikliminden daha yoğun geçebiliyor. Kış aylarında ılıman havası ile rahat bir şekilde gezme imkanı sunan Kazablanka’nın en yoğun olduğu dönem de Ocak-Mart ayları arasında.

Kış ayları haricinde sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde de hava sıcaklığı gezmek için ideal oluyor. Fas’ı keşfetmek hatta denize girmek istiyorsanız Kazablanka’yı ilkbahar döneminde de ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak yıl boyu sıcak olan Kazablanka yaz aylarında ekstra sıcak bir hale geliyor. Haziran-Ağustos ayları arasında aşırı sıcaklar ve nemden kaynaklı yürümekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden Kazablanka’ya gitmek için en uygun zaman Eylül-Nisan ayları arasındadır.

Kazablanka ’da Nerede Kalınır?

Oldukça gelişmiş bir şehir olan Kazablanka konaklama olarak farklı tarzda yerler sunmaktadır. Fas’ın genelinde popüler olan riyad tarzındaki evler Kazablanka’da çok yaygın değildir. Riadlar yerine daha modern oteller bulunmaktadır. Kazablanka otel önerileri arasında çeşitli tarzdaki oteller yer alır.

Hyatt Regency Casablanca

Lüks ve rahat bir konaklama deneyimi arayanlar için ideal bir seçenek olan Hyatt Regency Casablanca oteli şehrin merkezinde konumlanıyor. Pek çok turistik noktaya yürüyerek gidebilmenize de imkan sağlayan bu otel lüks olanakları ile daha yüksek ve konforlu bir Kazablanka tatili yapmanıza olanak sunuyor.

Hotel Les Ambassadeurs

Modern bir şekilde dekore edilen Hotel Les Ambassadeurs şehir merkezine yakın bir noktada konumlanıyor. Geniş ve konforlu odaları ile öne çıkan otelde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Kazablanka’ya göre ortalam fiyatlara sahip olan bu oteli de Kazablanka seyahatinizde değerlendirebilirsiniz.

Address: Rue Pierre Parent, Casablanca 20000, Morocco

Hotel Majestic

Geleneksel izler taşıyan Hotel Majestic Kazablanka ve Fas kültürünü otelde de yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek. Diğer otellere göre daha uygun fiyatlı şekilde konumlanan Hotel Majistic rahatodaları ve şehir merkezindeki konumu ile öne çıkıyor.

Hotel & Spa Le Doge

Şehrin merkezinde bulunan Le Doge Hotel geleneksel Fas kültürünü mutfağından odasına kadar taşıyan bir yer. Lüks hamam ve spa seçeneklerinin yanı sıra rengarenk döşenmiş odaları ve göz alıcı güzelliği ile size tarihi bir konaklama imkanı sunuyor. Şehri gören bir terası bulunan otelde keyifli vakitler geçirirken Fas’ta olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Kazablanka’da Kaç Gün Kalınmalı?

Fas’ın ayrı bir yüzü olan Kazablanka diğer noktalara göre daha şehir odaklı bir yer. Fas’ın geleneksel kültürünü deneyimleyebileceğiniz yerlerin az olduğu Kazablanka’da yine de görülecek pek çok nokta bulunuyor. Kazablanka’yı görmek ve keşfetmek için 2 veya 3 gün yeterli.

Bir gün Kazablanka’yı gezmek için oldukça az bir zaman olacağı için Fas seyahatine başlamadan önce Kazablanka’da bir gece konaklayabilir ve 2 gün boyunca şehri keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra 3 günden fazlası da turistler için sıkıcı olabilmekte. Yine de şehri ve lokal insanları tanımak istiyorsanız Kazablanka seyahatinizi 4 güne de çıkarabilirsiniz. Yine de Kazablanka’da kaç gün kalınmalı sorusunun ideal cevaı 2 ile 3 gün arasındadır.

Kazablanka Şehir İçi Ulaşım

Kazablanka’da ulaşım için kullanabileceğiniz farklı seçenekler bulunuyor. Toplu taşıma kalabalık ve karışık olduğu için genellikle turistler tarafından tercih edilmiyor. Her ne kadar turistik noktalar birbirine yakın olarak konumlansa da zaman zaman ulaşım için çeşitli araçlar gerekiyor. Bu noktada Kazablanka’da taksiye binmek için Careem, Yassi ve Roby uygulamalarını kullanabilirsiniz. Direkt taksiciler ile de pazarlık yaparak gitmek istediğiniz noktalara gidebilirsiniz.

Kazablanka Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kazablanka Muhammet 5 Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım en önemli noktalardan biri. Şehre uzak bir noktada konumlanan Kazablanka Havalimanı’ndan şehir merkezine ve diğer noktalara ulaşmak için çeşitli ulaşım araçları bulunuyor.

Bunlardan ilki havalimanından şehir merkezine gelen trenler. Merkezde konumlanan Casa Port istasyonuna direkt olarak buradan tren kalkıyor. Yaklaşık 30 dakika süren tren uygun fiyatlı ulaşım araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama olarak 50 Türk Lirası’na tek yön bilet alabiliyorsunuz. Tren biletlerinizi gitmeden önce almak istiyorsanız www.oncf.ma adresinden alabilirsiniz. Bunun yanı sıra havalimanı çıkışında bulunan gişelerden de tren biletinizi alabilirsiniz. Her saat başı tren var fakat akşam saat 11’dan sonra trenler bitiyor.

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise otobüs. CTM isimli otobüs firmasının havalimanı ile şehir merkezi arasında seferleri bulunuyor. Tek yön otobüs bileti ücreti 20 dirhem yani ortalama olarak 35 Türk Lirası. Şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 45 dakika civarı sürüyor.

Diğer seçenek ise Careem, Ruby veya diğer uygulamalar üzerinden çağıracağınız taksiler. Taksilerin fiyatının oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Uygulamadan bile çağırsanız havalimanı ile şehir merkezi arasında belirlenmiş bir tarife var ve buna göre fiyatlandırılıyor. Bu yüzden ortalama olarak yolculuk için 150 ile 250 dirhem arasında bir ücret ödeyebilirsiniz.

Eğer havalimanına indiğiniz zaman tren çalışıyorsa kolay ve uygun fiyatlı yolculuk için treni seçebilirsiniz. Geç bir saatte indiyseniz maalesef taksi haricinde başka bir seçeneğiniz kalmıyor.

Kazablanka Gezilecek Yerler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Kazablanka Berberiler ile Müslümanlar’ın birlikte yaşadığı bir nokta. Modernizm ile geleneksellik arasında kalan Kazablanka’da görülmesi ve keşfedilmesi gerekilen pek çok nokta bulunuyor. Fas kültürünü ve Fas’ın endüstriyel, gelişmiş yönünü görmek için Kazablanka sokaklarında gezmek ve sokakları keşfetmek oldukça önemli.

Dünyanın en büyük suni limanından pek çok cami ve kiliseye kadar farklı yapıya ev sahipliği yapan Kazablanka’yı keşfetmeye hazırsanız Kazablanka gezi rehberi yazımıza başlayalım!

Old Medina Market

Arapça’da şehir anlamına gelen Medina Fas’t gezerken sık karşılaşabileceğiniz isimler arasında yer alıyor. Neredeyse her şehrin gezilmesi gereken bir Medina bölgesi oluyor. Kazablanka’da yer alan Old Medina bölgesi de isminden de anlaşılacağı üzere eski şehri simgeliyor. Kazablanka’nın eski sokaklarını keşfetmek için en ideal noktalardan biri.

Surlar içerisinde kalan Old Medina bölgesinin tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Hayatın akışını izleyebileceğiniz ve lokal insanlarla yürüyebileceğiniz sokaklara ev sahipliği yapan Old Medina Kazablanka gezilecek yerler listesinin başında yer alıyor. Hem turistler hem de lokallerin uğrak noktası olan Old Medina sokaklarında haritaya bakmadan yürüyebilir, dükkanları keşfedebilir ve Fas kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.

Old Medina bölgesinde bulunan dükkanlarda satılan el işlemesi ürünleri, derileri keşfedebilirsiniz. Alışveriş yapmak için de oldukça iyi bir lokasyon olan Old Medina’da şehrin içine karışırken hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Lokasyon için Tık Tık

Marche Central (Central Marketplace)

Deniz ürünlerinin satıldığı bir Pazar yeri olan Marche Central Kazablanka gezilecek yerler listesinde önemli bir yerde. Oldukça önemli bir liman kenti olan Kazablanka’da deniz ürünleri oldukça iyi. Kazablanka’yı daha yakından tanımak ve deniz ürünlerini keşfetmek, yemek için Marche Central’e gelebilirsiniz.

Fransızlar tarafından inşa edilen Marche Central’de küçük dükkanlar bulunuyor. Bu dükkanlarda ilginç balıkları görebilir ve aşırı uygun fiyata tadabilirsiniz. Pek çok dükkan sattığı balığı pişirerek verebiliyor. Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız buraya kesinlikle uğramalısınız.

Lokasyon Tık Tık

Hasan Camii (Mosquée Hassan II)

Kazablanka’nın sembollerinden biri haline gelen Hasan Camii Kazablanka’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Fransız Mimar Michel Pinseau’nun tasarladığı cami okyanusun kenarında konumlanıyor. Fas’ın en büyük camisi olan Hasan Camii aynı zamanda dünyanın da en büyük 7.camisi arasında. 210 metrelik oldukça uzun ve göz alıcı minaresi ile öne çıkan caminin içi de oldukça büyük. Avlusunun 80 bin, iç kısmının ise 25 bin kişilik olduğu biliniyor.

Kazablanka’da şehrin merkezinde ve okyanusun kenarında yükselen bu devasa yapı hem Kazablankalılar hem de turistler için oldukça önemli. Büyük bir kısmı mermerden yapılan cami farklı dokusu ve tarzı ile öne çıkıyor. Kazablanka gezilecek yerler listesinin en önemli noktalarından biri olan Hasan Camii’sini listenize eklemeyi unutmayın.

Rick’s Cafe

Meşhur Casablanca filminden esinlenerek yapılan Rick’s Cafe tarihi bir nokta olmasa da Kazablanka’da görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Casablanca filminin hayranları için oldukça keyifli bir nokta olan Rick’s Cafe’ye giderek kendinizi filmin içinde gibi hissedebilirsiniz. Oldukça benzer şekilde dekore edilen kafede bir şeyler yiyip içebilir ve anın keyfini çıkarabilirsiniz.

Place de Nations Unies Meydanı (United Nations Square)

Kazablanka’nın önemli meydanlarından biri olan Place de Nations Unies Meydanı pek çok kişinin buluşma noktası. Eski şehrin yanı Old Medina bölgesinin hemen dışında yer alan meydan aslında eski şehir ile yeni şehrin birleşiminde konumlanıyor. Pek çok kafeye ev sahipliği yapan meydanda soluklanabilir ve insanları izleyebilirsiniz.

Place de Nations Unies Meydanı’ndan pek çok noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehrin merkezinde yer alan bu meydanda bulunan döviz bürolarında paranızı bozdurabilir, bir şeyler yiyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde renklenen meydanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Artı ve Eksileri:

 • Çok sayıda kahve dükkanı bulabilirisiniz.
 • Mimarisine Bayılacaksınız.
 • Yeşil alanı Nerdeyse hiç Yok gibi birazcık rahtatsız edici
 • Bab mrakch pazarına yakın (İsterseniz ziyaret listenize ekliyebilirisniz)
 • Tren istasyonuna çok yakın

5.Muhammed Meydanı (Muhammad V Square)

Resmi bina ve otellere ev sahipliği yapan 5.Muhammed Meydanı Kazablanka’nın Batı’ya açılan kapısı olarak görülüyor. Bürokrasi işlerinin pek çoğu bu meydan çevresinde yürüdüğü ve aynı zamanda da turistlerin de sık uğradığı bir nokta olduğu için meydan Kazablanka’nın önemli noktalarından biri.

Genellikle günbatımından sonra kalabalıklaşan meydanın ortasında Güvercin Çeşmesi bulunuyor. Adalet sarayı, Valilik binası, postana ve tiyatro binası da meydanın çevresinde konumlanmış. Farklı ve göz alıcı binaları ile öne çıkan bu yapılar kesinlikle görülmesi gerekenler arasında.

Art deco akımının özelliklerinin görüldüğü meydan oldukça lüks. Tropikal bahçeye, şehir manzaralarına ve lüks binalara ev sahipliği yapan meydanda Kazablanka’nın içerisinde kaldığı çatışmayı görebilirsiniz. Kazablanka gezilecek yerler listesinde konumlanan bu meydanı listenize eklemeyi unutmayın.

Artı ve Eksileri:

 • Pek Fazla Yapıcak birşey yok
 • Güvercinleri Besleyebilirsiniz (gerçi bunu türkiyeninde heryerinde yapabilirisniz :)))
 • Ana Cadde Üzeinde kafe falan yok belki olur ileride 🙂
 • Devlet, hükümet binalarının olduğu bir meydan.
 • Fotoğraf çekilmek için güzel bir yer

Kazablanka Katedrali

Büyük bir çoğunluğu Berberi ve Müslüman olsa da Fas’ta pek çok dine ait yapı görmek mümkün. Bunlardan en önemlisi de Kazablanka Katedrali. 1930’da Fransız bir mimar olan Paul Tournon tarafından tasarlanan katedral uzun süre Roma Katolik Kilisesi olarak hizmet vermiş. Fas bağımsızlığını ilan ettikten sonra kültür merkezi haline getirilen kilise neo-gotik mimarisi ile öne çıkıyor.

Arab League Park

Kazablankalılar’ın keyifle vakit geçirdiği bir nokta olan Arab League Park soluklanmak ve yeşillik görmek isteyenler için ideal bir yer. Çok turistik olmasa da şehrin içinde farklı şekilde konumlandığı için görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kazablanka genellikle binalarla dolu bir şehir olduğu için yeşil alan veya park bulmak oldukça zor. Kazablanka’da yer alan birkaç büyük parktan biri olan Arab League Park şehrin kaosundan kurtulmak ve deirn nefes almak için ideal bir nokta. Palmiye ağaçları ile çevrili park büyüleyici derecede güzel ve rahatlatıcı.

Royal Palace

İsminden de anlaşılacağı üzere Kraliyet Sarayı olan Royal Palace müthiş mimarisi ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Habous bölgesinde bulunan Royal Palace kralın Fas’taki saraylarından sadece biri. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Beyaz Saray’dan etkilenilerek yapılan kraliyet sarayında portakal bahçeleri ve havuzlar bulunuyor. Oldukça lüks bir şekilde yapılan saray İslam mimarisinin de en güzel örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İçeriye girilmesi yasak olduğu için sadece dış cephesinden bakabildiğiniz saray yine de göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Mahkama du Pacha

1941 yılında inşa edilen bina aslında bir adliye ve devlet işleri binası. İçerisinde adliye, paşa evi, parlamento hatta hapishane bulunan binanın mimarisi aşık olunacak kadar güzel. Aktif olarak hala kullanıldığı için içine giriş yapamıyorsunuz. Yine de dış kısmı ve mimarisi o kadar farklı ki sırf bunu görmek için bile Mahkama du Pacha’ya gidebilirsiniz. Kazablanka’nın fantastik ve göz alıcı güzellikteki bu mimarisini görmek için Kazablanka gezilecek yerler listenize burayı eklemeyi unutmayın.

Corniche (La Corniche)

Kazablanka’nın sahil şeridi olan Corniche gün batımında yürümek ve deniz havası almak için ideal bir nokta. Okyanusa paralel bir şekilde uzanan bu sahil şeridinde pek çok kafe ve restoran bulunuyor. Okyanus dalgalarını görerek keyifli bir akşam yürüyüşü yapabilir ve Kazablanka’nın farklı bir yüzünü de keşfedebilirsiniz. Sıcaklık açısından akşam üstüne doğru gitmeniz daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Büyücü Adası (casablanca sidi abderrahmane)

Kazablanka’nın belkide en ilginç yerlerinden biri olan Büyücü Adası isminden de anlaşılacağı üzere çeşitli büyücülere ev sahipliği yapıyor. Kazablanka’da büyü yaptırmak isteyenler buraya geliyor. Oldukça farklı ve ilginç bir yer aslında. Görünüş olarak pek iç açıcı bir yer de değil. Biraz bakımsız ve korkutucu bir görünüme sahip. Farklı bir yer görmek ve keşfetmek istiyorsanız Kazablanka gezilecek yerler listenize burayı da ekleyebilirsiniz.

Moulay Youssef Camii

Kraliyet sarayının karşısında yer alan Moulay Youssef Camii Fas mimarisinin en belirgin özelliklerini taşıyan bir nokta. Çok gösterişli ve büyük olmamasına rağmen kendine özgü mimarisi ve tasarımı ile öne çıkıyor. Minaresi ile öne çıkan camiyi Kazablanka gezinizde görebilir ve Fas mimarisini yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kazablanka Yeme İçme Önerileri

Kazablanka gezilecek yerler listemizden sonra bir diğer önemli nokta ise Fas mutfağı. Oldukça farklı tatlara ev sahipliği yapan Fas mutfağını keşfetmek ve deneyimlemek için Kazablanka’da pek çok seçenek bulunuyor.

Faslılar’ın bol bol tükettiği ve gerçekten besleyici bir çorba olan Harira Fas seyahatinizde sıklıkla karşınıza çıkacak bir yemek. Bununla birlikte neredeyse her yerde görebileceğiniz diğer yemek de Tajine.

Tencere veya güveçte pişirme yöntemi ile yapılan tajine gerçekten de yöresel bir yemek. Genellikle tavuk ile yapılan tajine yemeğinin içinde patates ve sebze gibi pek çok yiyecek de bulunuyor. Bununla birlikte neredeyse her yerde tüketildiğini göreceğiniz naneli çay da Fas’ın kendine özgü içeceklerinden.

Daha şekerli olması ve sunum tarzıyla bildiğimiz naneli çaydan ayrışan bu lezzet de Fas’ta denenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Tajine, chebakia, naneli çay ve daha fazlasını barındıran Fas mutfağını deneyimlemek için Kazablanka’da pek çok nokta bulunuyor. Aynı zamanda vejeteryan, vegan ve dünya mutfağı lezzetlerini de tercih etmek isterseniz onların da olduğu noktalar var. Geniş yeme içme yelpazesine sahip Kazablanka’yı keşfetmek zaman zaman zor olabiliyor. Bundan dolayı size detaylı bir Kazablanka yeme içme önerileri hazırladık. Hazırsanız başlıyoruz!

Zayna Moroccan Taste

Gerçek Fas lezzetlerini tatmanıza olanak sunan Zayna Restoran Kazablanka’da uğrayabileceğiniz keyifli noktalar arasında yer alıyor. Fas’ta olduğunuzu hissettirecek dekorasyonu ve tarzı ile de oldukça ilgi çekici bir restoran. Zaman zaman canlı Fas müziğinin de olduğu bu restoranı listenize eklemenizde fayda var.

Le Cabestan

Corniche üzerinde yer La Cabestan 1927’de kurulmuş oldukça eski ama lüks bir yer. Mükemmel okyanus manzarasına bakarak deniz ürünleri yemek istiyorsanız kesinlikle doğru bir lokasyon. Fiyatları biraz yüksek olsa da hem lezzet hem de manzara açısından oldukça keyifli bir restoran. Zengin menüsü ve uluslararası mutfağı ile denenmesi gereken restoranlardan biri.

Le Gatsby

Büyüleyici manzarası ile öne çıkan Le Gatsby II. Hasan Camii’nin karşısında yer alıyor. Büyük camları ile hem okyanusu hem de camiyi izleyebiliyorsunuz. Kahvaltı ve brunch ile öne çıkan Le Getsby’nin kahveleri de oldukça iyi. Ortalama bir fiyata sahip olan bu mekana öğlen molası vermek ve manzarayı seyretmek için gidebilirsiniz.

Rick’s Cafe

Casablanca filminden ilham alarak dekore edilen Rick’s Cafe hem Kazablanka’ya gelmişken görülmesi hem de denenmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 2004 yılında açılan kafe dekorasyonu ve menüsü ile sizi zamanda yolculuğa davet ediyor. İçeri girdiğiniz anda kendinizi Casablanca filminin içinde gibi hissediyorsunuz. Dekorasyonu ve konseptiyle birlikte yemekleri de oldukça lezzetli. Farklı tarzda yemekler bulabileceğiniz Rick’s Cafe’ye muhakkak uğramalısınız.

NKOA

Şehrin merkezinde bulunan NKOA dünya mutfağına hitap eden bir restoran. Menüsünde her ülkeden bir yemek bulunuyor. Zengin içeriği ile öne çıkan NKOA Fas mutfağının lezzetlerine de ev sahipliği yapıyor. Farklı tarzdaki yemekleri bulabileceğiniz NKOA dekorasyonu ile de turistlerin ve lokallerin ilgisini çekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *