Florya Güneş Plajı ve Ücretleri

Florya Güneş Plajı ve Ücretleri

İstanbul’da denizin keyfini çıkarmak isteyenler için Florya Güneş Plajı en çok tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Florya Güneş Plajı, yerli-yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırlayan özel bir plaj. Bakırköy’e 9 km uzaklıkta bulunan plaja giriş için belirli bir ücret ödeniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plaj, 800 metre uzunluğa sahip. Plaj, genel olarak ilgi gören bir yer olduğu için günün hemen her saatinde kalabalık olabiliyor. Kalabalığa yakalanmak istemeyenler, hafta sonu erken saatlerde plaja giderek yer tutabilirler.

Florya Güneş Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Plaja giriş için ödenen ücret, farklı yaş grubuna göre değişiklik gösteriyor. Yetişkinler için plaja giriş ücreti 30TL. Öğrenciler giriş ücretini indirimli bir fiyat üzerinden ödeyebiliyor. Öğrencilerin plaja girmek için ödemeleri gereken tutar ise 15 TL.

Bunun dışında;

 • 0-7 yaş çocuklar,
 • Engelli vatandaşlar,
 • Engelli vatandaşın yanında bulunan bir refakatçi ücretsiz olarak plaja giriş yapabiliyor.

Giriş ücretini ödeyenler, soyunma kabinlerini ve diğer ortak alanları ücretsiz kullanabiliyor. Ayrıca giriş ücretine şezlong kullanımı da dahil. Bunun dışında, plajda değerli eşyalarını emanet dolabında saklamak isteyenler ekstra 15 TL ücret ödemek durumundalar. Kilitli dolaplar sayesinde plajı kullandığınız süre boyunca eşyalarınızı korunaklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.  

Plaja giriş için ödenmesi gereken tutarı İstanbul Kart ile ödemeniz de mümkün. Üzerinde yeterli nakit olmayanlar için İstanbul Kart’ın sağladığı bu avantaj son derece güzel.

Konum İçin TIKTIK

Florya Güneş Plajı Temiz mi?

Florya Güneş Plajı Temiz mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plaj, günün belirli saatlerinde temizleniyor. Bu nedenle, plajın genel olarak temiz olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kalabalığın arttığı zamanlarda plajın genel temizliğinin biraz azaldığını da söylemek mümkün.

Plajı ziyaret edenlerin sayısı ile temizlik personeli sayısı ile orantısız olduğu için, zaman zaman plajı kumu üzerinde boş gıda kutuları görmek mümkün. Sonuç olarak, plajın içindeki temizlik durumunun genel olarak, ortalama bir düzeyde olduğu ve ziyaretçi gözüyle kabul edilebilir olduğu söylenebilir. Buna rağmen plajla ilgili gözlemlerimize dayanarak şunları söylemek de gerekiyor:

 1. Denizin kirli olduğu net bir şekilde görülebiliyor,
 2. Sahilde pek çok yere sigara izmaritleri ve plastik kutular atılmış durumda,
 3. Duş alma alanları ve soyunma bölümleri de kirli görünüyor ve ziyaretçilerde, bu alanların dezenfekte edilmediği izlenimi oluşabiliyor,
 4. Plaja gelenlerde, genel bir disiplin olmadığı söylenebilir, bu durum ziyaretçilerin çevre temizliğine çok da dikkat etmemelerine neden oluyor.
 5. Denizin içerisinde yosun ve denizanası bulunuyor. Bu durum, yosun ve denizanasının bulunduğu bir yerde yüzmek istemeyenlerin dikkate etmesi gereken bir konu.

Florya Güneş Plajı Saat Kaçta Açılıyor?

Florya Plajı’nı ziyaret etmek isteyenler haftanın 7 günü boyunca ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Her gün sabah saat 08:00’de açılan Florya Güneş Plajı akşam 19:00’a kadar hizmet veriyor. Sabahın erken saatlerinde plaja gitmeniz tavsiye edilebilir. Çünkü özellikle hafta sonu, plajın çok kalabalık olduğunu bilmelisiniz. Kalabalık artmadan evvel, plaja giderek şezlong kapmak yararlı olabilir.

Florya Sahilde Denize Girilir mi?

Florya Plajı’ndan denize güvenli bir şekilde girmeniz mümkün. Bunun için yanınızda mayonuzu ve plajda yürümek için terliklerinizi getirmeniz yeterli. İsteğe göre saçlarınızın suyla temasını azaltmak için bone de kullanabilirsiniz. Kumlu bir plaj olan Florya Plajı, denize rahatlıkla girilebilen özel bir yer olarak dikkat çekiyor.

Florya Sahil Gitmek İçin Marmaray Hangi Durak?

Florya Güneş Plajı ziyaretiniz için ulaşım konusu da son derece önemli. Kolay bir ulaşımı olmayan plajlar, ziyaretçilerin uzun mesafe boyunca ellerinde çantalarla sıkıntı yaşamalarına neden olabiliyor. Ancak Florya Plajı için ulaşım konusunda böyle bir sorun mevcut değil. Florya Akvaryum ve Florya AVM’ye yaklaşık 2 ile 4 dakikalık bir mesafede bulunan plaj, ulaşım konusunda ziyaretçilerini hiç yormuyor.  

Marmaray kullanarak plaja ulaşmak için Florya durağında inmeniz yeterli. Florya durağından plaja doğru kısa sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Marmaray dışında, metrobüs ve otobüslerle de plaja rahat bir şekilde gitmeniz mümkün. Yenibosna’dan özel dolmuşları kullanabilirsiniz. Bakırköy Florya otobüsleri de sizi plaja ulaştırıyor. Bunun dışında, metrobüs kullanmak isteyenler, Florya durağına kolaylıkla ulaşabilirler.

Florya Denizi Nereye Bağlı?

Bakırköy’de bulunan Florya Güneş Plajı, Florya Sahil Park’ın yanında bulunuyor. Marmara Denizi’nin tadını tam anlamıyla çıkarmak isteyenler için Florya Plajı güzel bir alternatif. Kumlu plajda akşama kadar vakit geçirmek, denize girmek ve güneşlenmek oldukça keyifli oluyor.

Florya Nasıl Bir Yer?

Sessiz ve sakin bir yer arayanlar için Florya, ideal bir yer olarak tasviye edilebilir. Bölgede yaşayan insan profili, ortalamanın üzerinde bir gelire sahip. Resmi olarak Şenlikköy Mahallesi olan Florya bölgesi, 2000’li yıllardan sonra gelişmeye başlayan bir yer.

Müstakil lüks evlerin yanı sıra son derece lüks apartman daireleri ile ortalamanın üstünde gelire sahip insanlara da ev sahipliği yapıyor. Yeşilköy ile Basınköy arasında yer alan Florya, pek çok gelişmiş sosyal alanı ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Genellikle denize girmek için tercih edilen yerlerin başında geldiği için bölge, ticari amaçlı işletmelerin de yoğun olduğu bir yer.

Florya İstanbul’un Ne Tarafında?

Florya, Bakırköy İlçesine bağlı olan Şenlikköy Mahallesi’nin bulunduğu bölge. Burası gayriresmi olarak Florya ismiyle anılıyor. Basınköy ile Yeşilköy arasında yer alan, ulaşım için pek çok imkana sahip bir alan. Atatürk Ormanı başta olmak üzere pek çok sosyal alan da bu bölgede bulunuyor. Marmara Denizi’ne kıyısı olan Florya, İstanbul Havalimanı’na çok yakın bir yerde konumlanmış durumda.

Florya Güneş Plajı’nı Kim İşletiyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan plaj alanı, Bel-Tur aracılığıyla işletiliyor. Plajda belirli saatlerde plaj voleybolu oynayabilirsiniz. Ayrıca plajda müzik yayını da mevcut. Plajın denizi sığ ve yosunlu olduğu için bazı kesimler tarafından tercih edilmeyebiliyor. Ancak yine de, hafta sonu dışında, çok kalabalığa kalmadan, plajın keyfini çıkarmak mümkün.

Plajda yeme ve içme imkanı bulunuyor. Ayrıca yaz aylarında dondurma satışı da mevcut. Denizin tadını çıkarmak isteyenler için Florya Güneş Plajı harika atmosferi ile deneyimlenmesi gereken bir yer.

İstanbulda Gidebileceğiniz düşündüğüm yerlerede göz atmanızı öneririm

7 thoughts on “Florya Güneş Plajı ve Ücretleri

 1. Deneyimlerimden Bahsetmek istiyorum
  İşletme : 4/5
  Kum: 4/5
  Deniz : 2/5
  Fiyat : 5/5
  Ortam: 4/5

  İşletme : Duş ve soyunma odasında hiç beklemeden kullanabiliyorsunuz bu gercekten cok iyi
  çalısan kişiler çok güleryüzlü.

  Kum : EH işte idare eder. Kumda çok fazla öüp ve izmarit atıkları bulunmakta ama plaj çalısanları sürekli temizliyor.

  Deniz : Deniz baya bulanık inalılmaz bir yosunu vardı eğer yosunlu deniz sevmiyorsanız burası size göre değil

  Fiyat : Fiyatları gayet normal bindirme yapmammışlar aşırı pahalı değil
  öğrenciler 30 liraya giriş ücreti ödeyip içinde 1 öğün yemeğide dahil.

  Ortam : Ortam iyiydi bence öyle çok fazla keko yoktu kimse kimseye karışmıyor huzursuz etmiyor herkes kendi keyfini yapıyor. Yaş ortalamasına gelince 24-40 arası kişiler gelmişti. tabikide bu değişkenlikte gösterebilir

  Eğer genelleme yaparsam puanım 3 tür.

 2. çok kirli. Her yerde sigara izmaritleri ve plastikler. Su çok kirli. Suda çok fazla deniz yosunu ve mantar var. Duşlar ve soyunma odaları çok kirli ve dezenfekte edilmemiş. Ziyaretçilerin çoğu disiplinsiz ve uygun etik değerlere sahip değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *